dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Oczyszczalnia biologiczna EcoSum BioHero - czy to ma prawo dzialać?

    Witam.

    Mam oczyszczalnie jak w temacie BioHero firmy Eco-Sum. Producent nie chce odpowiedziec na moje pytanie, stąd pytanie do mądrzejszych ode mnie :
    Na prezentacji oczyszczalni jest pokazane iż napowietrzenie jest niejako w trzeciej komorze gdzie są kształtki na których mają kolonie bakterie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2019-06-19 at 11.37.34.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	432059

    Dostarczona oczyszczalnia miała zamontowane napowietrzenie w pierwszej komorze. Dlatego pytanie: Czy będzie to działać tak jak powinno?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2019-07-02 at 21.35.51aa.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	432063


    Link do opisu oczyszczalni:
    https://www.eko-sum.pl/index.php?got...zalni_bio_hero

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Patrząc na to, to albo produkują co innego niż dają na rysunkach lub może kto na odwrót zamontował oczyszczalni. Dla mnie nie da się pomylić wlotu z wylotem.
    U mnie każda komora to osobny zbiornik i jak patrzę to tą fotę to się cieszę, że tak mam, bo te przegrody pogięte wyglądają badziewnie. Pewnie producent nie chce odpowiadać, bo przez jeden właz na trzy komory nie da się tego zrobić. Nie trzeba było brać takiej, a teraz to co im można zrobić.

  3. #3

    Domyślnie

    Porównując zdjęcie i informacje ze strony producenta, to nie są on tożsame. Napowietrzana jest głównie środkowa komora, ostatnia komora ma dostawać tylko trochę powietrza - w myśl producenta chyba miała być niedotleniona. Pomijając brak sensu technologicznego dla takiej koncepcji, oczyszczalnia na przesłanym zdjęciu nie działa zgodnie z tą koncepcją. Napowietrzana jest pierwsza komora, która powinna pełnić rolę osadnika wstępnego, czyli powinna być bez napowietrzania. W przypadku Twojej oczyszczalni napowietrzanie w pierwszej komorze spowodowało ciągłe mieszanie tego co dopływa, w efekcie czego rozpłynęło się po całej oczyszczalni - widać to na zdjęciu, komora 2 i 3 nie powinna mieć pływającego papieru.

    Albo na produkcji się "pomyli" albo producent "zmienił sobie" koncepcję, bo miał zgłoszenia od użytkowników, że oczyszczalnia śmierdzi. Jakby nie patrzeć dostarczone zostało coś innego, niż chciałeś kupić na podstawie materiałów reklamowych, czyli masz podstawę do reklamacji.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Dla mnie to "cudo" nie prawa działać. Dziwię się, że ludzie nabierają się na takie eksperymenty. Z technologicznego punktu widzenia oczyszczalnia nie ma prawa pracować dobrze. Widziałem wyniki badań z tej oczyszczalni w DWU i patrząc na coś takiego nie mogłem uwierzyć, że przy takim rozwiązaniu można osiągnąć tak dobre wyniki.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak takie firmy czy 'cuda' dostaja cerrtyfikaty? czy mozna je zakwestionować jakoś prawnie?

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Odświeżę trochę temat , też jestem użytkownikiem tej oczyszczalni zwabili mnie 5lat temu pozytywnymi komentarzami oraz cena. Użytkuje te oczyszczalnie 5rok, niestety studnia chłonna przestała odbierać i musiałem zrobić drenaż. Mam pytanie czy dodanie nowego osadnika gnilnego o pojemności 2000l przed bio hero polepszyło by działanie oczyszczalni? bo teraz jest napowietrzanie i wszystko się tam miesza, brak oczyszczania wstępnego beztlenowego. Jak dzwoniłem do tej firmy to stwierdzili że mam już model po modernizacji i ,że tak ma być

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr44b Zobacz post
    Witam
    Odświeżę trochę temat , też jestem użytkownikiem tej oczyszczalni zwabili mnie 5lat temu pozytywnymi komentarzami oraz cena. Użytkuje te oczyszczalnie 5rok, niestety studnia chłonna przestała odbierać i musiałem zrobić drenaż. Mam pytanie czy dodanie nowego osadnika gnilnego o pojemności 2000l przed bio hero polepszyło by działanie oczyszczalni? bo teraz jest napowietrzanie i wszystko się tam miesza, brak oczyszczania wstępnego beztlenowego. Jak dzwoniłem do tej firmy to stwierdzili że mam już model po modernizacji i ,że tak ma być

    Nie wiem którą wersję posiadasz - tą wygladającą jak granat odłamkowy czy tą biała z płyty falistej, ale obie to typowe przepływówki i patrząc na ich budowę można dojść do wniosku, że producent coś tam wie o oczyszczaniu ścieków ale szczegóły technologiczne przegrywają z podstawowym kryterium: "ma być tania".

    Dopóki urzedy nie wezmą się za respektowanie przepsiów w zakresie kontroli składu tego co wypływa z takich oczyszczlni, dopóty będzie to zalewać nasze wody gruntowe - niestety taka jest smutna rzeczywistość.

    Jeżeli wszystko sie miesza w Twojej oczyszczlni to tak być nie powinno przy pracy w trybie przepływowym i osadnik wstępny problem jedynie zmniejszy ale nie rozwiąże. Zmniejszy dlatego że zatrzyma część osadów surowych. Nie rozwiąże problemu, bo problem w Twojej oczyszczlni polega na tym, że do studni chłonnej odpływa osad czynny i/lub słabo oczyszczony ściek z substancji rozpuszczonych, co doprowadziło do kolmatacji wartw w studni chłonnej. Zamulenie drenażu to tylko kwestia czasu - niestety.
    Ostatnio edytowane przez czystesrodowsko ; 20-07-2020 o 18:24

  8. #8

    Domyślnie

    To jakim cudem to jakoś działa, wtedy 5lat temu niebylo za dużo informacji o tej oczyszczalni tylko pozytywne komentarze od użytkownikòw na ich stronie internetowej. Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba wymiana oczyszczalni na nowa "pożądniejszą"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr44b Zobacz post
    To jakim cudem to jakoś działa, wtedy 5lat temu niebylo za dużo informacji o tej oczyszczalni tylko pozytywne komentarze od użytkownikòw na ich stronie internetowej. Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba wymiana oczyszczalni na nowa "pożądniejszą"
    Nie wiem co masz na myśli ze "to jakoś działa". Oczyszczalnia jak widać na Twoim przykładzie nie działa. Chyba że chodzi Tobie o ich marketing - to na pewno działa ale jest wynikiem kryterium ceny. Niestety ludzie złudnie wierzą w zapewnienia producenta, niska cena robi swoje, a ze śmierdzącym problemem zostaje użytkownik sam. Jedynym wygranym jest producent.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony