Mam zamrażarkę szufladową do zabudowy jak w temacie. Uszkodzeniu uległ co najmniej jeden z zawiasów, przez co zamrażarka się nie domyka (sama się otwiera). Zakupiłem nowe zawiasy, jednak by je wymienić, muszę ściągnąć z drzwi zamrażarki front od zabudowy meblowej.

W sieci znalazłem instrukcję montażu nowszego modelu AFB 828/A+, jednak tam ten montaż znacznie się różni – front mocuje się kątownikami do dolnej i górnej krawędzi drzwi zamrażarki, w mojej kątownik był tylko jeden – na dolnej krawędzi drzwi z lewej strony (tj. strona przeciwna względem zawiasów – mam drzwi prawe), a reszta montażu odbywa się dziwnymi zaczepami zlokalizowanymi pomiędzy frontem, a drzwiami zamrażarki.
Zdjęcia (przepraszam za brud):

Od góry:

I jeszcze trzy zdjęcia od strony przeciwnej względem zawiasów:


Jak widać, jedna część zaczepu znajduje się na froncie meblowym – przyklejona do niego przylepcem i dodatkowo (co na zdjęciach słabo widać) przykręcona wkrętami. Druga część – to oprócz zaczepów śruba z bardzo szerokim płaskim łbem, także pełniąca rolę swego rodzaju zaczepu. W kilku innych punktach podobne śruby pełnią rolę dystansu pomiędzy drzwiami a frontem (więc są do pewnego stopnia wykręcone) – ale nie tutaj. W tym miejscu ona jest dobrze przykręcona (przykręca zaczep zamocowany do frontu do drzwi zamrażarki) i przez to frontem w zaczepach znajdujących się w drzwiach nie można w ogóle ruszyć (odchyla się tylko dół – gdzie odkręciłem wspomniany już wcześniej kątownik). Ale wykręcić jej nie można, bo tam jest tak wąsko, że nie dostanę się tam żadnym wkrętakiem.

Od drugiej strony drzwi, pod uszczelką, są jakieś śruby – i jedna jest wręcz na wprost tej śruby z szerokim łbem – ale przypuszczam, że ich przeznaczenie jest inne, bo z tą śrubą z szerokim łbem pokrywa się tylko jedna z nich, a druga jest trochę niżej. Myślę, że mogą one trzymać uszczelkę. Próbowałem je odkręcać, ale są przykręcone bardzo mocno i nie wiem, czy warto jest się z nimi siłować (wkrętak, z którego korzystałem, taki izolowany dla elektroinstalatorów, przy próbie wykręcenia sam się wyginał, musiałbym wziąć jakiś solidniejszy), czy nie przysporzę sobie jeszcze więcej problemu.

Czy ktoś wie, jak ściągnąć ten front? Powinienem jednak wykręcić te śruby pod uszczelką? Czy może jest tu jakaś inna technika?