dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Nawadnianie - montaż skrzynki zaworowej

    Mam pytane do praktyków odnośnie montażu skrzynki zaworowej do nawadniania.
    Instalacja jest zrobiona, nawet już jej używam ale do tej pory z uwagi na brak wykonania kostki granitowej skrzynka zaworowa była "pajęczyną" leżąca na ziemi.
    Teraz chcę wszystko ładnie zakopać i podłączyć. I z tym mam jeden problem:
    Jak wszystko doprowadzę do skrzynki to w jaki sposób to zmontować? Zmontowanie wszystkich zaworów poza skrzynką w jedną całość i włożenie jej do środka w praktyce uniemożliwi montaż rur w złączki (trzeba je wsunąć ok 5 cm). Czy każda sekcja powinna być włożona do skrzynki oddzielnie i dopiero po podłączeniu rur łączę sekcje w jeden ciąg? (jak zachować liniowość montażu). Gdzieś na filmie widziałem jak koleś rozkręcał złączki i wsadzał rurę w uszczelkę itp i dopiero to montował, ale to nie wydaje się dobra i pewna metoda montażu złączek skręcanych PE.
    Studzienki mam 5-6 zaworowe, jumbo, ale miejsca i tak nie za wiele. A rury zakopane w ziemii poza studzienką nie dają się zbytnio już "manewrować"
    Dzięki za wszelki sugestie.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tego typu studzienka jest bez dna. Wykopujesz otwór większy niż studzienka na głębokość 2 krotnie przekraczającą jej wysokość. . Sypiesz żwir, kamienie rzeczne ,piasek rzeczny na dno do ok 1/2 wys dołka - czyli aby po położeniu skrzynki jej górna zamknięta pokrywą powierzchnia była na równo z gruntem.
    Montaż wykonujesz w "wirtualnej" skrzynce Na zmontowane elementy nakładasz skrzynkę i obsypujesz zagęszczając ją w koło gruntem rodzimym.- żwir- materiał przepuszczający zabezpiecza elementy w skrzynce przed wilgocią która zawsze się skrapla na tak zmontowanej instalacji nawadniania, ponadto jest czysto i estetycznie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z2826535IH,Studzienka-rozdzielcza---Z-niej-rozchodza-sie-po-o.jpg
Wyświetleń:	342
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	432662
    Jeśli nie stosujesz dedykowanych elementów łączeniowych to również w ten sposób.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	103,6 KB
ID:	432663
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Ogólne zasady znam chodziło mi o konkretne praktyczne kroki ułatwiające pracę. Czyli montaż robić jak jest wszystko rozryte i można wszystkim manewrować?
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak, to jest tak zrobione bo przecież nie ma dna.....gdyby było faktycznie montaż jest utrudniony. Wyznaczasz sobie jedynie zakres w jakim masz się zmieścić i działasz
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony