dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    ...
    PS. Poczytaj co to hejt. Pomyśl też co to opinia o firmie.
    Czy myslisz ze Twoja opinia o mnie ma jakies znaczenie?
    Tak przy okazji dziekuję za reklamę bo tak przy okazji ta polemika z Tobą ma uboczny efekt w postaci zwiekszonego zainteresowania moimi obliczeniami.
    Zauwazyłem juz to wczesniej przy okazji dyskusji (o ile mozna to tak nazwac) z Liwko, Arturo i innymi. Wiem ze nie taka była Twoja intencja, ale czasem hejt przynosi skutki odwrotne do zamierzonych.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzy Zobacz post
    Jaki jest koszt zrobienia takie OZC?
    Prosze o kontakt na priv, nie chce aby posty o konkretach były podstawą do kolejnej dyskusji.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy myslisz ze Twoja opinia o mnie ma jakies znaczenie?
    Tak przy okazji dziekuję za reklamę bo tak przy okazji ta polemika z Tobą ma uboczny efekt w postaci zwiekszonego zainteresowania moimi obliczeniami.
    Zauwazyłem juz to wczesniej przy okazji dyskusji (o ile mozna to tak nazwac) z Liwko, Arturo i innymi. Wiem ze nie taka była Twoja intencja, ale czasem hejt przynosi skutki odwrotne do zamierzonych.
    Nie interesuje mnie to. Wyrażam opinię, a to czy masz więcej czy mnie chętnych to wiesz, mam to gdzieś. Nie moje. Tylko nie zapominaj się, że jest to forum, bo nie chce mi się szukać i cytować Twoich wypowiedzi z "klasą" .

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie interesuje mnie to. ....
    To po co piszesz o opinii o firmie skoro Ciebie to nie interesuje.
    Mnie jak cos nie interesuje to nie piszę o tym.
    Watek załozył kol. puzy. Doradz mu, on naprawdę nie potrzebuje opinii o mnie, nie tym celu załozył ten wątek.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To po co piszesz o opinii o firmie skoro Ciebie to nie interesuje.
    Mnie jak cos nie interesuje to nie piszę o tym.
    Watek załozył kol. puzy. Doradz mu, on naprawdę nie potrzebuje opinii o mnie, nie tym celu załozył ten wątek.
    Oj Ty to pomogłeś. No szok. Jestem po wrażeniem. Pomogłeś za kasę. Taka rola Twoja jest tutaj. Zero pomocy, tylko przechwałki i drwiny z innych.
    Już kol. Kaizen i inny pomogli, ale Ty oczywiście musiałeś przyjść i się niby wymądrzać.

    Pisze, bo mogę. Czy ktoś na to zwraca uwagę, to mnie nie interesuje.
    Przeczytaj jeszcze raz, kto rozwalił ten wątek. Gratuluje.
    Skończ już ten , bo zaśmiecasz wątek, zresztą jak zawsze i nic nie wnosisz.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzy Zobacz post
    Jaki jest koszt zrobienia takie OZC?
    http://bdec.builddesk.pl/
    Jak masz projekt gotowy, może być do zaciągnięcia i sprawdzenia, poprawienia materiałów, lokalizacji itp. drobiazgów. Jak nie ma - trochę samodzielnego klikania. Za darmo a w przeciwieństwie do "kalkulatorków" internetowych realne wyniki. Tylko obciążenia poszczególnych pomieszczeń nie liczy.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzozas Zobacz post
    Witam PUZY
    Miałem przyjemnosc ostatnio robic ozc u ASOLTA. Nakresle ci jak wygladala sprawa u mnie. Zlecilem wykonanie w firmie UNICON z Pabianic bo to moje rejony i niestety ozc poszlo do kosza bo zostalo zle wykonane. Tzn nie zgadzala sie moc jaka musze dobrac pod ogrzewanie domu, a takze zapotrzebowanie cieplne plus cwu. Sprawa sie rypnela gdy skladalem ozc do firm ktore montuja pomy ciepla w celu wyceny pompy ciepla powietrze woda. w 4 przypadkach tzn w 4 firmach do ktorych zlozylem ozc wykonane przez UNICON nie zgadzaly sie zadne liczby... nawet nie wychodzily podobnie dlatego wiem ze ozc zostalo zrobione do dupy. Moc gzrewcza nie odpowiadała zapotrzebowaniu, przyjete zostały temperatury w pomieszczeniach po 17 stopni w innym po 19 i takie tam, poprostu masakra mimo ze chciałem aby wyliczenia zrobic na 22 stopnie. W zwiazku z tym zlecilem ozc do ASOLTA duzo czytalem na forum o tej osobie i teraz nie załuje. wyniki wyszly zblizone do tych w firmach od sprzedazy pomp ciepła wiec jest ok. Na podstawie tych wynikow dobralem pompe ciepla. Mysle ze facet ma pojecie bo wykonal juz mnostwo obliczen dla osob z forum.
    Pozdrawiam
    Czyli zlecałeś wykonanie OZC dotąd aż wyniki wyszły podobne do tego co przedstawiły firmy montujące pompy ciepła? Jak tak bardzo ufałeś tym wynikom nie prościej było przyjąć je za wiarygodne i nie wydawać dodatkowych pieniędzy na ich potwierdzenie?

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzy Zobacz post
    Witam,

    Potrzebuję porady przy wyborze ogrzewania do domu.
    Waham się między kablami w wylewce a pompa ciepła powietrzna.
    Prosiłbym o informacje do kogo się zgłosić aby ktoś mi obliczył koszt ogrzewania prądem. Ludzię na forum lub znajomymi sobie chwalą wygodę i mówią że rachunki nie są za wysokie.

    Mam dom 150m powierzchni użytkowej i obawiam się rachunków za prąd. Czy ktoś może sie wypowiedzieć coś doradzić.
    Przed wprowadzeniem planujemy zamontować też fotowoltaike. Mam spory ból głowy.


    Pozdrawiam,
    Witam,

    Znacznie lepiej zastanowić się nad zastosowaniem powietrznej pompy ciepła współpracującej z ogrzewaniem podłogowym w budynku.
    Ogrzewanie budynku jedynie za pomocą czystej energii elektrycznej jest droższe niż przy zastosowaniu pompy ciepła, która to częściowo zasilana jest energią elektryczną oraz bezpłatną energią pobieraną bezpośrednio z powietrza w jej otoczeniu. Dzięki wysokiemu współczynnikowi COP, pompa ciepła pobiera jedynie niewielką ilość energii elektrycznej do napędu sprężarki. Jest to ważny aspekt przy ciągłych podwyżkach cen energii elektrycznej.
    Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Buderus w której znajdują się powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. Posiadają one jeden z najwyższych współczynników COP na rynku oraz cechują się solidnym wykonaniem. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny regulator HMC 300 z możliwością zastosowania regulatora pokojowego oraz ma wbudowany moduł internetowy, pozwalający na sterowanie pompą za pomocą smartfona. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...rm-wpl-ar.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony