dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czy wentylacja w pokojach (kanały suche) może być stale zamknięta?

    Z kuchnią i łazięką sprawa jest jasna - kratka powinna zawsze umożliwiać wentylację. Co jednak w przypadku pokoju? Mieszkam w ceglanym bloku z lat 50-tych i w pokojach zamontowane są zasuwane kratki. Zastanawiam się, czy skoro wentylacja przez kuchnie i łaziekę wystarczy to czy kratki w pokojach mogą być stale zamnkiętę? Kanały wg kominiarza nie są wspólne, zastanawiam się czy brak wentylacji w takim zamkniętnym kanale nie sprawi, że stanie się zagrzybiony, co pewnie może odbić się na jakości powietrza w mieszakniu.

    Dziękuję za wszelkie opinie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Te kratki prowadzą do kominów wentylacyjnych, czy są w ścianach zewnętrznych?
    Masz nawiewniki w oknach albo ścianach zewnętrznych?

  3. #3

    Domyślnie

    @Kaizen,
    te kratki prowadzą do kominów wentylacyjnych. Nawiewniki w oknach obence, zawsze któryś otwarty.

    Raczej nie martwię się o brak wentylacji w samych pokojach. Chodzi mi o to, co może się stać z takim kominem wentylacyjnym (dedykowanym dla mieszkania, jak pisałem - nie są wspólne) po tygodniach/miesiącach zamknięcia.
    Ostatnio edytowane przez Janek1926 ; 29-06-2019 o 23:21

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Formalnie nie masz obowiązku używania tych kratek w pokojach, jak je zamkniesz to w kominie nadal będzie jakaś wymiana (od góry) więc o komin bym się nie martwił. Tylko czy te pozostałe kratki będą wystarczająco wydajne, szczególnie w okresach cieplejszych, w razie czego zawsze możesz otworzyć te zamknięte. Jest jeszcze wietrzenie uchylonymi oknami, co od wiosny do jesieni i tak zwykle ma miejsce, Twój wybór i własne odczucia powinny o tym zdecydować, przepisy nie zabraniają. Wg mnie nie odczujesz różnicy bo wąskim gardłem będą nawiewniki a nie kratki, otwarcie większej ilości kratek raczej nie zwiększy podciśnienia i nie wpadnie więcej powietrza przez nawiewniki, natomiast zmienią się trochę przepływy między pomieszczeniami i trochę mniej wyleci łazienką i kuchnią.
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 30-06-2019 o 00:08

  5. #5

    Domyślnie

    Bez zugu to kawki na sezon lęgowy mogą się wprowadzić. Ale to byś raczej wiedział bo dźwięk sie niesie w kanale. A przy dzisiejszych temperaturach to okna raczej bywaja otwierane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony