Witajcie,

hurtownia wykonała mi projekt nawadniania według rysunku z załącznika (przeniosłem tylko całe zasilanie z rozdzielaczem, bo w tym miejscu mam wodę). Kupiłem od nich materiał, sam wszystko wykonałem i teraz mam problem. W dwóch sekcjach tj. zielonej i pomarańczowej mam zbyt niskie ciśnienie wody. Zraszacze nie wynurzają się do końca i nie podlewają całego obszaru.
Najgorzej jest z sekcją zieloną, jest tam 5 zraszaczy ale w zasadzie ledwo co pracują... Zasilanie do nich biegnie wężem PE25 jakieś 50m. Czy taka długość węża może powodować duży spadek ciśnienia?
W sekcjach tych działają zraszacze Rain Bird Uni statyczne. Co ciekawe, w sekcji niebieskiej też są te same zraszacze 7 sztuk i działają bardzo dobrze.

Słabe jest to, że nie dałem rady przetestować wszystkich sekcji nawadniania przed zakopaniem węży. Byłem zmuszony zasypać je ziemią przed montażem zraszaczy, ponieważ miałem umówiony termin na dostawę ziemi na ogród i musiałem zakopać węże przed przyjazdem koparki. Koparka jeździła po ziemi, gdzie są zakopane węże 20-30cm, ale czy to mogło spowodować jakieś uszkodzenia? zakładałem, że nie.

Proszę Was o jakieś porady co z tym fantem zrobić...

Pozdrawiam
Robert

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nawadnianie projekt1.jpg
Wyświetleń:	492
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	431084