dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 88
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1751
  1. #821

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mnie prędzej przelali pieniądze, niż tam zarejestrowali...
    Hehe, no to nieźle.
    Najważniejsze, że cel osiągnięty.

  2. #822

    Domyślnie

    Gorzej będzie, jak zmodyfikują budżet w imię wyższych celów i gówno dostaniemy, bo pieniądze te pochodzą z budżetu państwa, a nie z UE.
    Tak też może być. Szczęściarze ci, którzy już dostali. Ja liczę się z tym, że dotacja ta może zostać zawieszona w związku z zaistniałą sytuacją.

  3. #823
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Co mają powiedzieć Ci którzy wcześniej mieli PV i nic nie dostali, nawet na rozbudowę:/

  4. #824

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Co mają powiedzieć Ci którzy wcześniej mieli PV i nic nie dostali, nawet na rozbudowę:/
    Przynajmniej znali warunki gry.
    Teraz część przystąpiła do gry na konkretnych warunkach, jeśli je teraz zmienią, to będzie to słabo wyglądać, ale wiadomo życie ludzkie jest najważniejsze, wiec żali wielkich nie będzie.

  5. #825
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A infolinia do programu Mój Prąd została na razie zawieszona. Kontakt tylko mailowy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #826

    Domyślnie

    Minęło 18 dni od zgłoszenia do PGE. Mają niby miesiąc na zainstalowanie licznika, ale mam takie pytanie:
    - Czy oni muszą się kontaktować telefonicznie przed montażem licznika dwukierunkowego? Moje drzwiczki skrzynki nie są zabezpieczone kłódką, więc panowie z PGE mogą się tam dostać bez problemu.
    Pytam, bo się bardzo niecierpliwię, a jak mam jakieś nieodebrane połączenia, to nie wiem, czy to czasem nie monterzy licznika dzwonili

  7. #827
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, Energa – Operator SA wstrzymuje prace związane z parametryzacją i instalacją liczników dwukierunkowych do odwołania. Sytuacja dotyczy tych, którzy mają już mikroinstalację OZE, ale jeszcze nie podłączyli ich do sieci.

    Energa – Operator SA jako pierwsza spółka odpowiedzialna za dystrybucję energii elektrycznej zakomunikowała o podjęciu takiej decyzji. Obecnie nie wiadomo, czy pozostali dostawcy prądu zrobią tak samo. Problem zatem dotyczy tylko klientów Energi.
    https://swiatoze.pl/energa-wstrzymuj...Fw72vL2U-GCAS8


    zaraz kolejni przestana wymieniać
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #828

    Domyślnie

    Same dobre wieści.
    Ponowię pytanie, czy ktoś kontaktował się z wami telefonicznie przed wymianą licznika, czy też może wymienili i przysłali tę informację pocztą?
    EDIT:
    Jak rozumieć ten zapis?
    Sytuacja dotyczy tych, którzy mają już mikroinstalację OZE, ale jeszcze nie podłączyli ich do sieci.
    Bo ja mam do sieci podłączoną instalację i złożone pismo, tylko nie mam licznika dwukierunkowego.
    Z drugiej strony sytuacja nie może dotyczyć tych, którzy jeszcze nie są podłączeni do sieci, bo DE FACTO wiadomo, ŻE NIE SĄ, skoro nie mają icznika dwukierunkowego, nieprawdaż?
    Nie można, kuźwa, jasno i przejrzyście tego napisać? Kto tam odpowiada za te banialuki pisane?
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 18-03-2020 o 18:13

  9. #829
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Dla operatora oficjalne podłączenie do sieci następuje w dniu wymiany licznika na dwukierunkowy.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #830

    Domyślnie

    Tak się domyślam, ale:
    Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, Energa – Operator SA wstrzymuje prace związane z parametryzacją i instalacją liczników dwukierunkowych do odwołania. Sytuacja dotyczy tych, którzy mają już mikroinstalację OZE, ale jeszcze nie podłączyli ich do sieci.

    Skoro oficjalne podłączenie do sieci następuje po zainstalowaniu licznika dwukierunkowego, to po kiego wymyślają takie bzdurne oświadczenia, gdzie jedno przeczy drugiemu. To kogo, kuźwa, za przeproszeniem, nie dotyczy ta sytuacja, skoro dotyczy.... wszystkich?
    Ech... do czego ten świat zmierza... sami debile...

    EDIT:
    Ktoś kontaktował się z wami tel. z PGE przed istalacją licznika? Napiszcie, bo dla mnie w zasadzie to jest tylko ważne, czy mam czekac na telefon i musze odbierac wszystkie nieznajome połączenia?
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 18-03-2020 o 18:39

  11. #831
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Same dobre wieści.
    Ponowię pytanie, czy ktoś kontaktował się z wami telefonicznie przed wymianą licznika, czy też może wymienili i przysłali tę informację pocztą?
    EDIT:
    Jak rozumieć ten zapis?
    Sytuacja dotyczy tych, którzy mają już mikroinstalację OZE, ale jeszcze nie podłączyli ich do sieci.
    Bo ja mam do sieci podłączoną instalację i złożone pismo, tylko nie mam licznika dwukierunkowego.
    Z drugiej strony sytuacja nie może dotyczyć tych, którzy jeszcze nie są podłączeni do sieci, bo DE FACTO wiadomo, ŻE NIE SĄ, skoro nie mają icznika dwukierunkowego, nieprawdaż?
    Nie można, kuźwa, jasno i przejrzyście tego napisać? Kto tam odpowiada za te banialuki pisane?
    Jak nowe budownictwo to licznik w granicy i nie ma problemu z wymianą. Gorzej jak stary dom i licznik w domu. W Tauron zawsze dzwonili. Wszystko przez wirusa, w Chinach rozpoczęli produkcję od 2 tygodni, w połowie kwietnia pierwsze dostawy. Gorzej bo PLN stracił na wartości jeszcze przed pandemią.

  12. #832

    Domyślnie

    U mnie licznik w granicy. Jest szansa, że wymienią bez kontaktowania się? A może już wymienili? (w co wątpię). Tyle fajnych dni słonecznych ucieka...

  13. #833

    Domyślnie

    Ja PGE, rejon Mińsk Mazowiecki - zero kontaktu telefonicznego. Przyjechali, żona przyjęła panów, przeprogramowali mojego Noroxa 3, poprosili żonę o uruchomienie instalacji, znów coś pogrzebali w liczniku bo nie było ok i na odejście powiedzieli żonie, że może uruchomić instalację i cieszyć się darmowym prądem.
    Niestety od początku lutego czekam na aneks do umowy. Bez niego nie mam zaświadczenia OSD, a bez nich nie mogę złożyć wniosku "Mój prąd".
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  14. #834
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Nie masz co się spieszyć tam też sie wydłuży bo pracują zdalnie...
    https://www.gramwzielone.pl/trendy/1...aktu-z-nfosigw
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #835

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Ja PGE, rejon Mińsk Mazowiecki - zero kontaktu telefonicznego. Przyjechali, żona przyjęła panów, przeprogramowali mojego Noroxa 3, poprosili żonę o uruchomienie instalacji, znów coś pogrzebali w liczniku bo nie było ok i na odejście powiedzieli żonie, że może uruchomić instalację i cieszyć się darmowym prądem.
    Niestety od początku lutego czekam na aneks do umowy. Bez niego nie mam zaświadczenia OSD, a bez nich nie mogę złożyć wniosku "Mój prąd".
    Ale przynajmniej masz już prąd za darmo.
    Po ilu dniach od złożenia papierów zamontowali/przeprogramowali ci licznik?
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 18-03-2020 o 19:19

  16. #836
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja dwa lata temu miałem skończona instalację 28-04(piatek o 18tej) , a 02-05(wtorek po 9 tej) był gościu z licznikiem enea, ale firma montująca ma wtyki...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Ale przynajmniej masz już prąd za darmo.
    Po ilu dniach od złożenia papierów zamontowali/przeprogramowali ci licznik?
    To fakt, cieszy że już instalacja pracuje.
    Dokumenty złożone 23 stycznia, 4 lutego była decyzja o możliwości przyłączenia, a 18 lutego przyjechali przeprogramować licznik.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  18. #838
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    U mnie licznik w granicy. Jest szansa, że wymienią bez kontaktowania się? A może już wymienili? (w co wątpię). Tyle fajnych dni słonecznych ucieka...
    Nie wiem bo mam kolegów w Tauron bo ja małopolskie. Nie wiem jak u innych operatorów nie interesuje mnie to.

  19. #839

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Nie wiem bo mam kolegów w Tauron bo ja małopolskie. Nie wiem jak u innych operatorów nie interesuje mnie to.
    K...a, co za teksty, słoma w butów wystaje po sam pas, ręce opadają.

  20. #840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    U mnie licznik w granicy. Jest szansa, że wymienią bez kontaktowania się? A może już wymienili? (w co wątpię). Tyle fajnych dni słonecznych ucieka...
    a protokół z wymiany kto podpisze?

Strona 42 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony