dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 88
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1751
  1. #841

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a protokół z wymiany kto podpisze?
    Tauron nie potrzebuje zatwierdzenia protokołu przez wnioskodawcę.

  2. #842

    Domyślnie

    PGE potrzebuje.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  3. #843

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    PGE potrzebuje.
    i słusznie, w myśl zasady "nic o mnie beze mnie".
    Odnoszę wrażenia że PGE jest obecnie najbardziej ludzkim ZE dla finalnego odbiorcy.

  4. #844

    Domyślnie

    Skoro jego akcje spadła poniżej 2,9 PLN/akcja to coś znaczy... kiedy kilka lat temu kosztowała 20 PLn za akcję 90% wartości wyparowało... a czemu? Bo Wungiel, wungiel, wungiel.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	441965

    Od 2015r równia pochyła a minimum to 2,5 PLN za akcję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	441964  
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 18-03-2020 o 21:56
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #845
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    We wtorek dostałem pismo o możliwości przyłączenia instalacji, wczoraj pan z pge dzwonił i umówił ekipę na wymianę na dziś lub jutro w zależności jak się wyrobią bo dużo zleceń mają, pierwszym pytaniem było czy licznik na zewnątrz czy wewnątrz

  6. #846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Sorki ze pod sobą ale zjadło mi pół wiadomości...
    Pytałem jeszcze o aneks do umowy, z tego co mi wiadomo to przyjdzie pocztą, i czy jego podpisanie uprawnia do uruchomienia elektrowni? I drugie pytanie, czy w pge zawsze nadprodukcję możemy odebrać w ciągu 12 miesięcy?

  7. #847

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Sorki ze pod sobą ale zjadło mi pół wiadomości...
    Pytałem jeszcze o aneks do umowy, z tego co mi wiadomo to przyjdzie pocztą, i czy jego podpisanie uprawnia do uruchomienia elektrowni? I drugie pytanie, czy w pge zawsze nadprodukcję możemy odebrać w ciągu 12 miesięcy?
    Instalację PV możesz uruchomić z chwilą montażu licznika dwukierunkowego, na bazie jego wskazań będziesz rozliczany, umowa która przyjdzie to tylko formalność, nie będzie wymagała Twoje podpisu (odesłania).
    Na odebranie nadprodukcji masz 12 miesięcy od momentu rozliczenia, które będzie następowało na koniec każdego roku kalendarzowego.

  8. #848

    Domyślnie

    Potwierdzam słowa Grisza - LGE Mińsk Mazowiecki tak działa, tylko czekam drugi miesiąc za umową.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  9. #849
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Potwierdzam słowa Grisza - LGE Mińsk Mazowiecki tak działa, tylko czekam drugi miesiąc za umową.
    do czerwca zdążą licznik już liczy poprawnie. Czy masz już zaświadczenie o podłączeniu PV do sieci? BO to jest najważniejsze do dotacji.

  10. #850

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    do czerwca zdążą licznik już liczy poprawnie. Czy masz już zaświadczenie o podłączeniu PV do sieci? BO to jest najważniejsze do dotacji.
    Wydają zaświadczenia jeśli ma się aneks.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  11. #851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Wydają zaświadczenia jeśli ma się aneks.
    o kurde to ode mnie tego nie żadali ale miałem , może to było jakoś w systemie sprawdzone.

  12. #852
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Instalację PV możesz uruchomić z chwilą montażu licznika dwukierunkowego, na bazie jego wskazań będziesz rozliczany, umowa która przyjdzie to tylko formalność, nie będzie wymagała Twoje podpisu (odesłania).
    Na odebranie nadprodukcji masz 12 miesięcy od momentu rozliczenia, które będzie następowało na koniec każdego roku kalendarzowego.
    Licznik wymieniony na norax3 pod moją nieobecność, panowie nawet uruchomili instalacje więc startujemy z produkcją

  13. #853

    Domyślnie

    Panowie, a teraz pytanie za 100 pkt.!
    Dzisiaj poszłam do skrzynki i mam zainstalowany od ponad 2 lat licznik CORAX 3. W internetach piszą, że jest to licznik dwukierunkowy. Czy możliwe jest, że u mnie już kiedyś zamontowali licznik dwukierunkowy i nowego nie będą montować, a ja jak głupia czekam na wymianę licznika? Mam uruchamiać elektrownię, czy nie? Bo już głupieję...
    Jak byłam w zakładzie energetycznym podpisać jakieś papiery i chciałam złożyć wniosek o potwierdzenie zainstalowania instalacji, to facet powiedział mi, że taki wniosek mogę złożyć dopiero po zainstalowaniu licznika. Może nie wiedział jaki mam licznik. A może są jakieś liczniki CORAX 3, które są jednokierunkowe?
    Co o tym myślicie?

  14. #854

    Domyślnie

    Sprawdź cz na liczniku widoczny jest indeks 2.8.0 a po włączeniu instalacji poiwiedzmy na 1h czy ten indeks będzie zliczał produkcję. Oczywiście nie włączaj najbardziej prądożernych urządzeń w domu bo chodzi o to aby prąd miał szansę wypłynąć do sieci.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #855
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Licznik dwukierunkowy ma takie oznaczenie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3233810.html
    Będą instalować nowy, nawet jesli obecny jest dwukierunkowy, chodzi o zerowe stany licznika( lub bliskie zeru, pomijają to co z testu zostało, czyli pojedyńcze kWh )

    Liczniki moga byc różnie zaprogramowane.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #856

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Niestety nie ma 2.8.0 - jest chyba 2.2.0 i pozostaje mi czekać dalej.
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 19-03-2020 o 16:50

  17. #857

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi. Niestety nie ma 2.8.0 - jest chyba 2.2.0 i pozostaje mi czekać dalej.
    No to Ci przyjadą przeprogramować. Tak zrobili z moim NORAX 3.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  18. #858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi. Niestety nie ma 2.8.0 - jest chyba 2.2.0 i pozostaje mi czekać dalej.
    Dokładnie i mnie też była taka sytuacja ale ustawienia były jednokierunkowe. Natomiast ktoś niedawno pisał że licznik działał od razu ale nie było protokołu więc jedynie autkonsumcja mogła zmniejszyć fizycznie zużycie.

  19. #859

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dokładnie i mnie też była taka sytuacja ale ustawienia były jednokierunkowe. Natomiast ktoś niedawno pisał że licznik działał od razu ale nie było protokołu więc jedynie autkonsumcja mogła zmniejszyć fizycznie zużycie.
    Ano ja pisałem, tutaj bardziej dokładnie.

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...33452#18533452

  20. #860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Panowie, a teraz pytanie za 100 pkt.!
    Dzisiaj poszłam do skrzynki i mam zainstalowany od ponad 2 lat licznik CORAX 3. W internetach piszą, że jest to licznik dwukierunkowy. Czy możliwe jest, że u mnie już kiedyś zamontowali licznik dwukierunkowy i nowego nie będą montować, a ja jak głupia czekam na wymianę licznika? Mam uruchamiać elektrownię, czy nie? Bo już głupieję...
    Jak byłam w zakładzie energetycznym podpisać jakieś papiery i chciałam złożyć wniosek o potwierdzenie zainstalowania instalacji, to facet powiedział mi, że taki wniosek mogę złożyć dopiero po zainstalowaniu licznika. Może nie wiedział jaki mam licznik. A może są jakieś liczniki CORAX 3, które są jednokierunkowe?
    Co o tym myślicie?
    Nie wiem czy dobrze rozumie więc pewien jak to w pge wygląda. Ad1 montaż instalacji, ad 2 złożenie dokumentów o przyłącza, później czekamy na dokumenty zwrotne_przychodzą poczta, ja otrzymałem je po ośmiu dniach, dziewiątego dnia telefon z pge i informacja ze przyjadą kolejnego dnia licznik zmienić. 10 dni wszystko.

Strona 43 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony