dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 88
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1751
  1. #81

    Domyślnie

    Raczej nie to samo, wcześniej: dzień ogłoszenia naboru to 30.09

    7.3 Warunki dofinansowania
    1) kwota dotacji: do 5 tys. zł, nie więcej niż 50% kosztów kwalifikowanych;
    2) dofinansowaniu podlegają instalacje niezakończone przed dniem ogłoszenia naboru wniosków;
    3) dofinansowanie udziela się na projekty zakończone przed dniem złożenia wniosku
    o dofinansowanie;

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    raczej 30.08
    Mój błąd, oczywiście 30.08

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Teraz widzę faktycznie dopisali datę w punkcie 2.

    Ja mam taka sytuacje że mam Fv częściową z 10.07.2019 i końcową z września 2019 (9900zł ) czekam na wymianę licznika , ciekawe czy sie załapie. na 4950 dofinansowania.

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    nie bardzo rozumiem (sprzeczne informacje na różnych portalach). Zamierzam skorzystać z dofinansowania "Czystego Powietrza" - ale nie z fotowoltaiki. Czy mogę wówczas skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki w "Moim Prądzie"?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    nie bardzo rozumiem (sprzeczne informacje na różnych portalach). Zamierzam skorzystać z dofinansowania "Czystego Powietrza" - ale nie z fotowoltaiki. Czy mogę wówczas skorzystać z dofinansowania do fotowoltaiki w "Moim Prądzie"?
    Czytałeś ino o tym programie? Wg mnie masz szanse się złapać. pp_moj_prad itd.........
    7.3 podpunkt 9 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	434430

  6. #86
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Mam rozumieć ,że idąc z ciekawości na zebranie w mojej miejscowości o fotowoltaice jestem z automatu wciągnięty w w/w program z dotacją włącznie?

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Mam rozumieć ,że idąc z ciekawości na zebranie w mojej miejscowości o fotowoltaice jestem z automatu wciągnięty w w/w program z dotacją włącznie?
    Nikt w nic nikogo nie wciąga z automatu.

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Czytałeś ino o tym programie? Wg mnie masz szanse się złapać. pp_moj_prad itd.........
    7.3 podpunkt 9 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	434430
    Witam,

    dziękuję bardzo. Tego nie zauważyłem.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  9. #89
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nikt w nic nikogo nie wciąga z automatu.
    Prowadzisz takie spotkania? Zapisałem się z ciekawości na rozmowę indywidualną . Jaki jest faktyczny koszt tej inwestycji? Czy np. 20000 zł - 5000 + ?

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Prowadzisz takie spotkania? Zapisałem się z ciekawości na rozmowę indywidualną . Jaki jest faktyczny koszt tej inwestycji? Czy np. 20000 zł - 5000 + ?
    Koszt instalacji - Mój Prąd (na tę chwilę 5000) - ulga termomodernizacyjna (w uproszczeniu, przy założeniu że jesteś w I progu podatkowym: po rozliczeniu PITa za 2019 otrzymasz zwrot 17,75% od kwoty instalacji pomniejszonej o 5000 zł za Mój Prąd).

    Oczywiście założyłem, że spotkanie dotyczy instalacji zakładanych na komercyjnych zasadach, bez dofinansowań, a Prezydentowi nie wypisze się długopis.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #91
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Koszt instalacji - Mój Prąd (na tę chwilę 5000) - ulga termomodernizacyjna (w uproszczeniu, przy założeniu że jesteś w I progu podatkowym: po rozliczeniu PITa za 2019 otrzymasz zwrot 17,75% od kwoty instalacji pomniejszonej o 5000 zł za Mój Prąd).

    Oczywiście założyłem, że spotkanie dotyczy instalacji zakładanych na komercyjnych zasadach, bez dofinansowań, a Prezydentowi nie wypisze się długopis.
    Dzięki za wytłumaczenie.Jak dojdzie do spotkania po wcześniejszej rozmowie tel.zapytam o te niuanse finansowe.Bo co z tego jak coś mi zaproponują , a ja i tak nie spełnię w/w warunków.

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Prowadzisz takie spotkania? Zapisałem się z ciekawości na rozmowę indywidualną . Jaki jest faktyczny koszt tej inwestycji? Czy np. 20000 zł - 5000 + ?
    Nie wiem o jakie spotkania pytasz. Jeżeli chodzi o Mój prąd to tylko jestem jednym którzy chcą z tego skorzystać. Nie zajmuje się ani dotacjami ani montażem fotowoltaiki.

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #94

    Domyślnie

    Istotna informacja dla zamierzających skorzystać z programu Mój Prąd:

    https://www.podatki.gov.pl/media/526...nizacyjnej.pdf

    W skrócie: nie ma podatku PIT od dotacji udzielonych w ramach programu Mój Prąd. Czyli np. dla tych co mają budynki nowe (oddane do użytku w 2019 r) przy maksymalnym wykorzystaniu dotacji zostanie w kieszeni 887,50 zł więcej, niż do tej pory myśleliśmy - całe 5 000 zł.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Mam takie zapytanie... czy instalacja na gruncie (VAT 23 % - osoba prywatna) wykonana przez firmę z branży kwalifikuje się pod program "Mój prąd" i pod ulgę termomodernizacyjną czy wyłącznie instalacje zamontowane na dachu ( VAT 8% ) ?

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Mam takie zapytanie... czy instalacja na gruncie (VAT 23 % - osoba prywatna) wykonana przez firmę z branży kwalifikuje się pod program "Mój prąd" i pod ulgę termomodernizacyjną czy wyłącznie instalacje zamontowane na dachu ( VAT 8% ) ?
    Jak trochę poczekasz, to instalacja na gruncie będzie opodatkowana VAT 8%. Taka instalacja kwalifikuje się do programu "Mój Prąd" (także teraz, z VAT 23%). Natomiast chyba warto poczekać na podpisanie Ustawy wprowadzającej 8% VAT, bo nawet jeśli teraz wybudujesz instalację, to zysk z produkcji za ten rok prawie na pewno będzie niższy niż różnica między stawkami 23% i 8%.
    Co do ulgi termomodernizacyjnej, jednak nie jestem pewien czy instalacja na gruncie podpada pod nią. Teoretycznie, jeśli instalacja służy budynkowi mieszkalnemu, to powinna się kwalifikować, ale 100% pewności nie mam.
    Ostatnio edytowane przez mitch ; 12-09-2019 o 08:12
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, a orientujesz się może kiedy w ogóle ta ustawa ma wejść w życie ?

  18. #98

    Domyślnie

    Zapewne koło pażdziernika/listopada.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    U mnie dotacja za instalacje 2.24 kWh już na koncie. Papiery wysłane poleconym 10 września
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  20. #100

    Domyślnie

    To program działa
    Licznik dwukierunkowy miałeś montowany przed 30.09 czy po

Strona 5 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony