dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 15
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 281
  1. #261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    fotoreportażyk..

    a oto rabata nad którą ostatnio pracowalismy . Brakuje jeszzce kilku roslin ( modrzewia na pniu i kilku innych iglaków). Wczoraj otoczyłam tą rabatę kostką, zeby można było swobodnie kosic trawę.







    No i mój ogródek warzywny. musieliśmy otoczyć rolborderem bo Wiki jak się rozpędziła to wpadała wprost na pomidory





    Piasek na bosiku czeka na ubicie ( zagęszczarka w oddali , zbliżenie będzie w następnym odcinku



    No i moje trawy... Prosze nie pomylic z tymi dzikimi na "skalniaku" . Moje , te szlachetne odmiany otoczyłam kamyczkami i cierliwie czekam az w końcu osiągna swoje 3 metry



    Sad przed altanką



    i na koniec kilka roślinek

    Jodła koreańska


    cis


    i Wiki



    Widzicie? Nie wszytsko mam rozkopane

  2. #262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Właśnie wkroczyła ekipa tynkarzy. Musimy w końcu zdecydowac jaki kolor ma mieć elewacja.
    Olkalybowa w wolnej chwili pobawiła się kolorami i zrobiła dla mnie takie oto wizualizacje. Dzięki niej obejrzycie mój dom w wielu odsłonach.
    Musze dodac, ze kolory sa troche sztuczne i na pewno w rzeczwistości byłby lepszy efekt.
    Na górze ma być deskowanie. na zdjęciu widac to jako sraczkowata plame albo ciemną kupę W rzeczwyistości bedzie to kolor taki sam jak drewniane słupy, a zblizony do ram okiennych i bramy gażowej. Muszę dodać jeszcze ze opaska będzie w brązowym klinkierze. Te same płytki będą we wnęce drzwi frontowych i na trasie oraz po bokach okien.

    No to zapraszam teraz do oglądania.

    Wersja 1- róz




    Wersja 2 ( a la mayland )



    cos inny wyszedł..niz na froncie..może dlatego że w słońcu?

    Wersja 3 - beż




    Wersja 4- boszzze...jak nazwac ten kolor...brudny beż??? ( a z facetów się nabijam że kolorów nie rozróżniają )




    Wersja 5 - zieleń




    Wersja 6 - orange




    Wersja 7- cegła








    Ja mam już swojego faworyta.
    Ciekawa jestem Waszych opinii..

  3. #263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Właściwie to casting na kolor elewacji zakończony.
    Osiem głosów dostała cegła co mnie bardzo cieszy, bo to własnie mój faworyt.

    Od wtorku mamy juz tynkarzy. Ekipa bardzo miłych panów podesłana przez Xenę z Xsary ( dzięki ). W zwiazku z tym, zę wkoło domu jest juz kostka i troche zieleni to trzeba było to wszytsko bardzo dokładnie zabezpieczyć. Ekipa zrobiła to wzorowo. Pieknie wszytstko pozaklejała. Stracili na to cały dzien. Treaz juz zaczynaja tynkowanie. Popatrzcie jaki may plac budowy na naszym ogródku . Troche żałuję ze nie zrobiliśmy tego w tamtym roku. No coż...





    Widzicie to uchylone okno dachowe? Stamtąd nadaję


    A tak wygląda teraz trawka


    A wczoraj dałam synowi taki obiad jako karę za wagary. To będzie mój sposób na niego

  4. #264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Nasadzen ciąg dalszy...

    Na rabacie przybyło fajne drzewko na pniu przypoinające troche modrzew, Jest to karagana syberyjska.





    Po obu jej stronach zasadziłam jałowce Conferta.



    ten żywotnikowiec japoński, tez jest na tej rabacie



    Dokupilismy tez 2 wierzby ( ta posrodku juz była) i sa teraz po lewej stronie drózki prowadzącej do kompostownika. W przyszłosci będą to 3 rózowe kule pieknie sie prezentujące, mam nadzieje



    A to jest glediczja trójcierniowa Sunburst o pieknych jaznozielonych listkach. Nie mamy pomysłu gdzie je wsadzić, wieć stoi sobie przy pergoli i czeka na swój czas.



    to zółte tez ładnie rosnie


    A to maki samosiejki na "skalniaku"



    A tak prezentuje sie dom po otynkowaniu.Paskudnie wygląda taki jasny. Teraz jestem juz pewna, ze chce intensywny kolor ceglasty. Na innych domach pastele mi się podobają, ale na moim zupełnie nie widzę żadnych rozmytych barw.

  5. #265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    No pięknie!
    Dziennik spadł na 7 stronę

    Chyba stracę niedługo popularność jeżlei już to sie nie stało. Okazło się bowiem że zaledowie jedna tajemnicza XX czeka na kolejny wpis. A reszta to olała najnormalniej na świecie

    Za okło 1,5 tygodnia wchodzi ekipa od elewcji. "Zabarwi " nasz domek takim oto kolorkiem

    .

    Zdecydowaliśmy się na silikat, mimo o wiele wyższego kosztu. Ale jak zaczęlismy inwestować w "oddychające" materiały to jakoś nie pasowało żebyśmy zdecydowali się na koniec na "duszny" akryl. Dodatakowo sam kolor ( duża ilość pigmentów) podwyższyło cenę. No ale jakoś to przełkniemy.
    Pojawił sie też inny problem. Okazało się ze tynk sylikatowy bardzo trudno tak intensywnie zabarwić. Sami spójrzcie przy okazji na paletę barw tynków elewcyjnych. Akrylowy mozna zrobić właściwie w kazdym kolorze, ale silikat tylko pastelowy, co nam nie odpowiadało. Na szczęście trafiliśmy na firme , ktora pokombinowała z pigmentami i na miejscu stworzyli nam kolor jaki chcielismy. Mamy tylko nadzieję, ze efekt koncowy nas zadowloli .


    A taką wybraliśmy płytkę klinkierowa na opaskę i obwódki wokól okien i na wnęki. Podoba mi się zwłaszcza jej cena


    W ogrodzie tez zaszły pewne zmiany.
    Boisko jest własciwie już gotowe. trzeba tylko kupić słup , aby zamontować tablicę do kosza i do siatki i chłopaki będą mogły poszaleć. Ale to pokaze w następnym odcinku.

    Przybyły w naszym ogrodzie trzy drzewka ( na fotce widac tylko 2)


    Sa to wiązy górskie szczepione na pniu. Na razie wygladaja bardzo biednie ale po kilku latach maja stzworzyć piękny parasol, w cieniu bedzie można odpocząc. O popatrzcie jaki



    Na koniec kilka fotek z ogrodu..

    trawy rosną wolno, ale rosną



    rabata ma się dobrze Wierzba przechodzi sama siebie tak gęstnieje



    A to zagadka dla Was.
    Skąd wzięły się te plamki "zieleńszej" trawy


  6. #266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Robia nam sieć wodno -kanalizacyjną !!!!!!!!!!!
    Czekaliśy na to od czasu zakupienia działki, czyli od 2004 roku. Co rusz pzrezuwali terminy więc musielismy zrobic szambo i studnię na wodę, zeby mozna byo zamieszkac...

    Powinnam się cieszyć ze nareszcie nie będę musiała płacić szambiarzowi i kupować wodę do picia w Biedronce....
    ale się nie cieszę, bo jak patrzę co oni wyprawiaja to serce nie boli

    Projektanci tak poprowadzili sieć, że niestety musi przebiegac wzdłuż naszego ogrodzenia na odcinku ponad 60 mertow. Tam jest niby droga , ale tylko na papierze, bo zarośnieta jest krzakami, drzewkami ( samosiejki). Kiedyś tędy przechodzili ludzie, żeby dostać się na sąsiednie osiedle, ale od jakiegoś czasu z powodu bujnej roślinności przestali to robić. Wiki tez dołożyła tu swoje 3 grosze oszczekując ich skutecznie
    A teraz cała roslinność, wszytskie drzewka ( oprócz tych najwyższych) ścinaja . Własnie ścieli piękne 2 czereśnie , które wspaniale owocowały ...
    Normalnie az mnie głowa rozbolała z nerwów
    Mieliśmy taki wspaniały zielony parawan, który choc troche zasłaniał tą starą kamienicę I odgłosy biegnące z okien nie zawsze trzeźwych mieszkańców ,a teraz zrobi się łyso jak na polu...ehhhhh Potrzeba będzie wielu długich lat, żeby na nowo wszytsko urosło.

    Tak było..


    a jak będzie pokaze za kilka dni

    jest mi smutno..

  7. #267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    - Niech pani zobaczy jak ładnie posprzatalismy pani wzdłuż ogrodzenia - powiedział dzisiaj do mnie koparkowy usmiechając się od ucha do ucha..
    - Może i nawet gmina droge betonowa zrobi i nareszcie będzie ładnie - dodał drugi
    Oni naprawe myśleli, że się uciesze. Przecież zlikiwdowali mi tyle "szpecącego zielska" ...

    poptrzecie jak teraz jest "ładnie"







    ps. Urosłam?


  8. #268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Matko jakie cioty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Przedwczoraj ekipa od kanalizy przecieła mi rurę gazową . Afera, pogotowie energetyczne i naprawa usterki.
    Od kilku dni pokazywałam im gdzie przebiega intenet. Kilka razy wskazywałam im gdzie leży kabel i prosiłam, zeby kopali ostrożnie.
    Własnie wróciłam z wycieczki rowerowej i syn mi powiedził, że jednak zerwali. Chyba bali się jak zareaguje więc szybko naprawiili..ciekawe jak? słyszłam że nie da się połaczyć przewodów inrernetowych, tak żeby łącze było tak samo szybkie. Wiecie coś na ten temat?

    I znów rurę gazową tylko i innym miejscu

    Cioty jedne!
    Jak długo jeszcze bede musiała przyglądac się pseudofachowcom.
    Jutro powiem im co o nich myślę

  9. #269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    -Żaba ! Weż się wkoncu w garść i zrób sobie prawo jazdy , bo to kalectwo żeby nie umiec jeździć...- od lat powtarzał Miras

    - Mam to gdzies! Wystarczy mi rower- odpowiadała Zaba

    Potem powoooooli zaczęła dojrzewać do tego, ze to rzeczywiście wstyd nie umieć jeździć samochodem, bo to bardzo przydatna umiejtność i wygoda. Wilekorotnie musiała doginac na autobus w mroźne albo upalne dni, a auto stało w garażu nieuzywane. Pomyślała sobie, ze zbudowała dom, przezycięzyła chorobe , wiec niby dlaczego miałaby nie dac rady nauczyć isę jeździć samochodem.
    W końcu zapisała się na kurs prawa jazdy :
    Przerażona wsiadła do samochodu i spytała co do czego. Instruktor cierpliwie wyjasniał wszytsko, ale ona bardzo szybko zapominała.
    Wieczorami dla utrwalenia wsiadała do focusa i zmieniła biegi " na sucho".
    Pierwsze jazdy to była istna farsa. Zupłenie nie kumała o co chodzi z tym sprzęgłem i myliła pedały Spocona, sponiewierana i z lekka załamana wracała do domu i pocieszała się zimnym piwem
    Instruktor zadwał dziwne polecnia, np. prosze wycofać w prawo, na co Żaba odpowiadła pytaniem -czyli ???? .
    Wczoraj przyszła na zajęcia bardzo skoncentrowana, bo obiecała sobie, ze zadziwi instruktora swoimi umiejtnościami
    - Gosiu, prosze przygotowac się do jazdy- słyszy polecenie
    Skupiona na maxa zapina pasy, ustawia fotel, lusterka, włącza światła, wciska sprzęgło , wrzuca wsteczny , prawy kierunkowskaz i z satysfakcją patrzy na instrukrota i mówi
    - widzisz jaka jestem dzisiaj przygotowana . Zaskoczyłam Cię co? - mówi uśmiechnięta od ucha do ucha
    -No to jedź- odpowiada
    cholera jasna , dlaczego to auto nie jedzie -mysli..
    - Andrzej, chyba samochód się zepsuł , bo nie chce jechać!!!!!!!!
    - bez włączonego silnika to zaden nie pojedzie- odpowiada instruktor


    Jutro Żaba ma egzamin
    Trzymajcie za nia kciuki , co???

  10. #270
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Niewtajemniczonym pragnę donieść, ze oblałam swój egzamin . Wprawdzie włączyłam silnik ale za to wymusiłam pierwszeństwo
    Trudno.. Będę zdawała az do skutku, az zdam

    Ale za to mam juz elewację . Troche żałujemy że zostawilismy górę ( mam y zamiar ją odeskowac), bo temat elewacji mielibyśy juz zamknięty.
    Kolor wyszedl taki intensywny że szok.
    Ale taki własnie chcieliśmy. Teraz juz każdy trafi do naszego domu bez znajomości adresu. Wystarczy, ze powiemy że to ten zajeb..cie ceglasty

    Popatrzcie sami
    w zalezności od pory dnia kolor jest nieco inny




















    dzięlkuję za uwagę


  11. #271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    MAMY ODBIÓR BUDOWY!!!!!!
    MOŻEMY ZAMIESZKAĆ!!!!!!!!!!
    NARESZCIE!
    HUUURRRRAAAA!!!

    ps. bo my wcale nie mieszkalismy, jedynie pilnowalismy budowy...jakby co

    A przy okazji chciałam pozdrowić wszytskich , którzy do mnie zaglądają
    Za chwilę stuknie 150 tys odwiedziń
    DZIĘKUJĘ

  12. #272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    To ja od sierpnia nic nie napisałam w swoim dzienniku!

    Wstyd!

    A więc...yyyyy...aaaaa.....co ja chciałam...

    Wiem!

    Chciałam napisac że życie do doopy jest!

    cdn.

  13. #273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Skoro można to z przyjemnością napiszę

    DO DUPY!

    Aż mi sie lepiej zrobiło

    Tak jakoś w zyciu jest, że jak już człowiek spełni swoje marzenie, wybuduje dom i chce się nim cieszyć to muszą pojawić się jakieś problemy. I prawdą jest powiedzenie, ze nieszczęścia chodzą parami, albo co gorsze, tabunami

    Nasze na szczęście nie dotyczą zdrowia, ale sa na tyle powazne że odbierają radość życia, bo dotyczą najblizszych: mojego syna i męża.

    Do dobra, dosyć narzekania.
    Jesteście ciekawi co nowego w domku?

    Hmmmmmmmmm...
    Nic

    Kable jak wisiały tak wiszą
    listwy przypodłogowe cierpliwie czekaja na przyciecie
    stary kinkiet nadal dynda nad łózkiem ( czeka na przyklejenie tapety już 2 rok)
    obrazów brak
    listew przydrzwiowych brak
    i wiele innych drobiazgów, do braku którch juz się przywyczailismy.

    Ale za to zaczęły się zmiany na zewnątrz domu. Jednoosobowa ale za to bardzo zdolna ekipa w skład której wchodzi mój Miras, dzielnie stawia czoła temu wyzwaniu . Od rana az do zmierzchu mierzy, przycina, maluje i kombinuje, zeby podbitka wyszła ladnie.
    Wkrótce zamiesze fotki to sie przekonacie jakigo mam zdolnego męza

    Generalnie cieszymy się ze ten rok się kończy , bo był na naszej rodzny wyjątkowo malo łaskawy.
    Następny musi być lepszy i mocno wierzę ze taki bedzie.
    czego i Wam życze


    I jeszzce z innej beczki
    Cieszą Was obowiązkowe wigilie w zakładach pracy?

    Bo mnie wkurzaja na maxa!

  14. #274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Nie bedzie zdjęć ani podbitki w najblizszym czasie.

    Miras spadł z drabiny i ma złamane żebra

    Niech się już w końcu skończy ten popier...ny rok!!!!!!!!!!

    @#$%^&*(*&^%@#$%^&*()*(&^%$

  15. #275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Dziekuję za wszytskie życzenia świateczne, które zostawiliście mi w komenatrzach. Mam nadzieję, ze przynajmniej w częście się spełnią

    Święta były do bani. Mirek cierpiał starsznie a ja z nim...
    Kilka nocy próbował spać na siedząco, bo ból nie pozwalał mu sie położyc, mimo silnych leków...W końcu wpadł na super pomysł. Z desek podbitkowych zrobilismy mu "wygodną" leżankę W miarę zdrowienia była ustawiana coraz bardziej poziomo.
    Popatrzcie sami


    a tu bez rekonwalescenta


    Pokaże jeszce ile podbitki udalo mu się zrobić. Juz zapowiada, że jak tylko wyzdowieje to bedzie kontynuował ale zachowaniem zasad bezpieczeństwa Ja juz tego dopilunje



    Pozadrościłąm trochę Ew-ce i przystroiłam okno, zeby wprowadzic atmosferę świat. mimo ze wcale ich nie czułam..Mnie sie podobie


    nawet aniołki powiesiłam


    i na koniec nasza kochana Wiki

    widzicie te wysokie trawy ? Kupiłam je w biedronce w maju Wyobraźcie sobie że nadal sa zielone .

  16. #276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ten rok miał być lepszy podobno..

    A zaczął się tym, ze syn złamał rękę

    Tak się zastanawiam kiedy skończą się problemy
    Ile jeszzce złych rzeczy nas spotka

    Chyba wymiekam..
    .............

  17. #277
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Chłopaki pojechali w Alpy poszaleć na stoku..
    Ciekawe jak im wychodzi to szaleństwo . Miras ze złamanymi żebrami, Kuba ze złałmana kościa sródręcza, Kamil ze skręcona kostką Troche sie podleczyli i dzielnie wyruszyli w podróz.


    A ja...biedna samiutka zostałam w domu

    Zobaczcie sami.. jaka biedna


  18. #278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    a co to za jaja z ta niedostępnością zdjeć!!!!!!!!!!

    Na co komu taki dziennik budowy bez fotek
    Czy ktos wie o co chodzi temu fotosikowi..Nie mam zamiaru za nic płacic !
    Tez macie takie komunikaty w swoich dziennikach?

    Bo jak zdjęcia nie pojawia się wkrotce ,to chyba najwyzszy czas likwidować swój dziennik..

  19. #279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    No dobra..
    Zmobilizowalam sie przeniosłam stare fotki do picasa. Ogladałam je z prawdziwą przyjemnoscią, bo przypomniały mi sie te wszytskie zdarzenia sprzed kilku lat. Usmialam się tez z moich chłopców bo wówczas to jakieś małe szczyle były a teraz to kawalerka jak sie patrzy
    Za to ja i Miras wciaz tak samo młodzi
    Ale do rzeczy.
    Uwielbiam biforaftery wiec pokusiłam się o porównania..
    No to patrzajta
    before

    after


    before


    after


    before


    after


    before

    after


    before

    after


  20. #280
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Kuba ( starszy syn) before
    after

    Kamil ( mlodszy syn)before
    after


    a tak naprawde nadal jest chłopcem


    No i Wiki
    before
    after

    A ja..

    before after
    no cóż...stałam sie prawdziwą damą

Strona 14 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony