dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Mpzp a przydomowa oczyszczalnia ścieków

    Dzień dobry. Zlozylem w gminie wniosek o pozwolenie na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.Dostałem odpowiedź od gminy, że w mpzp jest zapis, że do czasu wybudowania kanalizy ścieki muszą być odprowadzane do szamba. Czy to jest zgodne z prawem? Mpzp jest ważniejszy niż ustawa? W Art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach można przeczytać, że oczyszczalnia jest dozwolona.
    Orzeczenie sądu też mówi coś innego niż gmina: sygnatura akt: II SA/Łd 939/15

    Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją albo ma wiedzę w tym zakresie?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzień dobry. Zlozylem w gminie wniosek o pozwolenie na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.Dostałem odpowiedź od gminy, że w mpzp jest zapis, że do czasu wybudowania kanalizy ścieki muszą być odprowadzane do szamba. Czy to jest zgodne z prawem? Mpzp jest ważniejszy niż ustawa? W Art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach można przeczytać, że oczyszczalnia jest dozwolona.
    Orzeczenie sądu też mówi coś innego niż gmina: sygnatura akt: II SA/Łd 939/15

    Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją albo ma wiedzę w tym zakresie?
    Ten sam problem, nawet nie składaliśmy wniosku o budowę oczyszczalni. Urzędnik też stwierdził, że mamy za małą działkę na jej budowę, 1000 mkw.

  4. #4

    Domyślnie

    My mamy działkę 1200m. Jak dostanę pnb to złożę wniosek o budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, pewnie przyjdzie odmowa i się wtedy odwołam. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzień dobry. Zlozylem w gminie wniosek o pozwolenie na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.Dostałem odpowiedź od gminy, że w mpzp jest zapis, że do czasu wybudowania kanalizy ścieki muszą być odprowadzane do szamba. Czy to jest zgodne z prawem? Mpzp jest ważniejszy niż ustawa? W Art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach można przeczytać, że oczyszczalnia jest dozwolona.
    Orzeczenie sądu też mówi coś innego niż gmina: sygnatura akt: II SA/Łd 939/15

    Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją albo ma wiedzę w tym zakresie?
    Przeczytaj dokładnie, czego dotyczył tamten wyrok sądowy, o czym mówi ustawa. Dodatkowo, co jest napisane w twoim MPZP?

    Tamten wyrok unieważnil zakaz budowy oczyszczalni, gdyż po pierwsze MPZP było niezgodne że Studium uwarunkowań i kierunków rozwoju, a po drugie wprowadzal zakaz budowy oczyszczalni na terenie, gdzie nie planowano budowy kanalizacji (A wg ustawy na takim terenie można budować oczyszczalnie).

    Takie tam drobne niuanse, które mają istotne znaczenie

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    My mamy działkę 1200m. Jak dostanę pnb to złożę wniosek o budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, pewnie przyjdzie odmowa i się wtedy odwołam. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    1200 moze byc dalej za malo. Chodzi o to, czy jak Ty zrobisz oczyszczalnie, to sasiad bedzie mogl zrobic na przyklad studnie, ktora musi byc w odleglosci bodajze minimum 30m. Jesli nie masz sasiadow z dzialkami po 1000m, to pewnie nie bedzie problemu.
    Dlaczego nie skladales o oczyszczalnie od razu z Pb? Tak tez mozna. Mozna tez zapytac przed zlozeniem jaki bedzie werdykt.

  7. #7

    Domyślnie

    Art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach daje możliwość wybudowania oczyszczalni. W tym kraju nic nie jest sprecyzowane...
    Sąsiadów obecnie brak, działka obok też moja, jednak ma inny numer i kw.
    Obecnie jestem na etapie adaptacji projektu i będzie architekt składał dokumenty o pnb. Chyba dam sobie spokój i nie będę walczył z wiatrakami. Zostaje mi szambo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony