dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Kawalerka 27 m2, pokój dzienny 19 m2

    Cześć wszystkim,

    jestem w trakcie kupowania kawalerki. W tym momencie domykam sprawy związane z cesją umowy, a samo mieszkanie jest w budowie i będzie oddane dopiero w lutym. Jednak fajnie jest sobie pomarzyć i powoli zacząłem się zastanawiać jak ma wyglądać moje wymarzone M1 i okazuje się, że jest to bardziej skomplikowane niż myślałem. Czytając różne posty na tym forum oraz artykuły na innych stronach doszedłem do wniosku, że nic nie wiem i nie mam żadnego pomysłu na tę przestrzeń

    Czy macie jakieś rady na to jak poustawiać meble w takim mieszkaniu?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokój.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	432536

    Łazienka i aneks mało mnie interesują. Jakoś z nimi będzie tym bardziej, że nie potrzebuję rozbudowanego AGD. Zazwyczaj jem na mieście. Więc pewnie rzeczy będą ustawione tak jak na załączonym planie. Myślałem o jakimś małym stole z dwoma krzesłami, który oddzielałby aneks od pokoju. Taki stół z jednej strony pozwalający przygotować posiłek, a z drugiej strony pozwalający przy nim usiąść. A nad zlewem i piekarnikiem wiszące szafki, żeby trzymać w nich kilka rzeczy.

    Ale nie wiem co dalej. W tym momencie nie dysponuje dokładnymi wymiarami ścian w pokoju ale jak widać jest o prawie kwadratowy, a okno jest przesunięte w prawo (mieszkanie bez balkonu). Możemy założyć, że pokój jest 4m x 4,75m. Chodzi mi o jakieś ogólne rady, może ktoś meblował coś podobnego?

    - Wiem na pewno, że muszę mieć konkretne biurko pod komputer, które spokojnie pomieści dwa monitory.
    - Wydaje mi się, że tapczan na dłuższą metę to zły pomysł i powinienem kupić sobie normalne łóżko z porządnym materacem (ze znajomymi spotykam się na mieście). 120 cm x 200 cm
    - Przydałaby się jakaś konkretna szafa na trzymanie wszystkich pierdół. Myślałem o takiej zabudowanej typu komandor, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń ale czy nie 'przytłoczy' ona przestrzeni? (Będę miał też komórkę lokatorską 6m2, więc rzeczy typu zimowe kurtki i kartony będę miał gdzie trzymać poza mieszkaniem).

    Każda rada będzie dla mnie cenna.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Maltitolu ; 15-07-2019 o 21:52

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Dokładne wymiary kawalerki umożliwiłyby zaproponowanie rozwiązania. Same przybliżone wymiary i zdjęcie słabej jakości to zdecydowanie za mało. Bo jeśli np. pomieszczenie jest wystarczająco wysokie, to może można by zaproponować łóżko na antresoli? A wysokość parapetów z kolei może zdecydować o tym czy postawimy tam łóżko czy biurko. Itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony