dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Plyta fundamentowa samorobka. Ile to trwa? :)

    Witajcie,
    Probowalem sie przekopac przez monster-watek o plycie fundametowej. 700 podstron!
    Ale chcialbym zapytac tych ktorzy sami, z rodzina, robili plyte fundamentowa.
    Ile to trwa gdy pracuja 2-3 osoby?
    Tydzien, dwa trzy? Ile czasu wam to zajelo?

    Powiedzmy plyta o wymiarach 10x10m pod dom dwupietrowy.#

    Pozdrawiam
    topek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Możesz również tam zapytać , nie potrzeba tworzyć nowego wątku

  3. #3

    Domyślnie

    > Możesz również tam zapytać , nie potrzeba tworzyć nowego wątku
    watek z 770 podstronami jest bez sensu.
    Bo plyta fundametonwa to 1500 roznych tematow i watkow.

    Na takiej zasadzie cale forum muratora mozna wrzucic do jednego watku. Przeciez budujemy/remontujemy.

  4. #4

    Domyślnie

    Zalezy ile godzin dziennie zamierzasz/mozesz pracowac. Ja z zona robie plyte 8.34x11.64. Ruszylismy 13.04 pracujemy cale weekendy i w tygodniu po pracy po 3 godziny w tym czasie mielismy 2 dni urlopu i 1 i 3 maja cale dni. Na dzien dzisiejszy mamy plyte wylozona folia wrzucone wience dookola i prety dolnej siatki wrzucone dodam ze ostatni tydzien nie robilismy po pracy przez deszcze . Moim zdaniem jezeli robicie to pierwszy raz i po pracy to przynajmiej te poltora miesiaca trzeba liczyc .
    Pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie

    A to bardzo zależy. Mi płytka 8x5 to tak ze 3 dni gdyby policzyć do kupy. Ale np. z instalacji to tylko kanalizacja bo reszta jest z budynku obok. Grunt nośny, czyli mniejsze wykopy. Zbrojenie zamówiłem już przygotowane (strzemiona, bo belki zrobiliśmy na miejscu). Samo układanie styroduru, zbrojenie, szalowanie i zalanie w 10 godzin ale byłem przygotowany na to, że nie będzie perfekcyjnie. Kolega wpadł na 1 dzień i to ten na który była zamówione grucha na 16. Gdyby nie jego pomoc to tę samą robotę robiłbym ze 3 dni albo i więcej.
    Teraz robiłbym dłużej bo np. zrobiłbym chudziaka bo mimo starań XPS klawiszował no i jest miejsce na uziom.
    Właśnie, uziom. Elektryk ma być pierwszym fachowcem na budowie.

  6. #6

    Domyślnie

    beton możesz zamówić przez internet na wraz z ustalonym terminem dostawy więc tutaj odpada Ci własnoręczne robienie betonu. A to spory czas zaoszczędzony
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 08-01-2020 o 22:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony