dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 88
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1751
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek Zobacz post

    Mam pytanie czy ktoś to przerabiał. czy rozbudowa instalacji też kwalifikuje do programu i zwrotu kosztów poniesionych np teraz? Sytuacja jest taka że licznik miałem wyminiony pod koniec maja i gdybym teraz rozbudował instalacje FV i dołożył kolejny falownik oraz panele to mogę ubiegać się o udział w programie w związku z tą rozbudowa?
    W programie mój prąd jest zapis że rozbudowy instalacji nie dotują. Dla nich najbardziej istotny jest czas wymiany licznika.

  2. #242

    Domyślnie

    ja na tauron nie narzekam, licznik przyszli wymienić w ciągu 8 dni, po kolejnych 7 przyszło oświadczenie osd, wniosek złozyłam w zeszłą srodę, wczoraj dostałam maila o przyznanej dotacji, pewnie pieniądze wpłyną w przyszłym tygodniu.

  3. #243
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave Zobacz post
    ja na tauron nie narzekam, licznik przyszli wymienić w ciągu 8 dni, po kolejnych 7 przyszło oświadczenie osd, wniosek złozyłam w zeszłą srodę, wczoraj dostałam maila o przyznanej dotacji, pewnie pieniądze wpłyną w przyszłym tygodniu.
    Jaki region? W Krakowie czekam juz ponad 17 dni od zlozenia w Tauronie wniosku, ani widu ani slychu....

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Jakie zwolnienie z podatku ?
    Dotacja przecież nie jest opodatkowana...
    Mój błąd, roztargnienie! Oczywiście, jest już zwolniona. Na podpis prezydenta czeka ujednolicenie do 8% Vat na PV bez względu na lokalizację.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #245

  6. #246
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    CZy to prawda ze wnioski są przyjmowane tylko do 20 grudnia ze trzeba się spieszyć ?
    Mam w planach założenie i firma instalacyjna po moim kontakcie bardzo mocno naciska ze trzeba to robić już bo każdy tydz ma znaczenie.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    CZy to prawda ze wnioski są przyjmowane tylko do 20 grudnia ze trzeba się spieszyć ?
    Mam w planach założenie i firma instalacyjna po moim kontakcie bardzo mocno naciska ze trzeba to robić już bo każdy tydz ma znaczenie.
    Ten nabór trwa do 20 grudnia, podobno w nowym roku ma być ogłoszony nowy.
    Nie wiem czy jak teraz zaczynasz masz szanse się do 20 grudnia załapać. Bo do 20 musisz mieć wymieniony licznik i potwierdzenie podloączenia do OZE - na to wszystko sie długo czeka , ale to zależy od ZE i regionu.

  8. #248
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    CZy to prawda ze wnioski są przyjmowane tylko do 20 grudnia ze trzeba się spieszyć ?
    Mam w planach założenie i firma instalacyjna po moim kontakcie bardzo mocno naciska ze trzeba to robić już bo każdy tydz ma znaczenie.
    Z tego co mówił prezes NFOŚiGW na jednej z konferencji, nabór ma być w trybie ciągłym, a nawet jeśli nie to pewnie zostanie uruchomiony kolejny nabór zaraz po nowym roku. Akurat 20 grudnia to piątek i praktycznie zaraz przed świętami, więc może poczekają z nowym do nowego roku. Ale na pewno będzie
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    CZy to prawda ze wnioski są przyjmowane tylko do 20 grudnia ze trzeba się spieszyć ?
    Mam w planach założenie i firma instalacyjna po moim kontakcie bardzo mocno naciska ze trzeba to robić już bo każdy tydz ma znaczenie.
    I tak i nie. NFOŚiGW twierdzi, że w 2020 roku zostanie uruchomiony nabór w trybie ciągłym. Oczywiście, jeśli NFOŚiGW wycofa się z tej deklaracji to data 20 grudnia będzie ostateczną. W takim przypadku faktycznie czas zaczyna być problemem, bo w przypadku złej pogody firma nie wejdzie na dach, a bez tego nie wystawi FV. Potem jeszcze kwestia zalożenia licznika - w Enerdze trwa to od tygodnia do miesiąca. Inne ZE z góry dają sobie 30 dni i wtedy może być bardzo blisko terminu. Ale przynajmniej można teraz on-line składać wnioski
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  10. #250
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    I tak i nie. NFOŚiGW twierdzi, że w 2020 roku zostanie uruchomiony nabór w trybie ciągłym. Oczywiście, jeśli NFOŚiGW wycofa się z tej deklaracji to data 20 grudnia będzie ostateczną. W takim przypadku faktycznie czas zaczyna być problemem, bo w przypadku złej pogody firma nie wejdzie na dach, a bez tego nie wystawi FV. Potem jeszcze kwestia zalożenia licznika - w Enerdze trwa to od tygodnia do miesiąca. Inne ZE z góry dają sobie 30 dni i wtedy może być bardzo blisko terminu. Ale przynajmniej można teraz on-line składać wnioski
    Hmm z tego co się orientuję, to NFOŚiGW twierdzi że przedstawiony termin jest wymogiem formalnym i jest bo być musi ze względu na sprawy administracyjne, ale w sumie może lepiej chuchać na zimne i złożyć ten wniosek w pierwszym naborze niż później się stresować że naboru nie uruchomią
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Hmm z tego co się orientuję, to NFOŚiGW twierdzi że przedstawiony termin jest wymogiem formalnym i jest bo być musi ze względu na sprawy administracyjne, ale w sumie może lepiej chuchać na zimne i złożyć ten wniosek w pierwszym naborze niż później się stresować że naboru nie uruchomią
    Ja bym był ostrożny np aby w końcówce grudnia nie wymieniać licznika. Bo czasem może się okazać ze pierwszy nabór się skończył drugi nie zaczął i ktoś zostanie bez dotacji. To trochę jak ogłosili że koszty kwalifikowane od 23 lipca ale licznik po 30 sierpnia.

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Dokładnie tak powiedziano w NFOŚiGW

  13. #253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fistach85

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-456
    Posty
    16

    Domyślnie

    spokojnie spokojnie
    na dzien 28 pazdziernika zuzylismy 18,5 mil PLN.
    Budzet preznaczony na program "Moj Prad" to 1 mld PLN.

    takze jeszcze dalekoooooo wyczerpania zapasow

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał fistach85 Zobacz post
    spokojnie spokojnie
    na dzien 28 pazdziernika zuzylismy 18,5 mil PLN.
    Budzet preznaczony na program "Moj Prad" to 1 mld PLN.

    takze jeszcze dalekoooooo wyczerpania zapasow
    Pamiętaj że już jest po wyborach.

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Będaąw przypadku idiotycznych i szkodliwych ustaw.
    Ta co takich nie należy, zważywszy, że cały czas musimy zwiększać udział OZE w produkcji energii

  16. #256
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Ja bym się nie obawiał, że w razie zmian podczas wyborów dotacje znikną. Fotohobby ma rację, musimy zwiększać udziały i realizować cele. Prędzej w takim wypadku spodziewałbym się jakichś zmian niż likwidacji
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    I tak narazie czekam na konkretną ofertę. Firmy które sprzedaja kredyt na fotovltaikę mnie nie intersują.

    Pewnie i tak poczekam do nowego roku.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  18. #258

    Domyślnie

    Czy ktoś składał wniosek przez profil zaufany? Składałem 24.10 ale zero odzewu nie wiem czy wszystko jest ok czy nie.

  19. #259
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Mój błąd, roztargnienie! Oczywiście, jest już zwolniona. Na podpis prezydenta czeka ujednolicenie do 8% Vat na PV bez względu na lokalizację.
    A jednak W ustawie antykopciuchowej zawarte jest zwolnienie z podatku w Moim Prądzie, Prezydent wczoraj podpisał, więc jeszcze nie obowiązuje. Coś czułem, że to jeszcze nie weszło tak do końca w życie
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam ,
    wcześniej znalazłem pełno informacji o zwolnieniu z PITu dotacji Mój Prąd (gminnych też ), poniżej najprostszy przykład z 13.09.2019 :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pit i dotacja.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	436713

    I jeszcze taki cytat :

    "Zwolnienie z opodatkowania dotacji Mój Prąd
    W miniony piątek (6.09) Ministerstwo Finansów dla portalu WysokieNapiecie.pl ostatecznie potwierdziło zwolnienie z opodatkowania beneficjentów programu “Mój Prąd”. Odwołując się do przytoczonego wyżej przepisu, MF odpowiada:

    “Jest to jedna z preferencji podatkowych, wprowadzonych od 1 stycznia 2019 r., której celem jest zachęcenie podatników do zaangażowania się w walkę ze smogiem. Zwolnienie obejmuje świadczenia przekazane na realizację ww. programów w budynku mieszkalnym jednorodzinnym już istniejącym oraz nowo budowanym. Ustawa PIT definiując budynek mieszkalny jednorodzinny odsyła do postanowień art. 3 pkt 2a ustawy – Prawo budowlane. Zwolnienie to obejmuje dotacje wypłacane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Mój Prąd” na instalację paneli fotowoltaicznych, które mają służyć budynkom mieszkalnym jednorodzinnym”.

    Może teraz po prostu rządzący podparli swoje wcześniejsze informacje/decyzje odpowiednim zapisem w ustawie ?
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 06-11-2019 o 08:36
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 13 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony