Witam
Poszukuję kotła na pellet do starego domu po dziadkach, który powoli remontuje. Kompletnie się na tym nie znam Przejrzałem wiele wątków ale nadal mam wątpliwości.
Wiem tylko, że na pompę mnie nie stać, nie mam doprowadzonego gazu a palenie ekogroszkiem ponoć jest niewiele tańsze od pelletu do tego ten jest czystszy i zdaje się bardziej bezobsługowy.
Nie wiem dokładnie ile m2 do ogrzania obrys budynku na zewnątrz 10x9m, zostało podwyższone poddasze użytkowe i wymieniony dach (część prosta, część w skosach) i mały nieogrzewany strych. Nie ma garażu, do tego kotłownia około 3x2m i trochę mniejszy wiatrołap.
Dom ocieplony w zeszłym roku. Na dole ściany 40cm cegła + 10cm styropian grafit, góra cegła i pustak 24cm + 15cm grafit. Podłoga nie pamiętam ale zdaje się 8 albo 10cm styropian biały, poddasze i strych 15cm wełna. Nowe okna plastikowe i dwuskrzydłowe drzwi metalowe. Głownie grzejniki do tego podłogówka na dole w kuchni i we wiatrołapie i na górze w łazience i dużym korytarzu, układ bodajże otwarty.
Wynik ozc : http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5px7
Wymagania wiadomo jak większości osób jak najmniejsze spalanie, w miarę bezobsługowa konstrukcja i niezbyt uciążliwe czyszczenie, pojemność nie musi być oszołamiająca nie mam nic przeciwko żeby raz na kilka dni czy nawet raz dziennie dosypać pelletu. Myślałem też żeby tak jak w obecnym domu nie palić kiedy jest ciepło tylko podgrzewać wodę "junkersem" bo wychodzi to bardzo tanio a jedna butla z gazem spokojnie starcza na miesiąc do tego mam sąsiada za płotem handlującego gazem.
Brałem pod uwagę kilka kotłów między innymi polecany tu Edilkamin Laguna p12 niestety w tej chwili cena jest bardzo wysoka i mnie nie stać także odpada.
Myślałem też o Biawar Pellux 12kw lub Slimko 12kw (oba w podobnej cenie koło 10-12tys.)
A może polecicie coś innego? Najlepiej gdyby miał wymieniony tu przez jednego z doświadczonych użytkowników palnik kipi lub revo, pionowy wymiennik z płomieniówkami, automatyczne czyszczenie rusztu i wymiennika, sterownik PLUM bo to ponoć sprawdzone i ułatwiające życie rzeczy
Z góry dzięki za pomoc.