dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Izolacja ściany i fundamentów - problem z cokołem

    Cześć forumowicze, buduje od kilku miesięcy swój dom i już wiem, że powiedzenie "1 dom buduje się dla wroga" ma coś na rzeczy.
    Ale nie przedłużając mam problem jak zaizolować pionowo płytę fundamentową aby wyjść z cokołem (albo przynajmniej zlicować sie z murem + styro)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	432739


    Generalnie płyta ma takie uwarstwionienie ze względu na to, że konstruktor popłynął z materiałami pod jej budowę (tony keramzyty itp) i musieliśmy ze względu na koszty zmienić ją na powyższą (warstwy). Wymiary zostały takie jak w oryginale.

    I tutaj pojawia się problem, bo dom już jest na dośc dużym nasypie (1,5m w najwyższym miejscu), a zasypując całkowicie fundamenty, aż do ściany, wyjdziemy ponad 2 metry z nasypem w górę. Wygląda to niezaciekawie, pomijając już temat skąd wejznę tyle ziemi.


    No i oczywiście poziom gruntu chcemy zrobić gdzieś na wysokości płyty fundamentowej. Niestety robiąc na niej ocieplenie pionowe 15cm, a na ścianie 20 cm. Nie wyjdziemy z cokołem!.
    Jedyny sensowny pomysł (bo blacharki nie liczę bo to brzydko wygląda) to zlicowanie mury i płyty, czyli ocieplenie płyty 5cm ( a nawet mniej)+25cm ocieplenie muru. Dla oka okej.
    Ale zastanwia mnie czy:

    -będzie przemarzać fundament? A jeśli tak czy będzie to miało istotny wpływ, przy takich warstwach.

    -Czy przy ociepleniu 25cm, okna nie będą wyglądać jak w bunkrze? Oczywiście mogę montować okna w ocieplenieu ale to znowu kolejne duże i niepotrzebne wydatki

    -Czy jest jakiś inny sensowny pomysł?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    A jak jest w projekcie? Było przewidziane ocieplenie na bok płyty fund.? Projekt chyba nie przewidywał wysuniętego cokołu fundamentu tylko cokół wcięty albo zlicowany z murem? Jestem ciekaw jak to zostało rozwiązane w oryginale.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Maaszak, dzięki za zainteresowanie
    W oryginale wyglądało to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	432779
    a po zmianach tak jak wykaz po prawej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	432780

    Z tym, że związku z tym iż udało się obniżyć poziom wód gruntowych nie robimy opaski o szerokości 70 cm tak jak na tym rysunku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony