dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 88
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1751
  1. #601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Masz nowa umowę kompl., czy aneks ?
    Co za różnica umowę miałem prosumencką 3 tygodnie przed przyłączeniem to nie przeszkadza.

  2. #602

    Domyślnie

    Mam aneks do umowy,wiec pewnie tak jak piszesz chodzi o datę aneksu po wymianie licznika a nr.umowy kompleksowej pewnie zostawić w pkcie34,dzięki ,oby to było to...

  3. #603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Co za różnica umowę miałem prosumencką 3 tygodnie przed przyłączeniem to nie przeszkadza.
    Ano taka różnica, że nie wszyscy wiedzę, że kiedy przychodzi aneks, to w polu "data zawarcia umowy kompleksowej" wpisuję się datę wystawienia aneksu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Data wymiany licznika na dwubiegunowy zgodna z protokołem.
    Serio ?
    we wniosku jedyna data o jaką pytają, to "Data zawarcia umowy kompleksowej"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #605

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ano taka różnica, że nie wszyscy wiedzę, że kiedy przychodzi aneks, to w polu "data zawarcia umowy kompleksowej" wpisuję się datę wystawienia aneksu
    Masz chyba rację foto...na infol.dowiedziałem się że bardzo dużo błedôw jest z tego właśnie powodu ,ale nic więcej nie są w stanie pomòc,od wczoraj troszkę się pozmieniało,status wniosku można łatwo sprawdzić wpisując e-maili na danej stronie, a od lutego ma zmienić się trochę formularz elektroniczny wypełniania wniosku.

  6. #606
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Witam. Pytanie do osób które składały wnioski. Czy długo czekaliście na zaświadczenie od OSD? Czekam już 2 tygodnie a PGE Dystrybucja nic ne wystawia. Czy konieczne jest zaświadczenie? Czy można zastosować protokół z wymiany licznika? Pozdrawiam

  7. #607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tauron, 10 dni.
    Protokół nie jest akceptowanym dokumentem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #608

    Domyślnie

    Witam, mam problem z NFOŚiGW, fotowoltanika założona, dokumenty złożone ale otrzymałem dzisiaj wiadomość mailową:
    "1. brak potwierdzenia dokonania zapłaty całej kwoty za instalację – należy przedstawić poświadczenia płatności potwierdzające kwotę i datę zapłaty lub przedstawić oświadczenie wnioskodawcy o dokonaniu zapłaty, z podaniem dat i kwot zapłaty - do pisma z Banku Santander powinno być dołączone potwierdzenie przelewu"
    Prosimy o przekazanie ww. dokumentów w terminie 14 dni.
    Dokumenty wymagane w oryginale (o ile dotyczy) należy przekazać pocztą na adres biura NFOŚiGW. Pozostałe dokumenty można przekazać mailem, w odpowiedzi na niniejszego maila (adres: [email protected]).


    Pytanie moje brzmi czy muszę przesłać brakujący dokument pocztą, czy wystarczy skan i mailem wysłać czy da pewności złożyć nowy wniosek??

  9. #609

    Domyślnie

    Ja wniosek złożyłem w listopadzie. Instalacje wykonałem sam. Do tej pory czekam na jakieś info ale na infolini tragedia na maila nikt nie odpisał od tygodnia.
    W grudniu odpisali mi że coś do wniosku będzie do uzupełnienia - nie odrzucili a odłożyli na później i że wszystko ma być już do 13 wyjaśnione. Że pewnie trzeba jakieś oświadczenie albo coś jest mało czytelne.
    Troszkę to wszystko kpina bo rozpoczęli nowy nabór a nie zakończyli starego. Obecnie mam status WNIOSEK "nr wniosku" W PROCESIE UZUPEŁNIANIA. Miał ktoś taką sytuację?
    Pozdrawiam

  10. #610
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej, do dwóch tygodni ma być "załatwiony" pierwszy nabór, a drugi normalnie trwa. Teraz jest tylko jakiś okres przejściowy między starym a nowym formularzem we wnioskach elektronicznych i potrwa do końca stycznia
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #611

    Domyślnie Mój prąd

    Cytat Napisał sankarz Zobacz post
    Witam, mam problem z NFOŚiGW, fotowoltanika założona, dokumenty złożone ale otrzymałem dzisiaj wiadomość mailową:
    "1. brak potwierdzenia dokonania zapłaty całej kwoty za instalację – należy przedstawić poświadczenia płatności potwierdzające kwotę i datę zapłaty lub przedstawić oświadczenie wnioskodawcy o dokonaniu zapłaty, z podaniem dat i kwot zapłaty - do pisma z Banku Santander powinno być dołączone potwierdzenie przelewu"
    Prosimy o przekazanie ww. dokumentów w terminie 14 dni.
    Dokumenty wymagane w oryginale (o ile dotyczy) należy przekazać pocztą na adres biura NFOŚiGW. Pozostałe dokumenty można przekazać mailem, w odpowiedzi na niniejszego maila (adres: [email protected]).


    Pytanie moje brzmi czy muszę przesłać brakujący dokument pocztą, czy wystarczy skan i mailem wysłać czy da pewności złożyć nowy wniosek??
    Witam
    Kiedy kolego składaleś wniosek? Udało Ci się skontaktować z nfosigw? Myślę że będziesz mógł wysłać skana na maila bo tak mi mówili jak udało mi się tam dodzwonić w grudniu. Ale przy takim bałaganie jaki tam teraz panuje to nic nie jest pewne.
    Pozdrawiam

  12. #612
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Po 2 miesiącach oczekiwania, bycia na 3 zatwierdzonych listach - dziś dotarł do mnie przelew na 5k zł.
    Instalacja PV 4,88kWp - 16 x Longi Solar 305W, Fronius Symo 4.5-3-S; kierunek zachód

  13. #613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał oloksyk Zobacz post
    Po 2 miesiącach oczekiwania, bycia na 3 zatwierdzonych listach - dziś dotarł do mnie przelew na 5k zł.
    gratulacje

  14. #614
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Ja też dostałem nareszcie swoje 5 tys. po ponad 2 m-cach oczekiwania. Chyba wczoraj jakiś zbiorowy przelew poszedł

    Z tego co mogę się podzielić to:
    - jeśli po 2-3 tygodniach nie ma odzewu - piszcie maila i domagajcie się wyjaśnień na [email protected]; odpowiadają z dużym opóźnieniem ale w moim przypadku konkretnie; otóż okazało się, że wniosek (mimo że elektroniczny) zapodział się gdzieś w ich systemie i nie wiem czy gdybym nie napisał to by się w ogóle odnalazł (!)
    - uwaga, nie składajcie go drugi raz dopóki nie otrzymacie odpowiedzi na tak lub nie, przy czym dowodem złożenia elektronicznego jest wygenerowane poświadczenie UPP (dodatkowo przychodzi email z informacją zwrotną)
    - dzwonienie na infolinię to kompletna strata czasu - nic wam praktycznego nie powiedzą odnośnie statusu złożonego wniosku.
    - odnośnie wpisywania numeru umowy kompleksowej - to ja nie wiem co to jest ale wpisałem po prostu nr umowy z Energa (z 2006 r.) i takie coś przeszło; Energa nie zawarła ze mną żadnego dodatkowego aneksu; na mocy prawa stałem się prosumentem i na fakturze doszły dodatkowe pozycje i rozliczenia.
    - w zeznaniu PIT za 2019, przy okazji korzystania z ulgi term. można wykazać całą kwotę z faktury za FV, jeśli otrzymaliście wypłatę z "Mój Prąd" w styczniu; w takim przypadku, dotacje przyznaną rozliczycie dopiero w zeznaniu za 2020 - czyli za rok.

  15. #615

    Domyślnie

    Jak dla mnie ten program to organizacyjne dno. Infolinia nie działa, nikt nie odpisuje na maile z przed 10 dni. Wniosek złożony 20 listopada i do tej pory zero odzewu. Jak udało mi się dodzwonić w grudniu to nikt nic nie wie. "wniosek nie został odrzucony jedynie trzeba będzie coś dosłać bo może być np. nieczytelne do 13 stycznia muszą być wszystkie wnioski rozpatrzone". Rozpoczynają kolejny nabór a nie zakończyli poprzedniego - bałagan jeszcze większy. Dobrze widzieli jaki mają budżet i ile będzie wniosków więc trzeba by się było na to przygotować.

  16. #616
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    - w zeznaniu PIT za 2019, przy okazji korzystania z ulgi term. można wykazać całą kwotę z faktury za FV, jeśli otrzymaliście wypłatę z "Mój Prąd" w styczniu; w takim przypadku, dotacje przyznaną rozliczycie dopiero w zeznaniu za 2020 - czyli za rok.
    Nie rozumiem tego, przecież dotacja nie jest opodatkowania i nie trzeba jej rozliczać.
    Instalacja PV 4,88kWp - 16 x Longi Solar 305W, Fronius Symo 4.5-3-S; kierunek zachód

  17. #617
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Chodzi o skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej m.in. na instalacje FV - możesz dodatkowo odliczyć koszt w PIT, przy czym jeśli otrzymałeś dotacje z mojprad to ten koszt musisz pomniejszyć o wartość dotacji; tak jak napisałem nie musisz pomniejszyć w zeznaniu za 2019 r. jeśli otrzymałeś wypłatę w styczniu 2020r.

  18. #618
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Rozumiem jak działa ulga termomodernizacyjna, nie rozumiem natomiast jak by to miało być rozliczane w zeznaniu PIT za 2020 rok.
    Wtedy co, wpisujesz dotację do zeznania i płacisz od niej podatek?
    Instalacja PV 4,88kWp - 16 x Longi Solar 305W, Fronius Symo 4.5-3-S; kierunek zachód

  19. #619
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    ...nie musisz pomniejszyć w zeznaniu za 2019 r. jeśli otrzymałeś wypłatę w styczniu 2020r.
    Mam analogiczną sytuację u siostry i teścia - fotowoltaika założona i zafakturowana w grudniu 2019, ale dopiero teraz będą składać wniosek o 5k z programu Mój Prąd. Można rozliczając ulgę termomodernizacyjną za 2019r. od razu odjąć te 5k od faktury za PV? Czy jeśli wypłacona w 2020r. to w PIT 2019 cała FV obniża dochód, a w PIT 2020 doliczyć do dochodu te 5k?
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  20. #620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Druga opcja.

Strona 31 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony