dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie ROBOCIZNA STANU SUROWEGO A CHUDZIAK

    Moj wykonawca nie bardzo uwzglednil ta wylewke w ramach prac stanu surowego - moim zdaniem powinien - on twierdzi ze to kolejny etap, ale nie obejmujacy st. surowego - czy negocjowac z nim chudziaka.?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    U mnie nie musiałem nic negocjować - wykonawca traktował to jako normę - że lanie chudziaka wlicza się w stan surowy. Nawet jak tak nie jest to ja jestem zadowolony.

  3. #3

    Domyślnie

    chudziak na podloge? czy chudziak pod fundamenty?
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  4. #4

    Domyślnie

    chodzi o chudziak na podloge

  5. #5

    Domyślnie

    he, mam podobne obawy - ale do tego mam jeszcze kawal czasu, wiec sie tym jeszcze 'nie przejmuje'
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  6. #6

    Domyślnie

    A weź Ty z nim doprecyzuj zakres, bo jak widze chudziaka nie obejmuje, wykonania zbrojenia też nie, może i innych rzeczy, które Ty sie spodziewasz mieć za te pieniadze on nie zamierza wykonać. Masz jeszcze czas na renegocjacje.
    U mnie wylał mi nawet tarasy i podjazd do garażu.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  7. #7

    Domyślnie

    u mnie nei obejmuje chudziaka (taras i schodki do domu obejmuje) to dlatego ze wg mojego majstra bezpieczniej dla podlogi jest zaczac ja robic w przyszlym roku - razem z wykonczeniem jak juz wszystko co mialo siasc to siadzie ...

  8. #8

    Domyślnie

    taras i wejscie jest w mojej umowie osobna pozycja
    wylewki jednak (czyli rowniez chudziak) traktuje jako wykonczeniowke.
    jezeli murarz mi to zrobi - ok, jezeli bedzie chcial dodatkowa kase - tez ok.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie osobno było płacone za fundamenty, osobno za chudziak, ale tak było ustalone przed rozpoczęciem robót.
    pozdrawiam,
    ala

  10. #10

    Domyślnie

    A ja myśle,że chudziak to etap stanu surowego. Inna sprawa to dalsza część posadzki -jak izolacja,a potem wylewka -to wykończeniówka. Ale chudziak to stan surowy, tak jak mury , które sie wykańcza ociepleniem i tynkiem na dalszym etapie.Sam mur musi jednak powstać, podobnie jak chuda posadzka. Takie jest moje roumowanie. Zresztą mój wykonawca ujął chudziak w cenie stanu surowego. Najlepiej, aby osoba, ktora bedzie wykonywać prace, określiła na papierze jaki dokładnie zakres wykona.Jeśli tego sie nie zrobi, można sie rozczarować, co mi sie przedarzyło w ubieglym roku. Nauczona porażką, każę sobie wszystko , krok po kroku objaśniać, i pisac to na kartce.To nie musi być umowa! Tylko zakres.
    Agnieszka G.

  11. #11

    Domyślnie

    A ja myśle,że chudziak to etap stanu surowego. Inna sprawa to dalsza część posadzki -jak izolacja,a potem wylewka -to wykończeniówka. Ale chudziak to stan surowy, tak jak mury , które sie wykańcza ociepleniem i tynkiem na dalszym etapie.Sam mur musi jednak powstać, podobnie jak chuda posadzka. Takie jest moje roumowanie. Zresztą mój wykonawca ujął chudziak w cenie stanu surowego. Najlepiej, aby osoba, ktora bedzie wykonywać prace, określiła na papierze jaki dokładnie zakres wykona.Jeśli tego sie nie zrobi, można sie rozczarować, co mi sie przedarzyło w ubieglym roku. Nauczona porażką, każę sobie wszystko , krok po kroku objaśniać, i pisac to na kartce.To nie musi być umowa! Tylko zakres.
    Agnieszka G.

  12. #12

    Domyślnie

    wczoraj z nim negocjowalem, udalo mi sie, w koncu to dodatkowo 1 dzien roboty, taras i mury nad stropem tez mam w tym zakresie. Na co jeszcze ewentualnie zwrocic uwage w umowie, ktora mam podpisac za tydzien. Sa roboty fundamnetowe, mury parteru,mury poddasza,strop, taras, teraz chudziak

  13. #13

    Domyślnie

    wykopy, szalunki, ocieplenie, izolacja
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  14. #14

    Domyślnie

    Ocieplenie ścian myśle, że nie wchodzi w zakres stanu surowego. Robi sie najczęściej po oknach.
    Ocieplenie fundamentu tak.
    Schody do domu tak.
    Ścianki działowe tak.
    Kominy, schody jak wylewane.
    Taras zależy jaki jest czy lany czy układany.
    Ja jeszcze wynegocjowałam odwodnienie.
    Kanalizacja na gruncie tak.
    Podpisałam umowę na stan surowy wg projektu.
    Zobacz jak masz w swoim projekcie wykonanie stropu nad poddaszem. Czasami jest od razu przy wykonywaniu więźby.
    U mnie robiony osobno i tego Wykonawca nie wliczył

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betka
    Ocieplenie ścian myśle, że nie wchodzi w zakres stanu surowego. Robi sie najczęściej po oknach.
    Ocieplenie fundamentu tak.
    zgadza sie, mowilem tylko o pracach zwiazanych z fundamentami
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    mój majster "stanem zero" określił ocieplone fundamenty wraz z wylaniem chudziaka.
    Nic nie musiałam negocjować.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  17. #17

    Domyślnie

    Ano właśnie...mój cwaniakował i tak jak niektórym przedmówcą mi też powiedział, że chudziak nie wchodzi w stan surowy...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  18. #18

    Domyślnie

    pozwolę sobie trochę zboczyć ten wątek na pokrewny (trochę) temat:
    czy chudziak pod podłogi w postali 15cm betonu B15 zazbrojonego siatką (3mm, oczko 15x15cm) to nie za bogato przypadkiem? bo tak mam w projekcie, a znam ludzi co lali 10cm B10 bez zbrojenia, ekipa też mówi że mam w projekcie bogato...
    jestem skłonny zmniejszyć grubość do 12cm (zbrojenie już kupiłem więc niech zostanie)

    ps.
    w kwestii chudziak vs stan surowy, to ja moim płacę za stan surowy jak właśnie wyleją chudziak
    Pozdrawiam,
    Marcin

  19. #19

    Domyślnie

    Do MLK:
    W sprawie zbrojenia, mogę dodać, że w moim projekcie także jest przewidziane zbrojenie , ale nie 3mm co 15cm x 15, tylko stal 12mm! Postanowiliśmy z kierownikiem , że zbrojenie będzie rzadsze , bo pręt fi 10, i oczka co 30cm. Doszliśmy do wniosku, że konstruktor nie wymyślił sobie zbrojenia dla własnej przyjemności, więc nie mamy prawa ot tak sobie z niego zrezygnować. Może to kwestia gruntu? Jakieś obliczenia musiały wskazać na potrzebę zbrojenia posadzki.Fakt też, że mój dom będzie ciężki: łupek naturalny na dachu i elewacja z kamienia. Tak czy owak, każdy puka sie w głowe (łącznie z ekipą) gdy widzi takie zbrojenie...
    Agnieszka G.

  20. #20

    Domyślnie

    chudziak, czy wylewka raczej niewiele ma wspolnego z 'ciezarem' domu. raczej gruntu, scianek dzialowych i tego co ma na tym stac, ew. chodzic.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony