dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 88
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1751
  1. #761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Ja wiem, że rząd nie ma pieniędzy swoich. Pytam tylko, czy to jest z dopłat unijnych?
    O ile wiem ten program nie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #762

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Stanowska, te 5k to są grosze w porównaniu z tym jaki podatek na cele OZE pobiera złodziejski rząd.
    Tzw. waciki dostajemy.
    To po co Ci te waciki? Może nie warto się po nie schylać.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  3. #763

    Domyślnie

    A wiesz ile w podatkach na ten cel Nam zabrano? Chociaż te 5k odzyskać.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  4. #764
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danSO

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-776
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Ja wiem, że rząd nie ma pieniędzy swoich. Pytam tylko, czy to jest z dopłat unijnych?
    Nie sądzę by to było z dopłat unijnych, ponieważ pod projektem nie ma znaczka Uni Europejskiej.

  5. #765
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    O ile wiem ten program nie
    To jest z pieniędzy za emisję CO2, już gdzieś pisałem.

    1 mld zł, które będzie przeznaczone na program dofinansowania zakupu instalacji fotowoltaicznych, pochodzić będzie ze sprzedaży niewykorzystanych uprawnień do emisji CO2 za lata 2011-2014. -
    https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/progr...ch,965449.html
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 17-02-2020 o 09:13
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #766
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    .

    Krzysztof Tchórzewski akcentował jednocześnie podczas swojego wystąpienia konieczność przeznaczenia odpowiednich środków na modernizację sieci niskich i średnich napięć.

    – Przy połowie tego programu wystąpią problemy, które zostały zasygnalizowane przez spółki dystrybucyjne, ponieważ nasze sieci średnich i niskich napięć praktycznie nie były modernizowane – mówił b. minister energii.

    – Jeśli nie pójdą duże pieniądze na inwestycje, a bez wsparcia spółki dystrybucyjne nie są w stanie tego zrobić, to będziemy mieć olbrzymie połacie kraju wyłączone z możliwości budowy fotowoltaiki. Musimy środki wsparcia odpowiednio dzielić. Jeśli ma się budować energetyka odnawialna, to musimy prowadzić modernizację sieci – stwierdził
    https://www.gramwzielone.pl/trendy/1...a-sie-problemy


    Tragedii nie mają, ale przekaz jest, jacy to oni biedni. Poniżej tylko dwa przykłady...

    https://mapadotacji.gov.pl/projekty/719061/


    https://mapadotacji.gov.pl/projekty/782655/


    Bida, aż piszczy
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 17-02-2020 o 09:33
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #767
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Stanowska, te 5k to są grosze w porównaniu z tym jaki podatek na cele OZE pobiera złodziejski rząd.
    Tzw. waciki dostajemy.
    Opłata OZE w rachunku za prąd = 0zł obecnie
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #768
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Tak wracając do poprzednich tematów, kiedy wkroczyła tu ulga termomodernizacyjna, bo może ktoś będzie zainteresowany. Ustawa, która zwiększy premię termomodernizacyjną bodajże do 21% czeka na podpis prezydenta.


    PS Mój Prąd nie jest z pieniędzy unijnych.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #769

    Domyślnie

    Kolego sympatyczny, ale te 21% z tego co się orientuję to nie dotyczy nas zwykłych śmiertelników.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  10. #770
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Kolego sympatyczny, ale te 21% z tego co się orientuję to nie dotyczy nas zwykłych śmiertelników.
    Ulga dotyczy wszystkich którzy posiadają "dom", no chyba że masz w budowie to nie przysługuje.

  11. #771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Kolego sympatyczny, ale te 21% z tego co się orientuję to nie dotyczy nas zwykłych śmiertelników.
    Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie kwoty poniesionych wydatków termomodernizacyjnych w tym PV w kwocie pomniejszej o dopłaty z innych programów od podatku od 17% do 32% zależy ile zarobisz.

  12. #772

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie kwoty poniesionych wydatków termomodernizacyjnych w tym PV w kwocie pomniejszej o dopłaty z innych programów od podatku od 17% do 32% zależy ile zarobisz.
    To wiemy tu wszyscy ale co to za wyskok gościa z firmy od piecyków o tym 21%?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  13. #773

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie kwoty poniesionych wydatków termomodernizacyjnych w tym PV w kwocie pomniejszej o dopłaty z innych programów od podatku od 17% do 32% zależy ile zarobisz.
    Jeżeli jestem zatrudniona na najniższą krajową, nie mam innych ulg termomodernizacyjnych, zainwestowałam w PV 28 tys, zł. - 5 tys. zł. zwrotu = 23 tys., to czy odliczę tę całą kwotę w ciągu 6 lat??
    Bo już mi mózg paruje, a na księgową mnie nie stać. Czy ktoś to może pi razy drzwi wyliczyć? Zmieszczę się w tych 6 latach?

  14. #774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Jeżeli jestem zatrudniona na najniższą krajową, nie mam innych ulg termomodernizacyjnych, zainwestowałam w PV 28 tys, zł. - 5 tys. zł. zwrotu = 23 tys., to czy odliczę tę całą kwotę w ciągu 6 lat??
    Bo już mi mózg paruje, a na księgową mnie nie stać. Czy ktoś to może pi razy drzwi wyliczyć? Zmieszczę się w tych 6 latach?
    masz do odliczenia od dochodu 23000.
    Przy najniższej krajowej roczny dochód to ok 28142 . Teoretycznie odliczysz całość w 1 roku

    Będziesz miała cały podatek do zwrotu.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 18-02-2020 o 17:54 Powód: dopisałem

  15. #775

    Domyślnie

    UPS!
    Jeżeli tak, to SUPER! Nawet gdyby to były dwa lata, to i tak super!
    Dzięki za informację. Teraz to już mi się ta fotowoltaika zaczyna podobać
    U mnie jutro montują stelaż, stąd dzisiaj jestem taka nadaktywna w temacie

  16. #776

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie kwoty poniesionych wydatków termomodernizacyjnych w tym PV w kwocie pomniejszej o dopłaty z innych programów od podatku od 17% do 32% zależy ile zarobisz.
    A faktura za zestaw PV z inwerterem hybrydowym off-grid może być odliczona od podatku?
    Np.Coś takiego:https://www.polskieprzetwornice.pl/s...roducts_id/214

  17. #777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    A faktura za zestaw PV z inwerterem hybrydowym off-grid może być odliczona od podatku?
    Np.Coś takiego:https://www.polskieprzetwornice.pl/s...roducts_id/214
    W rozporządzeniu nie ma określonego typu instalacji jest "montaż instalacji fotowoltaicznej;" oraz " 13) ogniwo fotowoltaiczne wraz z osprzętem" więc z tego wynika że tak. Tutaj link do rozporządzenia https://cdn.files.smcloud.net/t/medi...rnizacyjna.pdf

  18. #778
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Jeżeli jestem zatrudniona na najniższą krajową, nie mam innych ulg termomodernizacyjnych, zainwestowałam w PV 28 tys, zł. - 5 tys. zł. zwrotu = 23 tys., to czy odliczę tę całą kwotę w ciągu 6 lat??
    Bo już mi mózg paruje, a na księgową mnie nie stać. Czy ktoś to może pi razy drzwi wyliczyć? Zmieszczę się w tych 6 latach?
    co to za bajki że nie stać Cię na księgową
    Nie zatrudniasz jej na etat, tylko zlecasz wykonanie pracy .
    Rozliczenie PITa to 20/30zł , jak rozliczałem x lat temu ulgę budowlaną to płaciłem nie więcej niż 40/50zł za górę faktur ! Zwroty były po kilka tysięcy i nie liczyła % od zwrotu, jśli ktoś by chciał tak zrobić to pytaj w innym miejscu .

    Zorientuj się .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #779
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    UPS!
    Jeżeli tak, to SUPER! Nawet gdyby to były dwa lata, to i tak super!
    Dzięki za informację. Teraz to już mi się ta fotowoltaika zaczyna podobać
    U mnie jutro montują stelaż, stąd dzisiaj jestem taka nadaktywna w temacie
    .
    Podatnicy będą ograniczeni limitem czasowym na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Musi ono zostać zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Co więcej, ograniczona będzie również kwota dopuszczalnego odliczenia, która wynosi maksymalnie 53 tys. zł (wraz z VAT, o ile podatek ten nie został odliczony na podstawie ustawy o VAT) i dotyczy wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem.

    W tym miejscu warto podkreślić także, że jeżeli kwota odliczenia nie znajdzie pokrycia w rocznym dochodzie podatnika, to będzie on mógł odliczać ją w kolejnych latach, jednak nie dłużej niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.
    Jeżeli podatnik nie ma tytułu prawnego, z którego wynikałoby jego prawo własności do nieruchomości, a jedynie jest jej posiadaczem, wówczas nie może skorzystać z omawianego odliczenia.
    edit. gdzieś jeszcze obiło mi się o uszy,że jeśli jest 2 współwłaścicieli to każdy może odliczyć te kwotę .

    Naprawdę trudno by było nie wyrobić się w 6 lat .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 19-02-2020 o 08:28
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  20. #780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i przelew dotarł. Wniosek wysłany elektronicznie 12/12/19.
    Przy okazji na stronie programu pojawiło się wreszcie sporo nowych list
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 39 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony