dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Regulacja drzwi Gerda Premium 60

    Dzień dobry.
    Mam pytanie odnośnie drzwi Gerda Premium 60 (RC4). Otóż jeżeli zamknę drzwi na dolny zamek skrzydło idealnie przylega do ościeżnicy. Jak zamknę tylko na górny i nacisnę na klamkę to skrzydło ma duży luz. Jak jest ten luz to nie mogę zamknąć dolnego zamka (muszę docisnąć skrzydło). Problemem jest zawias? Jak go wyregulować? Sklep który montował twierdzi że luz może być i nie jest to wada (diagnoza przez rozmowę telefoniczną)

  2. #2

    Domyślnie

    Górny zamek jest tylko dodatkiem. Zwykle tak jest. jak zamkniesz górny i naciśniesz na klamkę to drzwi sie rozszczelnią, może nie do pozycji , z której nie ma odwrotu, ale zawsze. Główny zamek odpowiada za prawidłowe zamknięcie drzwi.

  3. #3

    Domyślnie

    Aha czyli według Ciebie to prawidłowe zachowanie:
    1. Zamykamy na górę i sprawdzamy czy drzwi są zamknięte. Skrzydło się rusza (ok 2.5 mm luzu). Nawet dociskając skrzydło do ościeżnicy to i tak się nie zamyka:
    https://streamable.com/lwapvo

    2. Jak zamknę na górny zamek i sprawdzę czy zamknięte to muszę bardzo mocno docisnąć skrzydło aby przekręcić dolny zamek:
    https://streamable.com/u35wsi

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dużo drzwi ma taką specyfikę. Nie jest to dobre, ale to nie wada a cecha. Dlatego tak bardzo cenię sobie zamki "automatyczne", które na sztywno blokują klamkę.

  5. #5

    Domyślnie

    Aha, ok. Automatyczne czyli te co trzaśnięciu ryglują?

  6. #6

    Domyślnie

    Nasz guru Ci potwierdził moje słowa. W każdych drzwiach tak miałem, także w Gerdzie antywłamaniowej montowanej w lokalu rodziców ze 25 lat temu.
    Górne zamki są montowane moim zdaniem pod klienta przyzwyczajonego do 2-3 zamków na drzwiach. Że niby bezpieczniej

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Dzień dobry.
    Mam pytanie odnośnie drzwi Gerda Premium 60 (RC4). Otóż jeżeli zamknę drzwi na dolny zamek skrzydło idealnie przylega do ościeżnicy. Jak zamknę tylko na górny i nacisnę na klamkę to skrzydło ma duży luz. Jak jest ten luz to nie mogę zamknąć dolnego zamka (muszę docisnąć skrzydło). Problemem jest zawias? Jak go wyregulować? Sklep który montował twierdzi że luz może być i nie jest to wada (diagnoza przez rozmowę telefoniczną)
    Wczoraj pisałem z telefonu, więc dziś uzupełnię:
    - niektóre (większość) drzwi ma słabo spasowane zamki. W sensie osie zasuwy i języka zamka się nie zgrywają.
    Na montażu ustawia się zamki drzwi na zamkniętej klamce (skrzydło jest mocniej dociśnięte do ościeżnicy). Naciśnięcie klamki powoduje, że całość jest odpychana przez uszczelki i przekręcenie klucza wymaga pokonania tarcia rygla zamka.
    Dla mnie jest to słaba cecha drzwi (nie wada, a rzecz wynikająca z nieidealnej konstrukcji). Dlatego tak bardzo cenię sobie zamki mające w sobie blokadę klamki po zaryglowaniu. Taką budowę mają zamki GU Secury Automatic (stosuje je za dopłatą Urzędowski, bo standardowy zamek GU MR2 już działa jak opisywane wyżej i wystarczy minimalne ugięcie czy złe ustawienie skrzydła by czuć opór), ma to także CAL za dopłatą lub w wersji Arktycznych (zamek Winkhaus AV3).

    Nie ma tego zamek MACO stosowany przez Wikęd w serii TermoPrestige, ale o dziwo - tu nigdy nie odczułem tego zjawiska. Może przez fakt, że pod opieką serwisową mam kilkadziesiąt sztuk, a wcześniej wymienionych - setki.

    Rada? Można próbować rozwiercić otwory pod rygiel zamka, z tym że to w razie klapnięcia klamką (np. kurier) drzwi zostaną w pozycji "mikrowentylacja"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony