dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemas8501

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kowalewo Pomorskie
    Kod pocztowy
    87-410
    Posty
    4

    Domyślnie jaki piec na pellet do małej kotłowni

    Witam,
    mam kotłownię 4,5m2, komin systemowy braata 7,5m średnicy 200mm. Potrzebuję dobrać kocioł na pellet aby zmieścił się w tej kotłowni wraz z całą instalacją oraz zbiornikiem cwu około 150 litrów. Kocioł ma ogrzewać nowo budowany dom o powierzchni 90m2 plus docelowo poddasze użytkowe około 60m2. Czytając fora i rozmawiając z hurtowniami mam już za duży mętlik w głowie. Od razu powiem że gazu nie mam, ogrzewanie elektryczne nie wchodzi w grę, pompy ciepła nie chce (tym bardziej że mam przygotowaną kotłownię i komin). Ważne żeby kocioł miał certyfikat na dofinansowanie z czystego powietrza, cena jest ważna ale także bezobsługowość i niska awaryjność. Chciałbym też żeby kocioł był ogólnie dostępny (czyli nie żadne wynalazki zagraniczne i brak serwisu w okolicy). Na chwilę obecną faworytem jest Kostrzewa EEI Pellets 12kw (Mini bio luxury z certyfikatem), Zapoznawałem się również z ofertą defro, heitztechnik, lazar, tekla, biawar

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Kostrzewa mini bio ,będziesz zapierdzielał ino miło przy tym wymienniku poziomym, ale super jest milutko certyfikaty ,bafy i inne paragrafy.Absolutnie nie idź w pompy bo przecież masz już komin który kosztował grube pieniądze i musi koniecznie zrekompensować obsługę kotła na pellet.Echh szkoda gadać..... I jeszcze ten komin jak w piecu hutniczym.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy ile chcesz przeznaczyć na kocioł i co oczekujesz?
    Jak chcesz kocioł bezobsługowy z automatycznym czyszczeniem palnika, automatycznym czyszczeniem wymiennika, z kompresją popiołu to polecam Lagunę Edilkamina. Tutaj koszt kotła około 15500 zł.
    Jak nie boisz się ubrudzić rączek podczas czyszczenia i co jakiś czas wyrzucić popiół to polecam Ferroli Biopellet. Tu koszt około 8500 zł.
    W obydwu kotłach nie bawisz się z ustawieniami typu; dawka pelletu, dawka powietrza, % płomienia itd. Kotły same dobierają sobie parametry, działają na zasadzie "włącz i zapomnij "

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemas8501

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kowalewo Pomorskie
    Kod pocztowy
    87-410
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał radik81 Zobacz post
    To zależy ile chcesz przeznaczyć na kocioł i co oczekujesz?
    Jak chcesz kocioł bezobsługowy z automatycznym czyszczeniem palnika, automatycznym czyszczeniem wymiennika, z kompresją popiołu to polecam Lagunę Edilkamina. Tutaj koszt kotła około 15500 zł.
    Jak nie boisz się ubrudzić rączek podczas czyszczenia i co jakiś czas wyrzucić popiół to polecam Ferroli Biopellet. Tu koszt około 8500 zł.
    W obydwu kotłach nie bawisz się z ustawieniami typu; dawka pelletu, dawka powietrza, % płomienia itd. Kotły same dobierają sobie parametry, działają na zasadzie "włącz i zapomnij "
    Ferroli biopelet najmniejszy z tego co widzę ma 18kw, kosztuje nie 8500 a 11500 i to netto, zbiornik na pellet 30kg. Gdzie tu plusy?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemas8501

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kowalewo Pomorskie
    Kod pocztowy
    87-410
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Kostrzewa mini bio ,będziesz zapierdzielał ino miło przy tym wymienniku poziomym, ale super jest milutko certyfikaty ,bafy i inne paragrafy.Absolutnie nie idź w pompy bo przecież masz już komin który kosztował grube pieniądze i musi koniecznie zrekompensować obsługę kotła na pellet.Echh szkoda gadać..... I jeszcze ten komin jak w piecu hutniczym.
    Po prostu nie chcę pompy ciepła więc ten temat możemy pominąć. Pytanie było jaki piec na pellet. Wiele wątków przeczytałem i w każdym psioczysz na Kostrzewę - z doświadczenia czy na jakiej podstawie? Nie upieram się na ten piec ale też dlaczego go odrzucić skoro jest atrakcyjny cenowo porównując do konkurencji i lepiej wyposażony. Czy kupując go skazuję się na same problemy i obsługę co 2 lub 3 dni?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemas8501

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kowalewo Pomorskie
    Kod pocztowy
    87-410
    Posty
    4

    Domyślnie

    Co napiszecie na temat kotłów lazar smartfire z górnym zasobnikiem i kotłospaw slimko?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Slimko trochę już pozakładałem. Nie ma z tym problemów. Palnik fajny -obrotówka Kipi. Sterownik jest też OK - od Pluma. Mieści się w praktycznie każdej kotłowni. Jak trafisz na autoryzowanego dystrybutora, powinieneś wytargać naprawdę spory rabat od cennika katalogowego, ale nawet według cennika kosztuje przyzwoite pieniądze.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  8. #8
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A pod uwagę nie brałeś porządnego kotła od Zębca ? agat 10kw na taką powierzchnię jak znalazł ,kociołek mały ale bardzo rozbudowany wymiennik ciepła .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony