dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 15
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 281
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Szpilki się znalazły.....
    Dostałam smsa od szefa, że były w pudle od kominów.....
    Najważniejsze, że może w końcu dotarło do niego, że to, co kupujemy jest nasze i nikt nie powinien tego brać. I bez wzgledu na to, ile jest warte.

    Wczoraj też kupiłam 75 kg gwoździ różnej wielkości i 500 szt wkrętów i kołków. Dostałam nawet niezły rabat, bo okazało się, że sklep prowadzi ojciec byłego ucznia. Wszystko to potrzebne będzie do więźby, którą jutro mają zacząć robić. Ale już przestałam się łudzić, że rzeczywiście to jutro nastąpi. Pewnie drewno nie dojedzie, albo ekipa.....złapie grypę Ptasią zresztą....

    Pieniędzy ubywa w tempie zawrotnym..... Jutro trzeba znów wydać sporą sumkę na więźbę.Chyba powinnam rozejrzeć się za lepiej płatna pracą. ...Moja jest całkiem fajna. Nawet mój syn ostatnio powiedział : -Ale masz fajny pan lekcji!. Nie dosyć, że masz tylko 21 godzin tygodniowo, to jeszcze same wuefy!!!

    Sąsiad do tej pory nie przestawił ogrodzenia.
    Prawdopodobnie skończy się oddaniem sprawy do sądu. Wolałabym tego uniknąć, ale sąsiad wyrażnie nas lekceważy. Trochę się zdziwi. Najpierw powiemy mu o naszych planach, może to go zmotywuje....

    Zgodnie z umową, powinniśmy mieć prąd w połowie października. Gdy zadzwoniłam do nich, to dowiedziałam się, że na pewno będę miała prąd......DO 30 GRUDNIA!!!!!!

    Może ktoś mi poradzi, jak zadziałać, żeby wywiązali się z umowy. Czekam już prawie 14 miesięcy!!!! Przeczytałam, że w przypadku zwłoki, oddział jest zobowiązany do zapłaty kary umownej w wysokości 0,1%opłaty za przyłączenie za każdy dzień zwłoki, czyli ok. 2 zł dziennie . Pewnie dlatego im się nie spieszy....

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Wczoraj przywieziono więźbę na dach. Facet po prostu zrzucił to wszystko, jak ziemię!!! Gdy zaczęłam sprawdzać, czy nic nie pękło, powiedział mi, że on tak zawsze zrzuca i jeszcze nigdy drewno nie zostało uszkodzone....No, zobaczymy.....

    Wczoraj też zrobiłam sobie wycieczkę na budowę Tab.
    Jej parterówka naprawdę zrobiła ma mnie wrażenie. Zresztą, co będę pisała. Tab obiecała zdjęcia w swoim dzienniku, to sami zobaczycie. Teraz już wiem, dlaczego ten projekt jest tak popularny.
    Pooglądałam wiązary, kominy i dekarzy...
    I odkryłam coś jeszcze
    Mąż kupił kilka miesięcy temu szpulę z kablem do podłączenia się do skrzynki elektrycznej sąsiadów. Zapłacił za nią ponad 300zł. Na budowie Tab zobaczyłam identyczną. Myślałam, że ma taką samą. Okazało się, że to nasza, a szef używa ją pewnie na wszystkich budowach. Przynajmniej spytałby, czy nie mamy nic przeciwko.
    Bo przecież, gdybym wiedziała, że to dla Tab, to na pewno bym się zgodziła....

    I na dodatek dzisiaj nie pracuje u nas, choć jeszcze wczoraj twierdził, że zaczną stawiac murłaty. Ale przynajmniej smsa wysłał....
    A pogoda idealna do pracy. Szkoda, że robota nie idzie do przodu....

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Właśnie wróciliśmy z budowy!
    Pomyślicie, co oni tam robili po ciemku, przecież prądu nie mają???
    Zakładaliśmy siatkę!!!

    Około 16.00 jestem na działce. Piękna dachówka za 15 kawałków na paletach, więźba zaimpregnowana na zielono obok. Szef z dekarzem oglądają wszystko...
    - żeby w nocy ktoś tego nie "poniósł"( czyt. ukradł), idzie zima - mówi szef.....

    A jak poniosą????Myślę......
    Trzy strony działki ogrodzone, ale wjazd 15 m jeszcze nie....
    Dzwonię do męża, dzielę się obawami.....Postanawia kupić jakąś tanią siatkę, żeby tymczasowo zagrodzić wjazd. Ale zanim przyjechał i zjadł obiad, zrobiło się ciemno.
    -Ogrodzimy jutro- mówi
    - A jak tej nocy nas okradną???
    Postanowione. jedziemy.
    Na działce ciemno, ale coś widać. Rozwijamy siatkę.....ale ona sama się skręca. Chcemy wbić palik do ziemi....Twardo jak cholera....Rezygnujemy.
    Otwieram budę i po omacku szukam drut wiązałkowy, żeby umocować siatkę do stojącego słupka. Zrobione!
    Mąż rozwija siatkę...kładzie się raz w jedną, raz w drugą stronę.( siatka, chociaż mąż też trochę )...Dociągnął do drugiego słupka i woła " mocuj drutem, bo nie utrzymam. Biegnę, zakręcam drutem w kilku miejscach...Zrobione!!!
    Siatka wygląda żałośnie.... Cała faluje....
    jednym słowem TANDETNA ROBOTA

    - Zamknęłaś budę???
    - Nie
    Mąż podnosi dół falującej siatki, a ja czołgam się pod nią.... . Zamykam budę i wracam tą samą drogą ( juz wiem, jak czują się żołnierze na poligonie). Szkoda, że nie wzięliśmy aparatu

    ZADANIE WYKONANO!!!

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Prosto po pracy pojechałam na budowę.
    A tam z ośmiu facetów
    Jeden mierzy murłaty, drugi coś oblicza, trzeci przykleja płytkę klinkierową do komina, czwarty układa rusztowanie, piąty zamiata, pozostali coś tam robią albo odpoczywają....
    Wdrapałam się na górę. Jeden z nich powiedział, że komuś, kto przestawił krokwie należy się opiernicz, bo przykrył krokwie narożne, a on specjalnie je wcześniej dał na wierzch, żeby się wyprostowały....Przyznałam się wystraszona, że to mój mąż z synem , żeby zrobić miejsce na wjazd cięzarówki z piachem....
    Drugi powiedział mi, że w projekcie wszystko jest pochrzanione i musi kombinować, żeby dach wyszedł dobrze. Trzeci, żebym tutaj się nie kręciła, bo coś mi spadnie na głowę....
    Odsunęłam się w najdalszy róg stropu i poczułam sie jak nie u siebie....jak intruz jakiś.
    Postałam jeszcze chwilkę, nikt nic do mnie nie mówił, nie tłumaczył....
    Zeszłam niezauważalnie i odjechałam bez słowa......
    Pomyślałam tylko, że barzdo już chcę, żeby wszyscy wynieśli się z MOJEGO DOMU!!!!. Najszybciej, jak to możliwe!

    Przyjechałam, jak już nikogo nie było . Ze zmian, które zauważyłam od poprzedniego tygodnia to:
    1. kominy mają już płytkę klinkierową w kolorze ciemny brąz ( bez fug)
    2. kilka murłat przykręcono do łączników
    3. murłata nad tarasem też umocowana
    4. okropny bałagan ( a w sobotę wysprzątaliśmy cały plac budowy)
    5. więcej zmian nie zauważyłam...

    Ośmiu ludzi przez osiem godzin tylko tyle zrobiło.!!! .Pogoda do pracy wymarzona, a już o 16 nikogo nie było. Czuję, że dach będę miała na Boże Narodzenie..A może się czepiam?????

    Wiecie, co jeszcze zauważyłam?????
    Widziałam, jak jeden z moich budowlańców, mieszkających w pobliskiej kamienicy, pośpiesznie chowa deski do swojwj piwnicy
    Najpierw chciałam się ukryć , ale pomyślałam, że lepiej będzie, jak zobaczy, że to widzę.....
    Zobaczył mnie, nasz wzrok się spotkał. Wsiadł na rower i szybciutko gdzieś odjechał. Potem zauważyłam, że zmniejszyła się kupka desek szefa..... Być może pozwolił mu je zabrać, bo jak nie, to będzie wiadomo, kto "poniósł" nasze stare szalunki......
    Jutro przeprowadzę małe śledztwo

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    PIERWSZY SPÓR BUDOWLANO-MAŁŻEŃSKI.

    Wczoraj pojechaliśmy do Wrocka kupić płytkę klinkierową na komin. Nasze kominy są prawie niewidoczne, . Potrzebowaliśmy tylko 5m2.
    Najpierw wstąpiliśmy do Praktikera. Były tam takie, jakie kupiła Tab, ale my chcieliśmy trochę większe i ciemniejsze, bo zdecydowaliśmy się na jaśniejszą fugę ( beż). Pojechaliśmy do Liroja ( nie wiem, jak się to pisze ). Wybór trochę większy, ale płytki, które wybraliśmy kosztowały aż 34 zł za m2. Obok jest Obi. Tam też nic. Niedaleko jest Castorama....jedziemy.....
    Tam płytka taka sama, jak w w Obi, ale za to tańsza ( 27 za m2). Porównujemy kolor z dachówką ( wszędzie ją nosiliśmy). W sumie może być, choć nie rzuciła nas swoją urodą na kolana...
    Mąż już zmęczony i głodny ( to bardzo poważna sprawa, mój mąż jak jest głodny, robi się bardzo drażliwy ) pyta mnie:- I co, bierzemy????
    - Niech będzie, mówię bez entuzjazmu....

    Jedziemy do kasy... Ja cały czas porównuję kolor płytki z dachówką....-
    - Wiesz,co??? Pójdę na słońce i sprawdzę kolor....
    Wychodzę ze sklepu, ochroniarz patrzy podejrzliwie....
    Jezu!!!! Odcień płytki w słońcu zupełnie inny niż dachówki!!!!
    Wpada w burgund, choć w cieniu idealnie pasuje do dachówki.
    Mąż przy kasie, ja z daleka pokazuję głową, że nie pasuje.......
    Wracamy oddać płytki... Mówię do męża, żeby też sprawdził w słońcu, bo może jednak weźmiemy...... Mąż wychodzi na słońce..... Wraca, twierdząc, że jest super. Uffff, całe szczęście, że pasuje...- myślę
    -.No to, skoro tak mówisz, to kupujemy- cieszę się

    Pakujemy do samochodu. Mąż wspomina, ze już zgłodniał
    Jedziemy do Oławy. Cały czas nie wiem, czy dokonaliśmy właściwego wyboru. Dojeżdżamy na budowę, mąż nosi ciężkie płytki do budy, ja za nim....Leżą tam dachówki....Sprawdzę jeszcze raz, czy pasują.... .
    Pochylam się, a mąż w tym czasie "ratuje" upadające dachówki i niechcący dość mocno uderza mnie łokciem w głowę.......Aż mi się ciemno zrobiło ....
    A on zamiast przytulić i przeprosić, to krzyczy:- Co ty tam robiłaś, do diabła!!!!!
    - Przyrównywałam kolor dachówki z płytką!!!!! I na mnie nie krzycz, tylko przeproś!!!!
    Nie napiszę, co działo się w samochodzie w drodze do domu....
    Pogodziliśmy się po pół godzinie....

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Obiecane zdjęcia!!!!

    To kominy już po fugowaniu. Nie wiem, jak Wam, ale mi bardzo się podobają....Nie wiem tylko, czy będą pasowały do dachówki



    Niestety, nie mam zdjęcia falującej siatki, ale za to pokażę profesjonalne połączenie drutem wiązałkowym....



    Mój starszy syn, Kuba, z lewej strony jego pokój



    A tak dzisiaj wygląda mój dom.



    I na koniec Żaba z taczką.....




    Dzisiaj na budowie był ten, który chował deski do piwnicy....
    Popatrzył na mnie takimi wystraszonymi oczami , że aż mi się go szkoda zrobiło...A może on ma taką urodę???
    Bo na przykład mój kolega ze szkoły miał taki wyraz oczu, jakby cały czas chciało mu się śmiać i wszyscy nauczyciele, twierdzili, że w czasie odpowiedzi się wygłupia....
    Nic nie powiedziałam szefowi, ani nie spytałam, gdzie podziały sie jego deski....Swoje planuję zaznaczyć spreyem...

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Wiem, wiem.....
    Dawno nic nie pisałam....
    Ten ostatni tydzień nie należał do najlepszych....
    Pomyślałam, że nie będę Wam pisała o swoich rozterkach budowlanych i innych, bo ostatnio wszystko widziałam w czarnych kolorach.
    Zainteresowało by Was, że miałam bóle pod lewą łopatką ????( mąż był na wyjeździe, a ja pouczałam swojego syna, jak udzielić mi pierwszej pomocy w przypadku zawału....- A jak zadzwonisz na pogotowie to musisz podać imię i nazwisko?
    - Moje czy twoje?- pyta wystraszone dziecko...
    - Swoje, bo inaczej nie przyjadą, bo pomyślą, że to jakiś żart i mama umrze....)Albo, że denerwują mnie cieśle, którzy wiecznie krytykują mój dach, bo muszą dużo liczyć i kombinować, żeby wyszedł dobrze????
    Albo, że za dużo już kasy wydaliśmy????
    I, że sąsiad, mimo że obiecał tydzień temu przestawić płot, do dzisiaj tego nie zrobił????
    Albo, że zgodnie z umową powinniśmy mieć prad na naszej działce, a nie mamy?
    I, że maisto miało w przyszłym roku zrobic nam kanalizację, ale nie mają jeszcze pieniędzy z Unii???


    Ale teraz już mi dużo lepiej ( żyję, hurrrra!!! )Dosyć smutków

    Na budowie robią więźbę. Postaram się zrobić parę zdjęć, to Wam pokażę, tylko nie wiem, czy dzisiaj się uda.....

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Udało się! Są fotki!!! Właśnie przywiozłam je rowerem. A zmarzłam!!!!!

    Tu będą pokoje chłopców





    I widok na więźbę od strony niedobrego sąsiada



    A tak wygląda Zosia od strony ogrodu....bez więźby z prawej strony



    Od frontu....



    Zdjęcia z Żabą niet....Nie miał mi kto zrobić...

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Nadal robią więźbę. Jutro wizyta kierownika budowy i trzeba znów płacić. W sumie jestem zadowolona z ich pracy, chociaż na początku zdenerwowali mnie komentarzami na temat mojego dachu. Pracują dość solidnie, tak na moje oko, znają się na rzeczy. Chociaż pewnie inny cieśla dopatrzyłby się drobnych błędów. Mi się podoba.
    Pogoda dopisuje.....może będę miała dach w październiku!!!!

    Męczy mnie jedna rzecz. Czy zakładać teraz okna dachowe, czy w przyszłym roku. Z szefem umówieni jesteśmy na montaż w ramach usługi całościowej. Teraz mówi, jezeli nie chcemy montować okien, to on odejmie nam od ceny całościowej 150 zł ( mam 3 okna połaciowe), a kto inny założy nam te okna w przyszłym roku. Nieźle wykombinował!!!!
    Ciekawe kto mi zamontuje okno dachowe za 50 zł!!!!

    Wolelibyśmy zamontować je teraz, ale bardzo się boję, że je ukradną. A jak Wy zrobiliście????

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Dzisiaj i lewa strona domu ma więźbę. Uwijają się aż miło patrzeć. Dostałam smsa od szefa, że jutro odbiór więźby i że możemy się rozliczyć. Zawsze gdy zbliża się zapłata, robota lepiej im idzie. Niestety, poinformowałam szefa, że tym razem nie dostanie pieniędzy od razu, jak zwykle to bywało. Nie był zachwycony, że będzie musiał czekać cały tydzień. Niech poczuje jak to jest. Wiele razy na niego czekałam, a on wymyślał różne bajeczki....Ale ja wcale nie jestem pamiętliwa.....

    I widok z oddali



    I jeszcze raz wklejam projekt Zosi

    http://www.archipelag.pl/domek.php?K...0500&ProjID=97

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Na 99% zakładamy teraz okna dachowe. Przekonaliście mnie drodzy Forumowicze. Przecież mogę zdjąć skrzydła albo zabić je dechami i zasłonić folią od zewnątrz, że by wyglądało, że ich nie ma.
    Mam nadzieję, że nie czyta tego jakiś wstrętny złodziej.... .
    Poza tym, nie ma u nas schodów, a chyba rzadko złodzieje noszą ze sobą drabinę. Dom nie stoi gdzieś na odludziu, z każdej strony ktoś mieszka.
    I na dodatek mam ogrodzoną działkę. Wiem, że to tylko siatka, którą z łatwością można przeciąć, ale to zawsze jakaś przeszkoda....

    No to siebie uspokoiłam....

    W związku z tym jutro jedziemy do Wrocka zorientować się w ofertach cenowych. Myślę, że wybierzemy Fakro lub Vellux. Może są obecnie jakieś promocje okien dachowych????

    Dzisiaj mieli skończyć więźbę. Nie skończyli, chociaż tak było zaplanowane. Myślę, że to opóźnienie w płatności zadziałało na nich demotywująco.....W sumie trochę mi to na rękę, bo jest czas pomyśleć, skąd wziąć kasę. Muszą jeszcze ustwić 4 słupy na tarasie i dwa przy wejściu.
    A wiecie ile drewna zostało?. Pomijam ścinki, choć są i nawet metrowe . Policzyłam dzisiaj 13 niewykorzystanych krokwii ( chyba 6- metrowych). Nie widzę, żeby gdzieś brakowało na dachu.
    Pamiętacie, jak pisałam o starciu z szefem. Chodziło właśnie o to, że kazał zamówić zbyt dużo kubików drewna na więźbę. Przekonywał nas, że na pewno wyliczenia są poprawne. I co się okazało???
    Gdy mu o tym wspomniałam, to stwierdził, że to bład w projekcie. Rzeczywiście rozstaw krokwii był bardzo nielogiczny ( różne odstępy niczym nie uzasadnione), ale gdyby szef trochę się przyłożył, to wcześniej by to wyłapał. A tak są straty myślę ok. 1000 zł
    Może uda się oddać do tartaku, choć w to wątpię.
    Albo zbudujemy sobie pergolę!

    A tak w ogóle to jest fajnie!
    Jutro cały dzień spędzimy na budowie. najpierw zrobimy porządki, a potem rozpalimy ognisko i usmażymy kiełbaski

    Aha, widziałam dzisiaj sąsiada, który do tej pory, mimo obietnic, nie przestawił ogrodzenia..... On strasznie kuleje i wygląda na chorego. Dobrze, że z braku czasu, nie powiadomiliśmy go o tym, że wkrótce oddamy sprawę do sądu. Chyba jeszcze raz z nim porozmawiamy...A z drugiej strony mógł zadzwonić i wytłumaczyć, dlaczego nie może przestawić tego ogrodzenia.... Tak byłoby uczciwie, a on nas wyraźnie unika.....

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Wczoraj na budowie niewiele zrobiliśmy. Cały czas oglądaliśmy, chodziliśmy po stropie i więźbie. Cieszyliśmy się!!!!!
    Do tego pogoda była wspaniała! Słońce na poddaszu tak operowało, że musieliśmy tam trochę posiedzieć. Oczywiście była też sesja zdjęciowa.....
    Popatrzcie....

    Widzieliście kiedyś Żabę wiszącą na więźbie???



    A siedzącą??



    A leżącą przy kominie?



    Przyszli też chłopcy i też zwiedzili całą więźbę. Dosłownie wszędzie byli, biegali po niej jak małpki......Ale potem wzięli się do pracy.
    Pomocnik w środku to syn mojej bliźniaczki





    No i trzeba było opić więźbę, zgodnie z tradycją



    A na koniec, jeszcze raz nasza Zosia widziana, tym razem z okna sąsiadki


  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Już nie wiem, jakie okna dachowe wybierzemy....
    Velux odpada, bo otwierają sie na górze, a okna będą wysoko. A poza tym chyba najdroższe. Na Fakro dostaliśmy 20% upustu od ceny katalogowej i właściwie byliśmy na nie zdecydowani. Ale facet w hurtowni dziwił sie dlaczego nie chcemy Roto. Twierdził, że wcale nie są jakościowo gorsze, a cena trochę niższa. W dodatku mają siłowniki, które utrzymują okna w żądanej pozycji oraz roletkę wewnętrzną gratis. Na Roto dał nam 25% upustu. Pytałam w " wymianie doświadczeń" i słynny znawca od okien jareko je polecał....
    W następnym tygodniu będą montować okna, więc mamy jeszcze trochę czasu na zastanowienie. Jeżeli ktoś z Was ma takie okna u siebie, to będę wdzięczna za opinie.

    A na budowie wszystko w porządku. Dzisiaj układają folię łaty i kontrłaty. Prawie połowa dachu przygotowana jest na położenie dachówki. Są też mocowane pasy nadrynnowe i haki na rynny. Może jeszcze za szybko na ocenę, ale ekipa cieśli i dekarzy jest naprawdę solidna . Murarze pracowali bardzo powoli i z błędami, ekipa od fundamentów, szkoda gadać, ale na obecną ekipę warto było czekać!
    Może w końcu powiem szefowi parę ciepłych słów na temat pracy jego ludzi, ale jeszcze nie teraz.....Poczekamy do końca..

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ale piękną mamy jesień !!!!
    Dzisiaj było przepięknie, uwielbiam jesień! Nawet słońce wtedy lubię, bo nie razi i nie piecze, jak latem. Dla mnie taka jesień może być zawsze!
    A wiecie, jak super jeździ się po parku rowerem???? Szeleszczą liście pod kołami, delikatnie wieje wiatr ( no może dzisiaj nie tak delikatnie, wiało jak cholera..), kolorowe liście spadają z drzew......

    Siedziałam sobie dzisiaj na tarasie, jak ekipa sobie poszła. Daszek nad tarasem już jest przygotowany do pokrycia dachówką. Wreszcie wiem, że jest tak, jak chciałam. Daszek nie jest ani za duży, ani za mały. Taki w sam raz . Latem, gdy słońce jest wysoko, da cień. Teraz pięknie promyki słońca wpadają do salonu......Będę się tam wygrzewała w chłodniejsze jesienne dni.... . Już zaplanowałam, gdzie umieszczę moją drewnianą huśtawkę, na szczęście zmieści się między drewnianymi słupami ( jeszcze ich nie ma )

    Jutro popstrykam trochę zdjęć, mam nadzieję, że już cały dach będzie ofoliowany i ołatowany ( ołacony????? )

    Właśnie przed chwilą dostałam smsa od szefa, że potrzebuje kasę w piątek do godziny 15.00, bo musi dać ludziom wypłatę.....
    Nic mu nie odpisałam, ale raczej to niemożliwe, bo w piątek raniutko wyjeżdżam do mojej siostrzyczki do Słupska na jej .....urodziny, a mąż pracuje do późna.....

    Tak, tak wyjeżdżam i to zupełnie SAMA!!!!!!!
    Zostawiam męża, dzieci, rower, budowę, koty....na całe 5 dni!
    Nie pamiętam, kiedy wyjechałam sama gdziekolwiek. Nie licząc wycieczek szkolnych, ale to żadna rozrywka, a raczej wielka odpowiedzialność.
    Ale będę tu zaglądała ze Słupska.
    Poproszę tatę, żeby zaglądał na budowę, a mamę, żeby dokarmiała moich chłopców. Bo rodziców to mam najlepszych na świecie!!!!

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Dzisiaj zdjęcia.

    Tak teraz wygląda poddasze



    Strona tarasowo- ogrodowa...



    widziana z posesji sąsiada....



    I bliżej. jak widać nie skończyli jeszcze układać łat.



    No i ciesząca się Żaba...



    A to zdjęcie zrobiłam....z najwyższego drzewa w okolicy



    Facio, nie będzie żadnych frywolnych zdjęć.....Czas spoważnieć!

    W przyszłym tygodniu pokrycie dachówką!

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Wróciłam!!!!
    W Słupsku u siostry odpoczęłam. Byłam na plaży w Ustce i Poddąbiu. Pogoda , jak na początek listopada, wymarzona. Nad morzem pustki, na promenadzie w Ustce nikogo. Zero wiatru, słoneczko świeciło, nawet na chwilę walnęłam się na piasek .... .Poczułam, jak fajnie mieszka się w domu....kominek, piękny widok na las z okien salonu, bezdomne koty na parapecie ( wypasione), łazienka i pokój tylko dla mnie
    Dziękuję Oleńko i Jarku za gościnę. Tomku, Ciebie też pozdrawiam.

    I wiecie co jeszcze?
    W Słupsku stoi dom zbudowany według tego samego projektu, co moja Zosia!
    W pierwszej chwili nie poznałam, bo był zupełnie inny, niż sobie wyobrażałam. Pożyczyłam rower od siostry i pojechałam obejrzeć go z bliska. Taki sam, a inny. Zamiast drewnanych słupów, kolumny, okna białe ze szprosami, taras jakiś bardzo błyszczący, dookoła okien ozdobne gzymsy ( chyba tak to się nazywa), elewacja żółto- pomarańczowa. Ogólnie jakaś taka dworkowo- pałacowa ta Zosia......
    Wniosek mój jest taki. Nawet jeśli budujesz taki sam dom, jak Twój sąsiad, to wykończenie zdecyduje, o tym, jaki on będzie.
    Moja Zosia na pewno będzie dużo skromniejsza, bardziej swojska....
    Patrzyłam na tamtą Zosię i pomyślałm, że to dobrze, że nie wszystkim podoba się to samo. I bardzo dobrze! Jakby wtedy było nudno......

    A na budowie prawie nic się nie zmieniło. Myślałam, że zaczną układać dachówkę, a oni jeszcze pracują nad łatami. Oczywiście brakuje prawie wszystkiego; wróblówki, haków, folii ( bardzo dziwne, bo było o 90 m2 za dużo, szef też nie umiał mi tego wyjaśnić ), gwoździ itd. Dobrze, że pogoda wspaniała, może zdążą przed Wigilią...

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Na budowie prace posuwają się w żółwim tempie....Wczoraj stanęły nareszcie słupy na tarasie, ale jeszcze bez mieczy. Na moje pytanie, kiedy je zrobią, padła odpowiedź.....- może jutro.
    Cały dzień pięciu chłopa montowało łaty pod gąsiory.A przepraszam bardzo, leżą już 3 dachówki, a jedna nawet przecięta!!!!! Ciekawe ile dzisiaj zrobią

    Wczoraj też zauważyłam trzech facetów z kołkami , kręcącymi się wkoło mojej działki.....Podchodzę i pytam się o co chodzi. Jeden starszy pan, chyba przygłuchy, bo pytałam 2 razy, powiedział mi ( a raczej wykrzyczał, jakbym to ja była głucha), że jest geodetą i zaznacza miejsca, gdzie mają stanąć słupy elektryczne. .
    Czyli będę miała prąd!!!!!
    Zdziwiło mnie tylko, że te kołki powbijali na drodze dojazdowej, mimo, ze na poboczu jest trochę miejsca. Spytałam ich, dlaczego akurat w tych miejscach mają być słupy, a oni, że tak jest w projekcie i oni muszą siś go trzymać. Przekonałam ich, żeby te kołki przestawili, nikt się przecież nie zorientuje.....I tam dalej łatwiej wbić, bo ziemia nieubita . Jeden kołek przestawili, drugi nie chcieli.....
    Jutro mąż przestawi...
    Najważniejsze, ze w poniedziałek zaczną kopać. I dostaniemy prąd, akurat, gdy skończą robić dach

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Wczoraj ekipa wniosła większość dachówek na dach, od poniedziałku zaczną jej układanie. Mówią, że z cięciem moze być ciężko, bo ceramika z ruppa podobno bardzo twarda. Dla mnie to akurat bardzo dobra wiadomość, powinna wytrzymać zmienne warunki atmosferyczne...
    Mamy już rynny pcv Gamrat. Są trochę ciemniejsze od dachówki i baaaardzo się świecą, a ja nie lubię świecących rzeczy. Mam nadzieję, że szybko się zakurzą

    Dzisiaj chcieliśmy trochę posprzątać, ale jak zobaczyliśmy jaki syf zostawili, to odechciało się nam. Jak skończą dach i będą chcieli kasę, to "poprosimy" ich, żeby najpierw posprzątali. Będą zmotywowani, to i robota sprawniej pójdzie

    To zdjęcie nie oddało efektu....Trzeba by jeszcze zajrzeć do środka...



    Dachówka już na dachu...Słupy drewniane jeszcze bez mieczy i bez obróbki



    Widok z drugiej strony



    I zbliżenie ( Gerion prosił)


  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Przeczytałam komentarze i mina mi zrzedła.....
    Jutro zaproszę kierownika budowy, niech obejrzy ten okap...
    Wierzyć mi się nie chce, że mogli zrobić źle.....Pamiętam, jak szef opowiadał kiedyś o tym okapie, tylko wtedy nie rozumiałam o co mu chodzi. Teraz też nie bardzo kumam do końca........Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni...

    Dzisiaj pod moją nieobecność wkopali dwa ogromniast słupy! Dobrze, ze w sobotę przestawiliśmy kołek, bo wkopaliby na drodze. Teraz żałuję, że nie bardziej, bo słup stojący obok naszego płotu jest bardzo widoczny. Ale przynajmniej ten drugi stoi za ścianą. Popatrzcie, tak wygląda droga dojazdowa do naszej działki ze słupami



    Ułożyli już dachówkę na daszku nad tarasem. Muszę sie przyznać, że bardzo mi się podoba


  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    No i jak ja mam to Wam wyjaśnić????
    Najkrócej, że kierownik budowy zaakceptował to rozwiązanie, ale też twierdził, że lepiej gdyby folia wchodziła do rynny. Oni rozmawiali fachowym językiem, a ja stałam jak ciołek..... W dodatku spieszyłam się na lekcję, bo wyskoczyłam na budowę na długiej przerwie.....
    Z tego co zdąrzyłam wyłapać, to pod łatę powinna być przymocowana wygięta blacha, tak, aby woda z membrany po niej spływała na ziemię. a deska czołowa będzie za nią..... Trochę nie rozumiem, dlaczego nie chciał, aby folia była w rynnie, nie miałam czasu spytać.....ale z tego co pamiętam, w tamtym roku tłumaczył nam, dlaczego tak nie robi, ale wtedy wogóle nie wiedziałam, o czym on mówi...

    SUPER!!!!! To Wam wyjaśniłam!!!! Ale się popisałaś!!!!!!
    Wstyd!!!!!!!!!!! Stała tam, a nic nie wie! Jeżeli tak pomyśleliście, to macie rację!!!
    Baba niech sie zajmie garami, a nie budową!!!!!
    A co dzisiaj zgotowałaś????
    NIC
    Kupiłaś gotowe uszka wigilijne i nakarmiłaś tym dzieci, a do picia barszcz błyskawiczny Winiary. A mężowi co przygotowałaś????
    Wczorajsze kluski z sosem.......
    Weż się kobieto do roboty, a nie wymądrzasz się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia!!!!
    KONIEC

Strona 5 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony