Witam, mam taki problem z nową klimatyzacją od LG Artcool 3.5KW zamontowaną na początku czerwca.
Z klimatyzatora śmierdzi wilgocią, stęchlizna i to tylko w tym momencie jak np schłodzi do zadanej temp np 25 i wyłączy sie czytaj, działa sam wentylator, wtedy po 2 minutach czuć stęchliznę.

Pierwsze co przyszło mi namysł to spływ wody z klimatyzatora, spływ może nie jest najlepszy bo prowadzi przez strych długą rurą aż na zewnątrz choć tutaj mam mieszane myśli czy jest zrobiony dobry spadek "robił to monter od klimy" bo musiałem dać na wyjściu na zewnątrz spływu kartonik i dwie ramki żeby podnieść rurkę bo nie leciała woda na zewnątrz, to poprawiłem to zaczęło mniej śmierdzieć ale nadal występuję, wydaje mi się że woda zostaje w tace jeszcze w klimatyzatorze i ona paruje i daje nie miły zapach bo jest zrobiony zły spływ z klimatyzatora.

Teraz mam pytanie jak sprawdzić czy jest dobrze zrobiony spływ do skroplin? wiem że gdzieś od góry w klimatyzatorze można nalać trochę wody i sprawdzić czy woda leje się na zewnątrz ale nie wiem gdzie żeby czegoś tam nie zalać, teraz monter ma trochę roboty na dużej firmie wiec mówił że za około 2 tyg dopiero przyjedzie a ja nie wysiedzę w domu bez klimy taki czas wiec postanowiłem samemu wraz z waszą pomocą rozwiązać ten problem.

Drugie pytanie czy da się jakoś zobaczyć tackę czy zostaje na niej woda bez dużego rozkrecania? jeśli tak to była by odpowiedź czemu tak śmierdzi wilgocią, bo z tego co wiem to woda z tacki cała powinna się wylać na zewnątrz rurką i nic nie zostać, a tego nie jestem pewien czy zostaje na tacy bo mowie spływ jest zrobiony jakoś dziwnie że musiałem poprawiać i do końca nie jestem pewien czy jest tak jaki powinien być czy gdzieś woda po prostu nie stoi w rurce lub na tacy.

Zauważyłem też jedną rzecz np jak ustawie na klimatyzatorze 24 stopni albo 25, to z rurki na skropliny nic nie cieknie bo za 5-10minut zbije do zadanej temp.

Jak ustawie np temp 20 to po 10-20minutach zaczyna kapać z rurki na zewnatrz czyli jako tako spływ jest, chyba że gromadzi sie na strychu w rurce woda bo ma gdzieś pod górke i ciągle przybywa aż w końcu wylewa na zewnatrz a reszta zostaje w rurce i mam przykry zapach jak osiągnie zadaną temp i działa sam wentylator.

Jak macie jakieś inne pomysły to prosze pisać, wiem że możę troche chaotycznie napisałem ale to tak na szybko bo w pracy jestem i nie mam zbytnio na to czasu, wcześniej porobiłem zdjecia jak wyglada u mnie instalacja wykonana przez montera.

Zdjęcia jak została wykonana instalacja:

Kliknijcie w miniaturki to bedą wieksze zdjęcia.