Cytat Napisał raxon Zobacz post
No ciekawe ciekawe co z tego wyniknie bo zapowiada się obiecująco. Jeśli na instalacje wydam 16 tys, dostanę 5 tys zwrotu to wyjdzie mnie ona 11 tys. ALE to 11 tys można odpisać od podatku, a 18% z 11 tys to ok 2 tys więc realny koszt powinien wynieść te 9 tysięcy złotych. Generalnie jest to wielki impuls dla inwestora, a przynajmniej dla mnie Otrzymałem kilka wycen w tym jedna na PV 3 KWp z inwerterem 1 fazowym. Całość na kwotę 12 tys. Dla kogoś kto ma instalacje 1f to cena świetna bo po dotacjach wyjdzie ok 6 tys.
Zapomniałeś jeszcze , że od dotacji będziesz musiał zapłacić podatek, i zapytać w US czy cześć poniesionych kosztów (jak to sobie obliczyłeś) możesz odpisać od podatku. Bo może okazać się, że instalacje dotowane przez Państwo (w jakiejkolwiek wysokości - Ty sobie założyłeś, że dostaniesz maxa czyli 5 tyś, a co się stanie jak dostaniesz 1 tyś?) nie można odpisać od podatku - faktura jest jedna a nie z rozbiciem na częśc "Twoją" i "dotowaną"

ps Może jestem zbyt dużym pesymistą i chciałbym się mylić , ale chodzę już po tym świecie troszkę i wiem, że nic nikt nikomu nie daje za darmo.