dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bantex11

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    15

    Domyślnie Jaka wełna na poddasze użytkowe

    Witam, stoję przed wyborem wełny na ocieplenie poddasza. Wymyśliłem sobie dwie warstwy. 15 cm pomiędzy krokwie (18 cm grubości) i 10 cm w poprzek na krokwie. Nie wiem czy kolejna informacje są potrzebne ale je napiszę. Na ścianach styropian grafitowy 20 cm (0,031), na podłodze 10 cm styropianu eps 100, nie ma rekuperacji i nie będzie, ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła powietrzna Aristona, okna 3 szybowe 7 komorowe.

    I teraz pytanie. Jaką wełnę wybrać? Głownie chodzi mi o współczynnik przenikania - 0,34 czy 0,39 ? W składach budowlnaych mi powiedzieli żeprzy takie warstwie w zupełności wystarcza 0,39. Koszt też się rózni bo to będzie ze 3000 na całości. Czy ktoś mi może z czystym suemieniem doradzić konkretną wełnę? Może być również producent bo co sklep czy hurtownia to inny producent a to też chyba ważne jest.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Przy takiej grubości izolacji osobiście skłaniałbym się ku wełnie o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,035 W/mK . Zastosowanie łącznej grubości izolacji 25cm pozwala na uzyskanie parametrów przegrody energooszczędnej tj. Współczynnika przenikania ciepła na poziomie ok. 0,15 W/m^2*K co pozwala na spełnienie wymogów warunków technicznych na rok 2021. Dlatego tez jeżeli budujesz dom tak by w przyszłosci nie inwestować to polecam wełnę o niższym współczynniku lambda.
    jako materiał możesz użyć np produktów :
    www.rockwool.pl/produkty/toprock-super
    www.rockwool.pl/produkty/superrock
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Wybrać kompromis cena/lambda bo przy grubości 25cm to cena może być miedzy najtańszą a najdroższą nawet 300 procent lub więcej a różnica miedzy najtańszą a najdrozszą wełną to tak jak by dodać lub ująć 2-3cm więc nijak to się ma . moim zdaniem lepiej dołożyć 5cm ale robić najtańszą za ok 7zł/metr niż najdroższą za 30zł/metr

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Wybrać kompromis cena/lambda bo przy grubości 25cm to cena może być miedzy najtańszą a najdroższą nawet 300 procent lub więcej a różnica miedzy najtańszą a najdrozszą wełną to tak jak by dodać lub ująć 2-3cm więc nijak to się ma . moim zdaniem lepiej dołożyć 5cm ale robić najtańszą za ok 7zł/metr niż najdroższą za 30zł/metr
    Owszem jest to rozwiązanie pod warunkiem że możesz pozwolić sobie na obniżenie poddasze o kolejne kilka cm. W przypadku gdy tego miejsca nie mamy , musimy niestety szukać rozwiązań z zastosowaniem materiałów o niższym współczynniku przewodzenia ciepła.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tak tu sie zgadza , ja miałem to szczęście że mogłem dać ile chciałem , dodać też trzeba dla uczciwości że wełną drogą a taką polecają głównie firmy robi się po prostu lepiej bo nie pyli ,jest bardziej zwięzła i takie tam natomiast do docieplenia swojej chałpy jednorazowo jak najbardziej może być duużo tańsza no ale i też grubsza jak się oczywiście ma miejsce na to .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony