dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Buda i kojec dla psa przy domu sasiada

    Witam,

    Jestem właścicelką domu, który stoi na granicy działki z sąsiadem. Ściana mojego domu jest granicą (ściana 15 m). Dodam, że jego dom też jest tak zbudowany, tyle, że ściana jego domu graniczy z innym sąsiadem. Taki urok miejscowości, tak kiedyś się budowało.
    Przy samym domu (dokładnie przy sypialni, gdzie śpimy razem z małymi dziećmi) sąsiad usadowił budę dla psa (kundel), łańcuch ma na pewno mniej niż 3 metry. Sąsiad psa spuszcza na noc. W dzień go nie wypuszcza, zdarza się, że pies ujada, budzi mi dzieci... ale nie jest to zawsze... ale ostatnimi nocy sąsiad psa nie spuszcza. Pies szczeka. Nie dość, że cieżko jest usnąc, to dzieci też się wybudzają (sam ma już kilkuletnie, wiec chyba zapomniał jak to jest z tymi mniejszymi ). Czy są jakieś przepisy co do tego typu obiektów usadwowionych przy domach sąsiadów (chodzi o odległość). A ma miejsce na swojej dzialce, zeby przesunąć tę budę, żeby nie przeszkadzało.Dom mój nieocieplony, więc jest tak jakbym miała tego psa w domu u siebie.
    Jeszcze wybiegnę w przyszłość. Ma teraz dodatkowo drugiego psa. Bedzie to owczarek niemiecki. Obstawiam, że w tym samym miejscu będzie chciał pewnie postawić kojec lub drugą budę.

    Sąsiad niestety należy do bucowatych. Rozmowa nic nie daje, krzyczy i argumentuje, że się czepiami. Jego szambo jest przy granicy działki (było już jak został zudowany dom), mieliśmy szambo w piwnicy (1uwaga z naszej strony). Dzieciak jego lubi quady, wiec też jest i z tego powodu głośno, dość czesto jeżdził z 3 godz non stop (2 prośba, żeby sprobował go wyciszyć lub ograniczyć).

    No ale do rzeczy, czy mógłby ktoś coś poradzić?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Przedpiśca podał od strony formalnej. Mniej formalnie to wynajmij chatę na miesiąc trzem chłopakom ABS z Ukrainy. Kiedyś pisałem -przypomną sąsiadowi stworzenie świata bez czytania Starego i Nowego Testamentu. Nauczą go co oznaczają słowa: Błogosławieni cisi, pokornego serca albowiem ich jest królestwo niebieskie. Każdy buc jest cwany dopóki nie trafi na większego buca lub buców. Gdy trafi, nagle doznaje karlizny pospolitej i robi się mały niczym smerf.
    Ponadto jakaś dokumentacja zawsze się może przydać. Bierz przykład z Falenty.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Masz rację ale trzeba się tylko zabezpieczyć przed chłopakami ABS którzy by chcieli zamieszkać dłużej lub by się zaprzyjaźnili z sąsiadem
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Tak napisałem gdyż serdecznie ludziom współczuję w takich i podobnych przypadkach. Metody prawne są umiarkowanie skuteczne, tu jeden z przykładów https://dziendobry.tvn.pl/a/sasiedzi...ycie-w-koszmar
    To jest temat w telewizji, a tematów o których telewizje nie wiedzą jest na pęczki.

  6. #6

    Domyślnie

    Takich radykalnych metod raczej się nie podejmę, ale dzięki za pomysly ☺ Ktoś może coś jeszcze podpowie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony