dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 125 z 125
  1. #121

    Domyślnie

    Jak potrzebuję ekspresowy obiad, to w jednym garnku gotuję makaron, a w drugim - trochę wody. Do wrzącej wody wrzucam pokrojone w plasterki parówki, dodaję pokrojoną cebulę, zmiażdżony czosnek, koncentrat pomidorowy, trochę vegety i suszonej bazylii, zagęszczam to mąką i sos gotowy. Sosem polewamy makaron, można posypać startym serem. To danie robi sie błyskawicznie, i naprawdę jest smaczne!
    Ostatnio edytowane przez alibabka ; 27-04-2011 o 09:52
    Carpe diem

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał metea Zobacz post
    Kotleciki ziemniaczane:

    ugotowane ziemniaki, ser biały i troche bryndzy ubic widelcem, dodać jajko, przyprawic solą, pieprzem.
    Uformowac okrągłe kotleciki, obtoczyć w jajku i bułce i smazyc...
    Pychotka
    Wypróbowałam ten przepis, faktycznie bardzo smaczne i szybkie danie (jak się ma ugotowane ziemniaki z poprzedniego obiadu). Zamiast bryndzy dodałam trochę fety. W smaku przypominają pierogi ruskie
    Brakowało mi tylko do nich jakiegoś sosu, tak na szybko polałam śmietaną. Następnym razem zrobię do nich sos jogurtowo- czosnkowo- koperkowy. Powinien pasować
    Carpe diem

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał accola Zobacz post
    zupka meksykańska:
    1/2 kg wołowiny zmielonej
    1 puszka pomidorów
    1 puszka kukurydzy
    1 puszka czerwonej fasoli
    1 puszka białej fasoli
    sos sojowy
    koncentrat pomidorowy
    tabasco
    czosnek
    1 cebula
    A robimy tak:
    mięsko + posiekanš cebulę podsmażamy i wrzucamy do gara
    do tego dodajemy wszystkie puszki ( bez odcedzania)+ koncentat pomidorowy+ doprawiamy i wcinamy miam miam
    czas przygotowania 20 min.
    To MUSI! być pyszne. Z pewnością wypróbuję

  4. #124
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Domi.R

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    3

    Domyślnie Re

    Jeśli nie mam siły albo czasu gotować to na szybko można zrobić ziemniaczane talarki. Kroimy ziemniaki w cienkie talarki podsmażamy je na masełku z pieprzem solą i Maggi. Na drugiej patelni smażymy na masełku cebulkę, pokrojone pieczarki. W międzyczasie gotujemy kilka jajek na twardo które również kroimy na plasterki. Wszystko razem mieszamy, podsmażamy dodając przyprawy, które lubimy. Posypujemy koperkiem. Spożywamy ze szklanką zsiadłego mleka. Pycha

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar magdalena84
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-776
    Posty
    38

    Domyślnie

    moj ulubiony szybki przepis na obiad to makaron - wedle uznania, do tego podduszam cebule, dodaje puszke tunczyka w oleju, po chwili dodaje pokrojone w kostke pomidory, wszystko razem podduszam, na koniec zageszczam smietana, dosmaczam przyprawami i gotowe

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony