dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 88
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1751
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To masz jak w banku że firmy to wykorzystają i będą windować ceny do obrzydliwych ,tak zawsze działają dotacje ,wystarczy popatrzeć na ceny kotłów ekogroszek lub pellet gdzie ceny ich dorównują pompą ciepła 12-60 tys jedynie wyjątki są po ok 8 tys ale też pewnie będą wyrównywać w górę .
    Prawdopodobnie tak będzie.
    Ale jest nadzieja - fotowoltaika to teraz modne zajęcie więc firm instalacyjnych będzie więcej i może ceny automatycznie spadną.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    No i mamy to! Ruszył nabór wniosków do programu Mój Prąd! Szczegóły na NFOŚiGW!
    Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym, począwszy od 30 sierpnia do 20 grudnia br. lub do wyczerpania alokacji środków.

    Szczegółowe informacje o nowym programie „Mój Prąd” udzielają doradcy z Wydziału Projektu Doradztwa Energetycznego NFOŚiGW
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #63

    Domyślnie

    Z wcześniejszych warunków skorzystania z tej formy dofinansowania zapisanych na stronie NFOŚiGW była informacja że przyłączenie do OSD musi nastąpić po ogłoszeniu naboru czyli po 30.08. obecnie nic takiego już nie znalazłem, jak Wy to rozumiecie, czy jeżeli licznik dwukierunkowy był zamontowany przed tym dniem ogłoszenia to czy taki beneficjent po spełnieniu obecnie podanych warunków może liczyć na dotację

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Program ma trwać do 20 grudnia http://gramwzielone.pl/energia-slone...nabor-wnioskow , a i tak może zostać zamknięty z dnia na dzień paragraf 13 pkt 2 programu . Także prognozuję sztuczne zapchanie ZE wnioskami o przyłączenie , i niewyrobienie sie we wskazanym terminie i tak oto państwo na koszt suwerena podbuduje sobie ilość mocy w systemie , ale to i tak nie pozwoli im dobić do zakładanego planu 15% OZE w miksie , a kary już blisko .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Z wcześniejszych warunków skorzystania z tej formy dofinansowania zapisanych na stronie NFOŚiGW była informacja że przyłączenie do OSD musi nastąpić po ogłoszeniu naboru czyli po 30.08. obecnie nic takiego już nie znalazłem, jak Wy to rozumiecie, czy jeżeli licznik dwukierunkowy był zamontowany przed tym dniem ogłoszenia to czy taki beneficjent po spełnieniu obecnie podanych warunków może liczyć na dotację
    Z informacji podanych do prasy wynika że można (bylo) wcześniej wymienić licznik na 2 kierunkowy. Ale w pp_moj pra_30.08 w punkcie 7.3 podpunkt 2 piszą "dofinansowaniu podlegają instalacje niezakończone przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie". Gdzieś czytałem że zakończenie to wymiana licznika , czyli z tego wynika że kto ma licznik dwukierunkowy po 23 lipca a przed 30.08 nie łapie się na Mój prąd. Sam czekam z gotową instalacją na zgloszenie do PGE od końca lipca.

  6. #66

    Domyślnie

    Jakos tego nie mogłem znależć

    Punkt 7.3 PP podpunkt 2 i 3 rozwiał moje wątpliwości, montaż licznika przed 30.08 odpada

  7. #67

    Domyślnie

    Zapis z strony NFOŚiGW:
    "Beneficjentem programu jest osoba fizyczna, która jest stroną umowy przyłączeniowej"

    Czy osoba zatrudniona na etat, która dodatkowo prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, na ktora aktualnie jest licznik energii może starać się o dotacje w ramach tego programu?

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał elcow Zobacz post
    Czy osoba zatrudniona na etat, która dodatkowo prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, na ktora aktualnie jest licznik energii może starać się o dotacje w ramach tego programu?
    TAK - licznik jest na osobę fizyczną
    NIE - licznik jest na działalność gospodarczą.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #69

  10. #70

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi wyjaśnić jak rozumieć zapis: kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej opatrzona adnotacją “Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”,
    Czy to wystawca faktury ma na niej dokonać jakichś zapisów, czy chodzi o to żeby na kopiach faktur własnoręcznie podopisywać takie teksty ? Nie za bardzo rozumiem ten zapis a doradcy regionalni nfośigw odpowiadają że nie znają założeń programu "Mój Prąd".

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał rumburak Zobacz post
    Czy ktoś może mi wyjaśnić jak rozumieć zapis: kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej opatrzona adnotacją “Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”,
    Czy to wystawca faktury ma na niej dokonać jakichś zapisów, czy chodzi o to żeby na kopiach faktur własnoręcznie podopisywać takie teksty ? Nie za bardzo rozumiem ten zapis a doradcy regionalni nfośigw odpowiadają że nie znają założeń programu "Mój Prąd".
    Na fakturze ma być dopisana adnotacja przez wystawiającego fakturę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rumburak Zobacz post
    Czy ktoś może mi wyjaśnić jak rozumieć zapis: kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej opatrzona adnotacją “Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”,
    Czy to wystawca faktury ma na niej dokonać jakichś zapisów, czy chodzi o to żeby na kopiach faktur własnoręcznie podopisywać takie teksty ? Nie za bardzo rozumiem ten zapis a doradcy regionalni nfośigw odpowiadają że nie znają założeń programu "Mój Prąd".
    Wykonujesz kopię faktury (xero), a następnie na niej wykonujesz dowolną techniką adnotację "Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd". Wystawca faktury nie powinien umieszczać takich zapisów na fakturze. Zresztą, przecież zapis jednoznacznie określa, co należy zrobić. Dlaczego wszyscy się zachowują, jakby nigdy w życiu nie mieli do czynienia z urzędami?
    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Na fakturze ma być dopisana adnotacja przez wystawiającego fakturę.
    A wystawiający fakturę ma szklaną kulę i wie, że faktura już w momencie wystawienia została zgłoszona. No nie róbcie sobie jaj.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    I tu pojawiły sie dwie różne odpowiedzi -
    Napiszę tak, jak ktoś kupuje poszczególne elementy instalacji (wszystko oddzielnie) to uwierz mi nie trzeba wiele zachodu jak wystawca faktury umieści ten zapis podczas jej wykonywania.
    Zapewne gdy firma wykonuje całą instalację pod klucz wraz z odbiorami można tego nie pisać
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    I tu pojawiły sie dwie różne odpowiedzi -
    Napiszę tak, jak ktoś kupuje poszczególne elementy instalacji (wszystko oddzielnie) to uwierz mi nie trzeba wiele zachodu jak wystawca faktury umieści ten zapis podczas jej wykonywania.
    Zapewne gdy firma wykonuje całą instalację pod klucz wraz z odbiorami można tego nie pisać
    Rozumiem. Niemniej słowo adnotacja mówi samo za siebie. Adnotacja jest to (domyślnie ręczna) informacja dopisana przez przekładającego lub odbierającego kopię faktury, zazwyczaj wykonana już na kopii. Ale zawsze można być świętszym od papieża, why not?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Na fakturze ma być dopisana adnotacja przez wystawiającego fakturę.
    Bzdura. Ty sobie opisujesz fakturę, tak jak napisał @mitch.

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Tylko weź pod uwagę że do tego programu można zaliczyć wydatki poniesione po 27.08.2019 a program wszedł w życie 30.08.
    Faktury wystawione pomiędzy 27 a 30 nie mogą mieć tej adnotacji bo program nie został jeszcze ogłoszony.
    W regulaminie jest
    1) okres kwalifikowalności kosztów od 23.07.2019 r. do 31.12.2025 r., przy czym:
    a) rozpoczęcie przedsięwzięcia rozumiane jest jako poniesienie pierwszego kosztu kwalifikowanego
    (data opłacenia pierwszej faktury lub równoważnego dokumentu księgowego);
    b) zakończenie przedsięwzięcia rozumiane jest jako przyłączenia mikroinstalacji do sieci;
    c) koszty kwalifikowane: zakup, montaż oraz odbiór i uruchomienie instalacji objętych
    przedsięwzięciem (panele fotowoltaiczne z niezbędnym oprzyrządowaniem) - wymaganym
    elementem instalacji są liczniki dwukierunkowe (koszt licznika nie jest kosztem kwalifikowanym).
    No a co z fakturami po 23.07 a przed 27.08?
    Ostatnio edytowane przez kubek86 ; 03-09-2019 o 12:28

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Tylko weź pod uwagę że do tego programu można zaliczyć wydatki poniesione po 27.08.2019 a program wszedł w życie 30.08.
    Faktury wystawione pomiędzy 27 a 30 nie mogą mieć tej adnotacji bo program nie został jeszcze ogłoszony.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Masz rację datą początkową dla kosztów jest 23.08.
    To nie chodzi o to czy mam rację czy nie. Mało kto czyta warunki programu. Po prostu szkoda, żeby komuś 3200 przepadło.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jeżeli ktoś chce skorzystać z tego programu i nie czyta jego warunków, sam sobie szkodzi.
    No i jeśli jego jedynym źródłem informacji o tym programie jest to forum to, delikatnie mówiąc, jest osobą nierozsądną.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Jakos tego nie mogłem znależć

    Punkt 7.3 PP podpunkt 2 i 3 rozwiał moje wątpliwości, montaż licznika przed 30.08 odpada
    Pojawiła się poprawka "PROGRAM PRIORYTETOWY" jest szansa na dotacje dla tych którzy nie zakończyli projektu przed 23.07

    7.3 Warunki dofinansowania
    1) kwota dotacji: do 5 tys. zł, nie więcej niż 50% kosztów kwalifikowanych;
    2) dofinansowaniu podlegają instalacje niezakończone przed dniem 23.07.2019 r.;
    3) dofinansowanie udziela się na projekty zakończone przed dniem złożenia wniosku
    o dofinansowanie;

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Pojawiła się poprawka "PROGRAM PRIORYTETOWY" jest szansa na dotacje dla tych którzy nie zakończyli projektu przed 23.07

    7.3 Warunki dofinansowania
    1) kwota dotacji: do 5 tys. zł, nie więcej niż 50% kosztów kwalifikowanych;
    2) dofinansowaniu podlegają instalacje niezakończone przed dniem 23.07.2019 r.;
    3) dofinansowanie udziela się na projekty zakończone przed dniem złożenia wniosku
    o dofinansowanie;
    Przecież to wszystko jest od początku , co tu się zmieniło?

Strona 4 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony