dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Ekogroszek

  2. #42

    Domyślnie

    Instalacja jak w załączniku.Do ochrony kotła przed korozją niskotemp.pompa kotłowa.Przed każdą pompą filtr osadnikowy.+zawory odcinające umożliwiające okresowe czyszczenie filtra(brak tych elementów na schemacie)
    Ewentualnie kolejna pompa do podgrzewacza CWU
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WW.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	432045  
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 02-07-2019 o 16:10

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Rozdzielacz na grzejniki i na podłogówkę chce wstawić do jednej skrzynki rozdzielaczowej takiej na 15-16 obwodów. Nie rozumiem tej pompy która jest przed rozdzielaczem na poddasze ? Po co ona jest ? Przecież pompa będzie przy piecu na zasilaniu. Te zawory zwrotne przy przy rozdzielaczu od podłogówki na powrocie nie mają sensu.

  4. #44

    Domyślnie

    Pytasz się o rzeczy całkowicie podstawowe...
    Wątpię, żeby ktoś poświęcił czas na tłumaczenie elementarnych zasad projektowania i wykonywania instalacji...
    Ostatni raz dam Ci dobrą radę, dzięki której nie wtopisz niepotrzebnie pieniędzy i nie będziesz rwał włosów z głowy że coś nie działa - zamów projekt, i dopiero wtedy sam go zrealizuj. Albo poświęć trochę czasu na dokształcenie się.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Chłopie przestan gadać głupoty caly dom wybudowałem miałem szereg problemów i dałem radę. Całą wode wraz z przydomową oczyszczalnia zrobiłem dziala bez zarzutow. Wiesz mi podłaczenie 3 rozdzielaczy do kupy to nie jest problem oraz grzejnikow. Zadaje proste pytanie typu jakie rozdxielacze kupic a wy ideologię ukladacie. Więc przestań mnie umoralniać tylko odpowiedz na pytanie o ile wiesz!

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Rozdzielacz na grzejniki i na podłogówkę chce wstawić do jednej skrzynki rozdzielaczowej takiej na 15-16 obwodów. Nie rozumiem tej pompy która jest przed rozdzielaczem na poddasze ? Po co ona jest ? Przecież pompa będzie przy piecu na zasilaniu. Te zawory zwrotne przy przy rozdzielaczu od podłogówki na powrocie nie mają sensu.
    Mają sens, uklad który podał Kondensat jest jak najbardziej poprawny i nie ma mozliwosci jeszcze prostszego układu przy zachowaniu takiej samej funkcjonalnosci.
    Nie wiem dlaczego upierasz sie przy własnym złym rozwiazaniu i nie chcesz korzystac z dobrej porady, ale nic straconego zawsze mozesz wykonac po swojemu.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Chłopie przestan gadać głupoty caly dom wybudowałem miałem szereg problemów i dałem radę. Całą wode wraz z przydomową oczyszczalnia zrobiłem dziala bez zarzutow. Wiesz mi podłaczenie 3 rozdzielaczy do kupy to nie jest problem oraz grzejnikow. Zadaje proste pytanie typu jakie rozdxielacze kupic a wy ideologię ukladacie. Więc przestań mnie umoralniać tylko odpowiedz na pytanie o ile wiesz!
    No to skoro wszystko wiesz, to rób jak uważasz za słuszne.
    Rozdzielacze Kantherm(dobre), Gorgiel (minimum).
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Asolf wytłumacz mi ten zawór zwrotny na powrocie od podlogówki

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    https://youtu.be/_jGieilW-W0
    Obejrzyjcie będe mial tak samo tyle tylko ze na piętro bedzie biegł jeszcze zasilanie i powrót do rozdzielacza. Zestaw rozdzielaczy taki sam. Nie widzę tam zadnych zaworow zwrotnych na powrotach

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Nikt mi nie chce wytlumaczyc sensu zaworu na powrocie podlogówki i odnieść sie so filmu ?

  11. #51

    Domyślnie

    Film pokazuje jak się nie robi tego typu rzeczy. A zwrotny, to i tak wiesz swoje to po co męczyć klawiaturę.

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Slawko123
    to mi wytłumacz jeśli potrafisz ? po co ten zawór na powrocie podłogówki ? To niej jest dla mnie oczywiste. Powrót z grzejnika nie ma prawa mieszać się z powrotem z podłogówki !

  13. #53

    Domyślnie

    Ja potrafię wytłumaczyć dlaczego ZZ w tym miejscu A mianowicie po to aby podłogówka nie podbierała cieplejszej wody z powrotu grzejników do podmieszania.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    A czy ten zawor 3 drigowy na ukladzie mieszajacym na to pozwoli ?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    A czy ten zawor 3 drigowy na ukladzie mieszajacym na to pozwoli ?
    A co on ma do gadania?=nie ma wyjścia musi pozwolić)Montowałem tak ZZ w obiegu OP z zaw.3D i jak dotąd zaden 3D się nie skarżył
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 11-07-2019 o 11:01

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielacze2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	432440
    taki układ wystarczy ? Chodzi mi tylko o to co po stronie mieszkania. Kotłownie niech robią fachowcy. Tylko nie chce żeby mówili żle podłaczone rozdzielacze. Przypomne, że kotłownia znajduje się w innym budynku i do budynku mieszkalnego są doprowadzone dwie rury stalowe 1" zasilanie i powrót.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    Ja potrafię wytłumaczyć dlaczego ZZ w tym miejscu A mianowicie po to aby podłogówka nie podbierała cieplejszej wody z powrotu grzejników do podmieszania.
    Nie ma prawa to się zdarzyć nawet bez ZZ w tym miejscu, tyle samo co pompa pobiera dolatuje do trójnika z bypassem na powrocie, więc nawet jak 3D otworzy się całkowicie na pobieranie z powrotu (a zawsze jest minimalny przeciek z zasilania na 3D) to i tak w miejscu tego ZZ woda będzie stała, albo minimalnie płynęła we właściwym kierunku. Dopiero gdyby ubywało wody w pętlach OP (wyciek) i dodatkowo 3D otworzył by się mocno na powrót, jest jakieś nikłe prawdopodobieństwo, że w tym miejscu woda popłynie w drugą stronę.

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    odczuwam wrażenie, że co komentarz to lepszy pomysł ?! Mimo wszystko zawór zwrotny na powrocie podłogówki całkowicie odcina możliwość ingerencji w związku z układem podłogówka + grzejniki

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielacze2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	432440
    taki układ wystarczy ? Chodzi mi tylko o to co po stronie mieszkania. Kotłownie niech robią fachowcy. Tylko nie chce żeby mówili żle podłaczone rozdzielacze. Przypomne, że kotłownia znajduje się w innym budynku i do budynku mieszkalnego są doprowadzone dwie rury stalowe 1" zasilanie i powrót.
    Taki układ wystarczy i pójdzie bez sprzęgła pod warunkiem, że układ mieszający dla podłogówki pobiera mało wody z zasilania i instalacja będzie dobrze zrównoważona, ale u Ciebie to możliwe, bo masz tylko 3 pętle OP i sporo grzejników. Z tym, że ta pompa na zasilaniu w budynku nie jest potrzebna, jeśli będzie jakaś przy kotle. Ja bym zrobił mocną pompę na powrocie tuż przed kotłem, wcześniej bypass z zaworem termostatycznym 3D na powrocie dla ochrony kotła (to w kotłowni), a w instalacji w budynku wyłącznie układ mieszający w szafce OP i żadnych innych pomp. Tyle, że nie wiem jak masz rozwiązane grzanie CWU, ale jeśli chodzi o CO wystarczy to co napisałem.
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 11-07-2019 o 19:50

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Dziękuje ci bardzo czyli ten zawór zwrotny na powrocie podłogówki nie jest potrzebny ?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony