dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 88
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1751
  1. #361

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dlaczego sam wprowadzasz Forumowiczów w błąd ?
    W którym miejscu wprowadziłem go w błąd? Mając wieloletnie doświadczenie, sam najlepiej powinieneś wiedzieć, że powinieneś się opierać na danych źródłowych. W pracy korzystasz z UoR, Ustawy o podatku od towarów i usług, UoPD czy bierzesz wiedzę z internetu? A w którym miejscu wyczytałeś, że program "Mój Prąd" umożliwia dofinansowanie rozbudowy instalacji? Pytam serio, bo to byłaby informacja, za którą ozłociłoby Cię masę ludzi - uwierz mi. Ze mną na czele.

    A póki co, przestań wprowadzać ludzi w błąd - program "Mój Prąd" do tej pory nie umożliwiał i nie umożliwia dofinansowania rozbudowy instalacji.

    Jest tylko jedna możliwość, żeby mając już instalację otrzymać dofnansowanie, ale wiąże się to z podpisaniem kolejnej umowy z ZE na nowy licznik, a to w 99,9% przypadków nie wchodzi w grę.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  2. #362
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie myl programu "Mój Prąd" z innymi formami dofinansowania - na przykład w ramach Subregionu Zachodniego.
    W dofinansowaniu z Subregionu finansowano w 100% pierwsze 3kWp, a liczyła się instalacja FALOWNIKA, więc można było odpalić nową instalację, obok już istniejącej, ewentualnie wymienić falowniki na nowy, większy.
    Wtrącę tylko, bo akurat jestem na etapie robienia instalacji dofinansowanej z tego programu. Niestety, ale ten program od początku nie dopuszczał rozbudowy istniejącej ani nawet wykonanie drugiej mikroinstalacji PV w ramach dofinansowania. Wiem, bo akurat od początku celujemy w 10kWp. W pierwszych wersjach program dopuszczał takie rozwiązanie, iż należało najpierw wykonać instalację 3kWp z dofinansowania, a dopiero po jej odbiorze i rozliczeniu można było wykonać drugą niezależną instalację na więcej kWp. Aktualnie na etapie realizacji dopuścili możliwość wykonania od razu większej instalacji, rozdzielając tylko finalnie fakturowanie na koszty kwalifikowane (w tym może być m.in. falowniki o większej mocy dla całości instalacji) oraz niekwalifikowane (reszta paneli ponad 10szt., ich montaż i konstrukcja). Cytat z regulaminu:
    "Nie dopuszcza się możliwości ubiegania się o typ instalacji, który jest już zainstalowany w budynku mieszkalnym, np. jeżeli mieszkaniec korzysta już
    z fotowoltaiki, nie może ubiegać się w ramach niniejszego naboru o zakup kolejnej instalacji fotowoltaicznej. Może natomiast ubiegać się o pozostałe typy instalacji OZE dopuszczone w naborze."
    W innym programie, do którego startowaliśmy, był analogiczny zapis...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  3. #363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Być może, ja czytałem wersje regulaminu w której była jeszcze możliwość dofinansowana rozbudowy .

  4. #364
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Być może, ja czytałem wersje regulaminu w której była jeszcze możliwość dofinansowana rozbudowy .
    Widocznie brałeś udział w pracach przygotowawczych tego regulaminu, bo w żadnej jego oficjalnej wersji (były 4) nie było takiej opcji jak rozbudowa istniejącej lub montaż kolejnej. Śledziłem program od początku, bo startowaliśmy do niego, od początku planowaliśmy montaż 10kWp i finalnie udało się zakwalifikować...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  5. #365
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Włączę się i potwierdzę- nie ma możliwości rozbudowy instalacji. Na wielu stronach o tym pisali, NFOŚ potwierdził to 25 lipca. Co warto dodać - instalację można rozbudować w przyszłości nawet jeżeli skorzystało się z programu. I tak by the way, wiele wątpliwości można rozwiać korzstając zakładki Pytania i Odpowiedzi na stronie NFOŚiu.

    Co do faktur, pozwolę sobie zacytować:
    1. Do wniosku należy dołączyć kopie faktury za dostawę i montaż instalacji. Nie przewidziano innego dokumentu
    2.Wnioskodawca umieszcza na fakturze adnotację "Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd", jej kopię załącza do Wniosku o dofinansowanie. Jeżeli mamy do czynienia z fakturą elektroniczną to uznajemy sytuacje w której Wnioskodawca na wydruku odręcznie dopiszę adnotację i prześle taki wydruk w oryginale.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #366
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Jeszcze odnośnie potwierdzenia płatności za faktury , jest taki zapis na stronie gov :

    dowód zapłaty faktury/oświadczenie o dokonanej wpłacie

    Czyli mogę zrobić tak w moim przypadku tj przy proformach na potwierdzeniach przelewów (i fakturach vat za sprzęty ) :

    1.poproszę dostawców o potwierdzenie zapłaty za fakt vat
    Lub
    2.opiszę sytuację , czyli zrobię oświadczenie o mojej zapłacie

    W każdym przypadku powinienem spełnić wymogi programu...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Jeszcze odnośnie potwierdzenia płatności za faktury , jest taki zapis na stronie gov :

    dowód zapłaty faktury/oświadczenie o dokonanej wpłacie

    Czyli mogę zrobić tak w moim przypadku tj przy proformach na potwierdzeniach przelewów (i fakturach vat za sprzęty ) :

    1.poproszę dostawców o potwierdzenie zapłaty za fakt vat
    Lub
    2.opiszę sytuację , czyli zrobię oświadczenie o mojej zapłacie

    W każdym przypadku powinienem spełnić wymogi programu...
    Dokładnie choć zapis jest dość ogólny możesz oświadczyć że zapąlciłeś lub zaświadczyć poprzez oświadczenie wykonawcy o otrzymaniu wpłaty. Jeżeli to nie kłopot to spróbuj to uzyskać wtedy będzie na 100% pewne.

  8. #368
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Który z modów broni Gawła i tych bzdur , które wypisuje ? Usuwa moje posty krytykujące jego niewiedzę i wprowadzanie innych w błąd , w żaden sposób go nie obrażam . krytykę trzeba umieć przyjąć na klatę , a nie biegać do mamy i taty na skargi .

    Usuńcie jego posty bo ktoś na tych wypowiedziach jego się przejedzie


    Znowu będzie ' zgłaszam '
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #369
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    To ja usunąłem posty zarówno Twoje jak i kolegi gawła.
    Jeszcze raz przypominamy, że naszym zadaniem jest pilnowanie porządku na FM a nie ocena wartości postów pod względem merytorycznym.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    To ja usunąłem posty zarówno Twoje jak i kolegi gawła.
    Jeszcze raz przypominamy, że naszym zadaniem jest pilnowanie porządku na FM a nie ocena wartości postów pod względem merytorycznym.
    A szkoda. Zamiast trzymać poziom forum, promujecie bylejakość serwowaną przez ludzi, którzy nie mają nic sensownego do powiedzenia, a wręcz wprowadzają innych w błąd. Powtórzę to, co wykasowałeś - żenada.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #371
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Oceną zawartości zajęli się forumowicze .

    Usunięcie postów było bezcelowe wręcz szkodliwe dla czytających użytkowników nie będących. W temacie ponieważ wprowadzają w błąd ( nie pierwszy raz w przypadku gawla) niestety nie potrafi przyjąć krytyki na klatę . Potwierdziło jego błędną opinie kilku użytkowników , nikt go nie obrażał. Jest nadwrażliwy. Nieraz toczą się na FM ostre wojenki i nikt nie płacze z tego powodu.

    Możesz to usunąć , po przyjęciu do wiadomosci
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Widocznie brałeś udział w pracach przygotowawczych tego regulaminu, bo w żadnej jego oficjalnej wersji (były 4) nie było takiej opcji jak rozbudowa istniejącej lub montaż kolejnej. Śledziłem program od początku, bo startowaliśmy do niego, od początku planowaliśmy montaż 10kWp i finalnie udało się zakwalifikować...
    tak tylko tytułem uzupełnienia i zakończenia tego wątku
    https://bip.subregion.pl/wp-content/...R-100-2019.pdf

    wcześniejszy regulamin/regulaminy nie uwzględniały w ogóle takiej sytuacji, jak montaż instalacji PV w trakcie oczekiwania na rozstrzygnięcie/przyznanie grantu - a trzeba dodać, że ostateczna decyzja zapadła z półrocznym opóźnieniem w stosunku do planowanego, ponad rok po rozpoczęci naboru. Linkowana wyżej uchwała zarządu, sprawę tę wyjaśnia.
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 21-11-2019 o 09:11
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #373
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Wątku nie ma co kończyć , bo program mój prąd oficjalnie działa dalej( w rzeczywistośc nie działa) , kwestia dotacji subregionu nie ma tu nic do rzeczy i tylko wprowadza zamieszanie .


    moderowano Tomaszs 131



    ehhh , to zamiatanie pod dywan cuuube
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 21-11-2019 o 17:31
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #374
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    arczi_krk

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Słomniki
    Kod pocztowy
    32-090
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, jak pisałem wcześniej wniosek wysłany 25.10, na liście byłem 13. 11 a wczoraj po 22 dostałem meila że zakwalifikowalem się do dotacji. Z tego co widzę na stronie liczniki też trochu ruszyły do przodu.

  15. #375
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Pojawiły się listy do 13.11( w tym terminie zniknęło ministerstwo) , co dalej ? Mamy 23.11
    https://www.gov.pl/web/aktywa-panstw...ZYc_OA0-FDXYTk
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 23-11-2019 o 12:56
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #376
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A co z licznikiem na NFOSiGW, ktoś sprawdzał czy działa ? tam ostatnia aktualizacja jest 20.11 i według stanu na ten dzień wypłacono w sumie 4976 dotacji
    Może ktoś sprawdzał czy wartości się zmieniają od 13.11?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Pojawiły się listy do 13.11( w tym terminie zniknęło ministerstwo) , co dalej ? Mamy 23.11
    https://www.gov.pl/web/aktywa-panstw...ZYc_OA0-FDXYTk
    To że ministerstwo się zmieniło, ogólnie mówiąc to jeszcze nie zatrzymuje programu, z tego co się orientuję to po wpłynięciu wniosku do NFOŚiGW , wnioskodawca otrzymuje majla z informacjami co dalej. Obecnie trzeba na to czekać 3 tyg do niedawna było 2 tyg. Może ktoś z forumowiczów się wypowie. Ja skałdam wniosek w poniedziałek osobiście dam znać jak to przebiegnie na bieżąco.

  18. #378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A co z licznikiem na NFOSiGW, ktoś sprawdzał czy działa ? tam ostatnia aktualizacja jest 20.11 i według stanu na ten dzień wypłacono w sumie 4976 dotacji
    Może ktoś sprawdzał czy wartości się zmieniają od 13.11?
    No mam wrażenie że go chyba olano i nie jest chyba uzupełniany.

  19. #379
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No mam wrażenie że go chyba olano i nie jest chyba uzupełniany.
    Czyli myślisz, że zmieniają datę aktualizacji a nie aktualizują wartości? Ja szczerze mówiąc jakoś tak sprawdzałem wcześniej na bieżąco z ciekawości, a teraz kiedy ministry się zmieniły to jakoś nie, a teraz jestem ciekawy
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #380
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A co z licznikiem na NFOSiGW, ktoś sprawdzał czy działa ? tam ostatnia aktualizacja jest 20.11 i według stanu na ten dzień wypłacono w sumie 4976 dotacji
    Może ktoś sprawdzał czy wartości się zmieniają od 13.11?
    Między 14 a 20 listopada , nie był aktualizowany , któryś dzień strona wręcz była wyłączona . Dziś widzę ,że przybyło tam(od 14) około 650 złożonych , 500 zatwierdzonych , 250 wypłaconych , 180 odrzuconych .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 19 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony