dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie Dotacja na instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła - Czy ktoś skorzystał ??

    Witam.

    Coraz więcej czytam o dotacjach na instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła. W mojej okolicy również zbierane są wnioski o przystąpienie do projektu.
    I tutaj właśnie pojawia się problem. Wszędzie czytam o planowanych dotacjach (nawet 85%), o toczących się spotkaniach i rozmowach, tylko jakoś trudno w necie znaleźć informacje od szczęśliwych użytkowników piszących jak to bardzo są zadowoleni ze swoich nowych instalacji...
    Firmy prowadzące projekty też jakoś nie chwalą się na swoich stronach zdjęciami z realizacji...

    Przypadek ?
    Aby przystąpić do projektu wymagany jest audyt. Niby niedrogi bo 200-300 zł, ale jakie są szanse powodzenia tych projektów ?
    Jaki odsetek chętnych faktycznie załapie się na takie dotacje a ile osób po prostu pozostanie z kwitkiem po przeprowadzonym audycie.

    Cytuję:
    "Spotkania to efekt przystąpienia do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 4.1.3 Odnawialne źródła energii.
    Udział w projekcie umożliwi mieszkańcom znaczne obniżenie rachunków za prąd i ciepło, a także przyczyni się do ochrony środowiska.
    85% to maksymalne planowane dofinansowanie na instalację Odnawialnych Źródeł Energii na obiektach prywatnych."

    Pytanie więc: Czy ktoś z Was drodzy forumowicze skorzystał z takiej lub innej dotacji ??

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba tylko jednej gminie w Polsce udało się ogłosić przetarg i wyłonić wykonawce. Wszędzie tylko firmy które za projekt liczą sobie od 200-500 PLN właściwie za nic.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    już kiedyś ktoś stwierdził , że szczęśliwi użytkownicy nie piszą na forach , piszą tylko ci co mają problemy ...

    od startu programu do montażu mija zwykle rok na papierologie i tak np częstochowa ogłosiła przetarg zgłoszenia do 14 marca.


    w Lubelskim ogłoszenie było w lutym 2016 http://portal.zaraszow.pl/szczegolow...orze-wnioskow/ , montaże w 2017 , a w listopadzie 2017 skarbówka ich wydymała http://portal.zaraszow.pl/vat-od-dotacji-solary-kotly/

    ja osobiście czekam na rozwój sytuacji


    https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...36662#16936662
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 03-03-2018 o 13:52

  4. #4

    Domyślnie

    Znalazłem gdzieś informacje o konkursach zakończonych sukcesem, ale jednocześnie informacje że max. wartość poszczególnych projektów to ok 10 mln zł. U nas firma prowadząca projekt informuje że im więcej chętnych tym lepiej... Z tego co wiem chętnych jest już ponad 1000 a przy średniej wartości inwestycji (zaniżonej choćby do 20 tyś zł) to przecież środków wystarczy tylko dla 500 osób. Chyba że obecnie pula środków jest większa...

  5. #5

    Domyślnie

    Prosta cena jeśli rynkowo w hurcie 1kWp kosztuje (HURT) 3000PLN/1kWp
    1000 chętnych każdy na 3kW = 3000000 PLN

    Jednak ze względu na wygórowane fragmenty regulaminu/gwarancji/własności firma musi brać jakiś (wachlarz ochronny) np. bo okaże się ze w 30% muszą być optimzery.I co i pupa stąd takie wyceny to normalne nikt z nas nie zrobił by tego za 5000PLN/kWp bo musisz każdego traktować indywidualnie podpbnie jak jego gwarancję.
    Każdy woli postawić 3000kWp na płaskim polu taniej niż 1000 instalacji po 3kWp drożej na różnych domach.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dotacja.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	408613
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Jak ktoś nie zna cen to da się zrobić , niestety takich jest sporo .

    Co do samej dotacji na Pv pisałem już kilka razy , że w moim przypadku na razie teoretycznie wyszło ok 8 tyś za 6kw + audyt + ewentualny VAT od dotacji powinno zamknąć się w kwocie 15 tyś i to jest moja granica bo za około 25 tyś można położyć 6kw za gotówkę , to już nie będzie 85% ale przyczyni się ewentualnie skarbówka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7627974

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    no to zobaczymy co się będzie działo , jest lista dotacji w Pyrlandii
    http://wrpo.wielkopolskie.pl/system/...pdf?1522221097

    edit

    hmmm

    po zliczeniu kwot z listy wyszło mi ,że do dyspozycji powinno być ponad 400 milionów złotych .. Samorząd ogłaszał , że ma 90 , ale kwota może ulec zmianie . Bardzo ciekawi mnie co w obecnej sytuacji zrobią . Moja gmina jest w pierwszej 50tce , jednak to daleko poza wyznaczoną pulą .
    ciekawy jest fakt , że sporo zjadają firmy - nawet po 14 milionów dotacji , jedna . W wytycznych konkusu był zapis , że mogą brać udział jednak nie spodziewałem się takiego zmasowanego ataku . W innych programach o , których czytałem nie było mowy o udziale firm - tylko i wyłącznie mieszkańcy gmin
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 29-03-2018 o 09:26

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witajcie, a jeśli nie dotacja to może promocja?

    Zachęcam do zapoznania się z promocją Viessmann na pompy ciepła - Ciepło z zimna - TUTAJ

    Mamy też promocyjną ofertę na instalacje fotowoltaiczne pod klucz! Sprawdź TUTAJ

    Zachęcam do zadawania pytać i do zapoznania się z naszą ofertą.
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #10

    Domyślnie

    Odświeżam temat.
    Czy ktoś skorzystał z jakiejś dotacji na fotowoltaikę lub pompę ciepła ?

  11. #11
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Masz prężne wątki o "czyste powietrze".

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał root Zobacz post
    Odświeżam temat.
    Czy ktoś skorzystał z jakiejś dotacji na fotowoltaikę lub pompę ciepła ?
    Tak ja skorzystałem, niestety tylko 1,53kW, za 2000zł i do tego jest jeszcze bojlerek elektryczny 80L. Dotacja niby 85%, ale wiadomo jak to jest wyceniane.
    Instalacja działa u mnie od 06 stycznia i wyprodukowała do teraz 1534 kW, więc 1/3 już się spłaciła.
    Instalacja oczywiście nie na topowych produktach (inwerter Solis mini 2000, i 6 paneli NSP bodajże - można sobie pooglądać na stronie hewalexa) do inwertera mogę dołożyć ze 3 panele, ale dopiero pięć lat od montażu, do tego czasu nie mogę nic ruszać.

    Obecnie czekam na rozstrzygnięcie dotacji do pomp ciepła (60% z kwoty 40000zł na gruntówkę), i badam temat dotacji z programu czyste powietrze.

  13. #13

    Domyślnie

    Malachio, dzięki za informację.
    Możesz jeszcze napisać w jakim województwie mieszkasz i z jakiego programu pochodziła dotacja ?
    Czy samodzielnie starałeś się o nią czy też był to jakiś grubszy konkurs w którym startowała gmina ?

    Pozdrawiam
    Root

  14. #14

    Domyślnie

    Województwo śląskie, gmina Kalety.
    O fundusze starała się gmina, były to fundusze z europejskiego programu regionalnego. Składało się ankiety i deklaracje, potem jakoś po pół roku podpisywało się umowę i wpłacało kwotę (na początku było to 2500zł). Kolejny rok minął od podpisania do uruchomienia instalacji (firma coś nie dawała rady) i wtedy też ostatecznie rozliczono całość i po podpisaniu aneksu zwracano 500zł. Poza wypisaniem ankiety i deklaracji, podpisywaniem umowy i aneksu do umowy, wpłaceniem kasy i wpuszczeniem ekipy instalującej całość - nic nie musiałem robić, żadnych kosztów przygotowawczych itp. (chyba że ktoś chciał kabel puścić kominem, to musiał zapłacić za opinię kominiarską).
    Te kwoty to dla instalacji na budynku mieszkalnym (8%Vat), na garażu/gospodarczym czy gruncie liczono 23%Vat.
    Gmina też sobie założyła panele przy okazji - 30kW na urzędzie miejskim i 10,5kW na oczyszczalni ścieków.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał root Zobacz post
    Odświeżam temat.
    Czy ktoś skorzystał z jakiejś dotacji na fotowoltaikę lub pompę ciepła ?
    Witam, a sprawdzałeś w swojej gminie dotacje na fotowoltaikę z Regionalnych Programów Operacyjnych? Bo sytuacja wygląda tak, że o ile na pompę ciepła możesz sprawdzić właśnie podpowiadane Ci "Czyste Powietrze" to w kwestii dotacji na fotowoltaikę polecam własnie spytać w Twojej gminie. Mogę dopytać jaka to gmina lub województwo?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #16

    Domyślnie

    Malachio, dzięki za szczegółowe informacje.
    U nas czyli w Sosnowcu, sprawa jest w toku. Pół roku temu wypełnialiśmy ankiety i podpisywaliśmy wstępnie umowy.
    Zgłosiłem się na pompę ciepła do CW i CO, oraz fotowoltaikę, którą przewymiarowałem, aby zasilała także pompę ciepła.
    Pod koniec roku ma być rozstrzygnięty konkurs i zobaczymy czy uda się pozyskać środki.
    Projekt pomaga przygotować firma Doeko Group.
    Właśnie znalazłem artykuł że udało się pozyskać kasę dla gmin w małopolsce.
    Projekt prowadziła ta sama firma, wiec może jest to światełko w tunelu i coś finalnie z tego będzie.

    http://gramwzielone.pl/trendy/31902/...otce-przetargi

    Jak się nie uda wtedy zainteresuję się programem "Czyste Powietrze".

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cruellademon

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Opolno-Zdrój
    Kod pocztowy
    96-123
    Posty
    1

    Domyślnie

    Niedawno ruszył program Czyste Powietrze, można dostać fajną dotację na fotowoltaikę: http://www.elblag.net/artykuly/kilka...aike,38134.htm

  18. #18

    Domyślnie

    Raczej tylko preferencyjny kredyt.

  19. #19
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruellademon Zobacz post
    Niedawno ruszył program Czyste Powietrze, można dostać fajną dotację na fotowoltaikę: http://www.elblag.net/artykuly/kilka...aike,38134.htm
    Odpalę 10% jak mi załatwisz w tym programie dotację na PV.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Odpalę 10% jak mi załatwisz w tym programie dotację na PV.
    Heh, to chyba typowe przejęzyczenie, albo nieświadomość, że dofinansowanie to nie to samo co dotacja.
    Ale tak czy inaczej - słyszeliście, że na przełomie roku mają się zmienić zasady programu Czyste Powietrze? Chodzi główne o ulgę podatkową, która jest procedowana w senacie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony