dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 88
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 1751
  1. #341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    I jeszcze pytanie pomocnicze -czy to jest wymagane :

    kopia faktury powinna być opatrzona adnotacją „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”

    Mam wszytko w pdfach i teraz tam bazgrać ,to trochę kulawo...
    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    W przypadku faktury elektronicznej, wnioskodawca na wydruku musi odręcznie dopisać taką adnotację i przesłać taki wydruk w oryginale.

    Także trzeba wydrukować, podpisać, zeskanować i wtedy wysłać
    Adnotację "Moj prad" na fakturze jaka wysłałem napisała mi osoba która wystawiała FV to było wydrukowane, kolega kupował u innego sprzedawcy też miał taką adnotację na FV. Jesteście pewni że wystarczy napis dlługopisem?

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To nawet nie musi być potwierdzenie przelewu , może być KP w przypadku gotówki lub oświadczenie wykonawcy o otzrymaniu zapłąty i to proponuję uzyskać i dołączyć do faktury wtedy proformy przelewy nie będą istotne.
    Widzę, że masz już skrzywienie zawodowe. Pytanie, po co chcesz sobie (a właściwie komuś) tak bezsensownie komplikować życie? Czytałeś warunki programu? Jesteś w stanie zacytować konkretny fragment programu, który zmuszałby do uzyskiwania takiego oświadczenia?
    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Adnotację "Moj prad" na fakturze jaka wysłałem napisała mi osoba która wystawiała FV to było wydrukowane, kolega kupował u innego sprzedawcy też miał taką adnotację na FV. Jesteście pewni że wystarczy napis dlługopisem?
    Tak. Jest to bardzo wyraźnie i jednoznacznie opisane w warunkach programu. Co z Wami jest nie tak?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  3. #343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Jest w instrukcji wypełniania wniosku an stronie 8

    Nie chodzi o adnotację o zgłoszeniu faktury do programu mój prąd tylko o potwierdzenie przez wystawcę faktury opłacenia faktury w tym przypadku przelew nie jest zgodny z danymi faktury i nie stawi potwierdzenia dokonania takiej czynności.

    Ja bym nie zaryzykował bo to żaden problem poprosić o dokument natomiast każdy może zrobić jak chce.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 19-11-2019 o 20:59

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest w instrukcji wypełniania wniosku an stronie 8

    Nie chodzi o adnotację o zgłoszeniu faktury do programu mój prąd tylko o potwierdzenie przez wystawcę faktury opłacenia faktury w tym przypadku przelew nie jest zgodny z danymi faktury i nie stawi potwierdzenia dokonania takiej czynności.

    Ja bym nie zaryzykował bo to żaden problem poprosić o dokument natomiast każdy może zrobić jak chce.
    O ile dobrze zrozumiałem problem, dane wystawcy i odbiorcy faktury VAT są tożsame z danymi faktury proforma. Pomijając to, wystarczy przeczytać instrukcję, na którą się powołujesz, by zobaczyć, że wymagany jest dowód zapłaty za fakturę lub instalację. Tak jak pisałem, masz skrzywienie zawodowe i widać że kontakt z US mocno Ci wypaczył postrzeganie rzeczywistości. Rozumiem to acz nie pochwalam. Jak dla mnie problemy tworzą sobie sami ludzie. Tak samo jak w przypadku wątpliwości dotyczących dopisku długopisem. Ale masz racje, każdy może zrobić jak chce.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  5. #345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Po prostu mam doświadczenie, 28 lat w finansach i księgowości coś znaczy.

    Faktura proforma w świetle prawa nie stanowi udokumentowania operacji gospodarczej zakupu i już to 2 razy pisałem ja bym tego nie uznał bo nie chciałbym za to odpowiada. Niech zaryzykuje zobaczymy czy się uda
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 19-11-2019 o 21:43

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Po prostu mam doświadczenie, 28 lat w finansach i księgowości coś znaczy.

    Faktura proforma w świetle prawa nie stanowi udokumentowania operacji gospodarczej zakupu i już to 2 razy pisałem ja bym tego nie uznał bo nie chciałbym za to odpowiada. Niech zaryzykuje zobaczymy czy się uda
    Ale zdajesz sobie sprawę, że nie piszemy o podstawie zaliczenia wydatku w koszty uzyskania przychodu firmy czy odliczenia VAT? To nie Ty ani US ma to uznawać. Piszemy o konsumencie i programie Mój Prąd, w zasadach którego jest zapis o udokumentowaniu zapłaty za fakturę lub instalację i dostarczenie potwierdzenia przelewu w całości wyczerpuje temat.

    Faktura proforma nie ma nic tutaj do rzeczy, niezależnie czy napiszesz to jeszcze trzeci i kolejny raz, bo tu nie chodzi o żadne udokumentowanie operacji gospodarczej zakupu. Program Mój Prąd na razie wyklucza w ogóle możliwość uczestnictwa firmy, więc jaki ma sens mieszanie do tego UoR i US? Wg mnie nie ma żadnego sensu. Twoje doświadczenie w księgowości i finansach ma się nijak do tego zagadnienia. W szkole była taka formułka: "praca nie na temat".
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  7. #347
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Wy tu sobie pitu , pitu... a strona dziś nie działa . Także , ten , tego...

    A ludzie montują i montują te Pv
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Ale zdajesz sobie sprawę, że nie piszemy o podstawie zaliczenia wydatku w koszty uzyskania przychodu firmy czy odliczenia VAT? To nie Ty ani US ma to uznawać. Piszemy o konsumencie i programie Mój Prąd, w zasadach którego jest zapis o udokumentowaniu zapłaty za fakturę lub instalację i dostarczenie potwierdzenia przelewu w całości wyczerpuje temat.

    Faktura proforma nie ma nic tutaj do rzeczy, niezależnie czy napiszesz to jeszcze trzeci i kolejny raz, bo tu nie chodzi o żadne udokumentowanie operacji gospodarczej zakupu. Program Mój Prąd na razie wyklucza w ogóle możliwość uczestnictwa firmy, więc jaki ma sens mieszanie do tego UoR i US? Wg mnie nie ma żadnego sensu. Twoje doświadczenie w księgowości i finansach ma się nijak do tego zagadnienia. W szkole była taka formułka: "praca nie na temat".
    Nie znasz się to nie wypowiadaj się, dalsza dyskusja z tobą to strata czasu . wszeteczniejsza tez.

  9. #349

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Wy tu sobie pitu , pitu... a strona dziś nie działa . Także , ten , tego...

    A ludzie montują i montują te Pv
    Stronka nie działa co najmniej od wczoraj.

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie znasz się to nie wypowiadaj się, dalsza dyskusja z tobą to strata czasu . wszeteczniejsza tez.
    Jak dotąd, to wychodzi, że kiepskie masz pojęcie o PV oraz o zasadach programu "Mój Prąd", a jednak się wypowiadasz. To może mi również pozwolisz się wypowiedzieć, bo może czegoś nowego się dowiesz? Peace&love
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  10. #350
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Czy jeśli komuś odrzucą wniosek, można go poprawić i jeszcze raz wysłać? Pytam na wszelki wypadek....

  11. #351
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Stronka nie działa co najmniej od wczoraj.


    Jak dotąd, to wychodzi, że kiepskie masz pojęcie o PV ...... Peace&love
    oj tak ...przy dotacji 85% Pv zwracać mu się miało 20 lat , a przy połowę mniejszej dużo krócej ciekawe ile osób puścił z torbami w tych finansach przez 28 lat ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #352

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Czy jeśli komuś odrzucą wniosek, można go poprawić i jeszcze raz wysłać? Pytam na wszelki wypadek....
    Tak.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  13. #353

    Domyślnie

    Nie ma limitu prób przy składaniu wniosku,zastanawia mnie jednak fakt nadal braku możliwości ściągnięcia wniosku zgłoszenia do programu mój prąd

  14. #354

    Domyślnie

    Jest jakiś trik żeby załapać się na dotację w przypadku rozbudowy instalacji fv?
    Mam obecnie 2kW jednofazowe i będę to jeszcze w tym roku rozbudowywał o dodatkowe 4kW trójfazowe. Licznik mam już wymieniony w maju tego roku.

  15. #355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie ma triku. I nie ma szans.

  16. #356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek Zobacz post
    Jest jakiś trik żeby załapać się na dotację w przypadku rozbudowy instalacji fv?
    Mam obecnie 2kW jednofazowe i będę to jeszcze w tym roku rozbudowywał o dodatkowe 4kW trójfazowe. Licznik mam już wymieniony w maju tego roku.
    Dowiedz sie dokałdnie bo nie ma tam dyskwalifikacji z tego pwoodu a jezeli nie kozrystałeś z dotacji to czemu nie?

  17. #357

    Domyślnie

    czytałem że odrzucają wniosku gdy jest rozbudowa ale myślałem że może jest jakiś sposób albo nowa interpretacja

  18. #358

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek Zobacz post
    Jest jakiś trik żeby załapać się na dotację w przypadku rozbudowy instalacji fv?
    Mam obecnie 2kW jednofazowe i będę to jeszcze w tym roku rozbudowywał o dodatkowe 4kW trójfazowe. Licznik mam już wymieniony w maju tego roku.
    Nie ma takiej możliwości.

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dowiedz sie dokałdnie bo nie ma tam dyskwalifikacji z tego pwoodu a jezeli nie kozrystałeś z dotacji to czemu nie?
    Serio? Czemu wprowadzasz go w błąd? Możesz mieć lata doświadczeń w księgowości, ale masz marną wiedzę o tym programie.

  19. #359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek Zobacz post
    czytałem że odrzucają wniosku gdy jest rozbudowa ale myślałem że może jest jakiś sposób albo nowa interpretacja
    Przy rozbudowie tak ale przy budowie drugiej instalacji i jeżeli nie korzystałeś z dotacji to czemu nie we wniosku nie ma miejsca na oświadczenie że nie korzystałeś dotychczas z dopłat do PV spytaj sie na privie aaa bo wydaje mie się że on miał sytuacje budowy drugiej instalacji , ma 2 falowniki i 2 oddzielne instalacje.

    Post 141
    https://forum.budujemydom.pl/topic/3...comment-620836
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 20-11-2019 o 14:56

  20. #360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    gaweł, człowieku...

    Nie myl programu "Mój Prąd" z innymi formami dofinansowania - na przykład w ramach Subregionu Zachodniego.
    W dofinansowaniu z Subregionu finansowano w 100% pierwsze 3kWp, a liczyła się instalacja FALOWNIKA, więc można było odpalić nową instalację, obok już istniejącej, ewentualnie wymienić falowniki na nowy, większy.
    W programie Mój Prąd trzeba za to okazać zaświadczenie o wymianie licznika w momencie uruchamiania instalacji-jak to przejdziesz, majac licznik wymieniony pol roku temu?
    Czytaj te fora że zrozumieniem i nie wprowadzaj użytkowników w błąd..
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-11-2019 o 16:05
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 18 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony