dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Piecyki na pellet,do salonu,pokoju

    Cześć ,ktoś ma ,uzywa,może coś powiedzieć na temat piecyków wolnostojących na pellet,takich do salonu,coś jak koza ale z płaszczem wodnym i z zasobnikiem na pellet.Jak wygląda używalność jego, w salonie ,jak grzeje ,ile zużywa opału ,i czy warto nad tym myśleć,??? Podzielcie się sugestiami

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kotłownia w pokoju to rozwiązanie mało komfortowe.
    Nie idź tą drogą.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Dochodzi do tego jeszcze dźwięk spadającego peletu.Ładnie to wygląda ,ale w folderze reklamowym na zdjęciu a po sezonie jak emocje opadną człowiek zada sobie pytanie .Po jaką cholerę ja to zamontowałem
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  4. #4

    Domyślnie

    To w co iść. Zamontowałem kominek wodny z kratki pl.to dopiero jest kotłownia i drewutnia i smród.dzrewo Czerna kupić zrobić wysuszyć a tu kupię pellet i może nie jest super ale lepiej. Nie mogę mieć kotłowni.budynek nie ma i się nie da zrobić...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Kominek z płaszczem wodnym to już w ogóle strzał w kolano.(Brak kontroli nad temp.)Pamiętam jak swego czasu kilka lat temu ten pomysł dosyć mocno forsowali w muratorze.Achów nie było końca również z solarami do wody użytkowej.I gdzie są ci zadowoleni użytkownicy tych pomysłów?Na zdjęciu w salonie ładnie wygląda a w praktyce lipa panie.Taki piecyk na pelet do salonu ma bardzo małą pojemność i uzupełnianie tego jak i czyszczenie będzie bardzo upierdliwe .Nie wiem ile tam grzejesz pomieszczeń ale być może da radę aby uzupełnić ten system grzewczy ,więc czy pomyślałeś o klimie w wersji z kasetą na ścianie albo może sufitowej czy też kanałowej ?Wciskasz guzik nastawiasz temp. i laba. oczywiście latem dodatkowo chłodzenie.PS. nigdy nie pisz ,że się nie da zrobić no chyba ,że w wojsku nie byłeś Zawsze jest jakieś wyjście
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 16-07-2019 o 22:40
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  6. #6

    Domyślnie

    Byłeś byłeś... Klima myślałem .tylko potrzeba by ogrzać, 6 pomieszczeń. Ogólnie 50m2 i piętro. I tu albo w każdy pokój klima albo coś na wodę i grzejniki....

  7. #7

    Domyślnie

    Panie a z tą klima to jak z tym prądem ,słono będzie..... Na to też muszę patrzyc

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tidia1978 Zobacz post
    To w co iść. Zamontowałem kominek wodny z kratki pl.to dopiero jest kotłownia i drewutnia i smród.dzrewo Czerna kupić zrobić wysuszyć a tu kupię pellet i może nie jest super ale lepiej. Nie mogę mieć kotłowni.budynek nie ma i się nie da zrobić...
    ???
    Cytat Napisał tidia1978 Zobacz post
    Czesc.Panowie jak w tytule,mam nietypową instalacje.tj trochę pokręcone.W instalacji są 2 zrodla ciepla piec na węgiel ze sterownikiem na piecu,oraz kominek będą 2 sterowania niezależne od siebie.i sterowane z dwóch mieszkań.Sterownik z pieca steruje piecem i jedna pompa.Potem jest jescze jedna pompa o wiele dalej.równoległa pompa.i potem są 2 pompy od obiegu c.o kominka .Jak to poskładać .gdzie Dax zawory zwrotne????

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał tidia1978 Zobacz post
    Panie a z tą klima to jak z tym prądem ,słono będzie..... Na to też muszę patrzyc
    Klima to inaczej mówiąc pompa ciepła więc stosunek prądu pobieranego do oddawanego w pomieszczeniu jest 1:2-3 przy farelce czy grzejniku konwektorowym masz 1:1 Mam klimę 3.5kW na salon 40m co prawda jeszcze nie testowałem w sezonie zimowym ,ale z tego co widzę po chłodzeniu to śmieszne kwoty za mc. pracy 6zł zresztą można poczytać wątki na forum ludzi którzy tak grzeją całe domy.Zaproś instalatora od klimy coś doradzi taka wizyta jest za free.Kanałówką można to rozwiązać a jeśli nie ma możliwości w suficie puścić to w styku ściany z sufitem fi 125 leci później zabudowa tego w przekroju kwadratu czy też trójkąta lub jedna kaseta na ścianie ogarnia dwa pomieszczenia jeśli jest dobry układ ścian pomiędzy pomieszczeniami który nie zakłóca mocno przemieszczania się powietrza.W łazience zwykły konwektor lub coś na podczerwień kwarcówka za 60zł.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tracer.on

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    ryn
    Kod pocztowy
    11-520
    Posty
    13

    Domyślnie

    No to ja się podzielę informacją.
    U mnie jest Piecyk na pellet Malva 12kw. stoi w kuchni w miejsce starego kopciucha.
    Ja zdecydowałem się na takie rozwiązanie z braku innej możliwości (brak piwnicy i innego miejsca na montaż).
    Co mogę powiedzieć,
    Wentylator jest słyszalny, nie tak strasznie (można zmniejszyć prędkość i wtedy jest cichszy)
    spadający pellet też słychać,
    szyba w tym piecu też się brudzi co 2 -3 dni trzeba przemyć.
    Ja osobiście jestem zadowolony z takiego rozwiązania.
    Stała temperatura przez całą dobę, a nie jak wcześniej rozpalanie o 16 i grzanie na maksa o 22 26st. a o 7 17 st.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony