dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 88
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1751
  1. #1041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Edytował ktoś z was wniosek do Mój Prąd? Czy edycja nie powoduje przeskoku na koniec listy? Dziwne jest to, że chcąc edytować wniosek tak naprawdę musimy go całego wypełnić od początku, łącznie z dodaniem załączników dlatego obawiam się że może się to skończyć przeskokiem na koniec listy.
    W lutym br. podpisałem umowę z PGE, w marcu uruchomiłem PV, do programu mój prąd użyłem numeru z umowy z lutego- która też jest nazwana umową kompleksową. I teraz nie wiem czy ryzykować i edytować wniosek czy ryzykować i zostawić tak jak jest. Wniosek mam złożony w połowie kwietnia- jest w procesie weryfikacji.

  2. #1042

    Domyślnie

    Tzn. że podałeś we wniosku nieprawidłowy nr umowy. Gdyby tego nie sprawdzali w porozumieniu z dostawcą prądu, to taka weryfikacja nie miałaby sensu i można by wpisać jakikolwiek numer.
    Ja bym edytowała - im wcześniej, tym lepiej. Co najwyżej dostaniesz zwrot później, a tak to cholera wie, co oni z tym zrobią..
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 18-05-2020 o 14:44

  3. #1043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert14-83

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-210
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam
    Wraz z małżonką zakupiliśmy panele fotowoltaiczne wraz z montażem. Wszystko już działa. Umowa OSD oraz wszystkie faktury wystawione są na moją żonę. Wniosek złożyłem przez swój profil zaufany(żona nie ma profilu zaufanego) na siebie. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na maila: "OSD wystawione jest na inną osobę niż beneficjent".Zgodnie z regulaminem programu, wnioskodawcą jest osoba mająca podpisaną umowę kompleksową.
    Prosimy o przesłanie umowy kompleksowej w celu potwierdzenia czy osoba na OSD oraz beneficjent są osobami,
    które taką umowę podpisały.
    Proszę o poradę co w takiej sytuacji muszę teraz zrobić skoro OSD jest na moją żonę a wniosek złożyłem na siebie?

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Tzn. że podałeś we wniosku nieprawidłowy nr umowy. Gdyby tego nie sprawdzali w porozumieniu z dostawcą prądu, to taka weryfikacja nie miałaby sensu i można by wpisać jakikolwiek numer.
    Ja bym edytowała - im wcześniej, tym lepiej. Co najwyżej dostaniesz zwrot później, a tak to cholera wie, co oni z tym zrobią..
    We wniosku jeden z punktów to " numer umowy kompleksowej" - wpisałem taki jaki miałem, nie jest wymyślony ani sfałszowany i tylko tu na forum dowiedzialem się że będę miał inny - ale nie ważne. Mam zaświadczenie z OSD o przyłączeniu, więc ten numer umowy to kpina. Inna sprawa to czy osoba weryfikująca wnioski ma dostęp do bazy klientów zakładów energetycznych żeby zweryfikować dane.? Wątpię. A wracając do pytania, czy po edycji wniosku przeskakuje się na koniec listy?

  5. #1045
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszcop

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam. Wniosek złożony 16.01.2020r do chwili obecnej w procesie weryfikacji. Nie ma mnie na żadnej z list. Wszystko wypełnione książkowo ( numer umowy, OSD itd) Żadnej informacji zwrotnej do dnia dzisiejszego. Kpina . Czy tu jest jakaś kolejność czy maszyna losująca wybiera ?

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert14-83 Zobacz post
    Witam
    Wraz z małżonką zakupiliśmy panele fotowoltaiczne wraz z montażem. Wszystko już działa. Umowa OSD oraz wszystkie faktury wystawione są na moją żonę. Wniosek złożyłem przez swój profil zaufany(żona nie ma profilu zaufanego) na siebie. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na maila: "OSD wystawione jest na inną osobę niż beneficjent".Zgodnie z regulaminem programu, wnioskodawcą jest osoba mająca podpisaną umowę kompleksową.
    Prosimy o przesłanie umowy kompleksowej w celu potwierdzenia czy osoba na OSD oraz beneficjent są osobami,
    które taką umowę podpisały.
    Proszę o poradę co w takiej sytuacji muszę teraz zrobić skoro OSD jest na moją żonę a wniosek złożyłem na siebie?
    Rady na przyszłość:
    1) nie utrudniać sobie życia
    2) założyć profil zaufany żonie (jak widać, to się coraz częściej przydaje)
    3) jak jest jasno i wyraźnie napisane, że wniosek składa osoba z podpisaną umową kompleksową, to nie składać z premedytacją wniosku, który zostanie odrzucony

    Rady na teraz:
    1) założyć profil zaufany żonie
    2) złożyć wniosek przez profil zaufany żony
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    We wniosku jeden z punktów to " numer umowy kompleksowej" - wpisałem taki jaki miałem, nie jest wymyślony ani sfałszowany
    Jest nieprawidłowy.

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    i tylko tu na forum dowiedzialem się że będę miał inny - ale nie ważne.
    To się dopiero okaże...

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Mam zaświadczenie z OSD o przyłączeniu, więc ten numer umowy to kpina.
    Takie zaświadczenie można sobie na komputerze zrobić i wysłać. Widocznie potrzebują dodatkowo się zabezpieczyć, żeby nie było wyłudzeń na nieistniejące instalacje, albo na inne samoróbki, czy też rozszerzenia już przedtem istniejących Czyli musi być nr umowy + zaświadczenie.

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Inna sprawa to czy osoba weryfikująca wnioski ma dostęp do bazy klientów zakładów energetycznych żeby zweryfikować dane.? Wątpię.
    Jak wyżej. Samo zaświadczenie o przyłączeniu nie wystarcza. Nie muszą mieć dostępu do bazy ZE - wystarczy, że wyślą do ZE takie zapytanie i dostaną nr umowy kompleksowej wraz z danymi o podłączeniu mikroinstalacji. Porównają ten numer z otrzymanymi danymi we wniosku i albo się zgadza, albo nie.

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    A wracając do pytania, czy po edycji wniosku przeskakuje się na koniec listy?
    Nie wiem. Ja cię nie chcę absolutnie straszyć, tylko patrzę na to z logicznego punktu widzenia. Napisałam, co bym na twoim miejscu zrobiła i tyle. Natomiast ty ewidentnie idziesz w zaparte i tłumaczysz sam przed sobą, że zrobiłeś dobrze, a cała reszta jest kpiną.
    Oby się udało, czego ci życzę. Sama złożyłam wniosek dopiero w maju i też czekam na rejestrację, no ale czekanie od stycznia jest trochę zastanawiające.
    Wychodzę z założenia, że jeżeli mogą się do czegoś doczepić, to się doczepią, więc lepiej złożyć korektę i uzbroić się w cierpliwość, aniżeli codziennie myśleć: a co będzie jak się dopieprzą i nie zakwalifikują twojego wniosku? No ale sam zdecydujesz co lepsze. Po co komplikować sprawę, jak można zrobić to tak, jak być powinno?

    To samo może (z naciskiem na może) tyczyć się osób, które wykonały instalację po PIERWSZYM, ale przed DRUGIM naborem. Skoro jeszcze nie było informacji o drugim naborze, to oznacza tyle, że nie było drugiego naboru i te wnioski również mogą zostać odrzucone. Pierwszy skończył się w grudniu 2019, a drugi nabór zaczął się od 13 stycznia 2020 i to co pomiędzy może nie kwalifikować się do programu mój prąd, ponieważ w tym czasie ten program był zawieszony. Dlatego wymagają we wniosku wpisania daty faktury oraz płatności za wykonaną instalację.
    Obym nie miała racji.
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 19-05-2020 o 16:37

  8. #1048
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Parę miesięcy temu pisałem o mojej "przygodzie" związanej z przyznaniem dotacji 2500 zamiast 5000 przez błąd we wniosku. Sprawa już rozwiązana - dostałem 5000 chociaż czekałem na nie chyba ze 4 miesiące. Chcecie znać szczegóły?

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi Zobacz post
    Parę miesięcy temu pisałem o mojej "przygodzie" związanej z przyznaniem dotacji 2500 zamiast 5000 przez błąd we wniosku. Sprawa już rozwiązana - dostałem 5000 chociaż czekałem na nie chyba ze 4 miesiące. Chcecie znać szczegóły?
    dawaj
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi Zobacz post
    Chcecie znać szczegóły?
    Oczywiście, że nie.



    Dawaj!

  11. #1051
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    No więc w skrócie - firma, która robiła mi instalację "w cenie" wypełniła wniosek. Dali mi tylko do podpisania. Oczywiście był z błędem. W polu "koszty kwalifikowalne" wpisali 5000. Po niecałym miesiącu dostałem maila o przyznaniu 2500 dotacji i się zapieniłem. Firma oczywiście nie poczuwała się do winy. Na infolinii NFOŚiGW nie byli w stanie powiedzieć jak rozwiązać ten problem. Do pani, która podpisała się pod wnioskiem nie dało się dodzwonić.Wsiadłem więc w pociąg i pojechałem do Warszawy, pogadałem z tą panią osobiście (bardzo sympatyczna obsługa jest w Funduszu) i obiecała poprawić wniosek.

    Ważne - nie musiałem składać wniosku ponownie ani pisać żadnych odwołań. Po około 2 miesiącach została opublikowana poprawiona lista rankingowa z moim nazwiskiem i kwotą 5000. W marcu dostałem przelew.

  12. #1052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszcop

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    23

    Domyślnie

    Anpi swój wniosek składałes w II naborze?

  13. #1053
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszcop Zobacz post
    Anpi swój wniosek składałes w II naborze?
    W pierwszym - na początku listopada

  14. #1054

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszcop Zobacz post
    Witam. Wniosek złożony 16.01.2020r do chwili obecnej w procesie weryfikacji. Nie ma mnie na żadnej z list. Wszystko wypełnione książkowo ( numer umowy, OSD itd) Żadnej informacji zwrotnej do dnia dzisiejszego. Kpina . Czy tu jest jakaś kolejność czy maszyna losująca wybiera ?
    Pozwolę sobie odpowiedzieć/wyżalić się. Wniosek złożyłem w wersji elektronicznej 13. stycznia 2020 (czyli 1. dnia drugiego naboru). Wniosek uzyskał numer <1000. Do tej pory jest "w procesie weryfikacji". Wysłałem kilka maili, w odpowiedzi dostając jakieś frazesy o dużej liczbie wniosków, procesie weryfikacji itp. brednie. Pytanie o kolejność rozpatrywania wniosków jest faktycznie bardzo zasadne, bo gdyby to była kolejność składania, to już dawno miałbym kasę lub decyzję odmowną. Tak, to jest kpina.
    Ostatnio edytowane przez hzoofvrn ; 20-05-2020 o 13:31

  15. #1055
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszcop

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    23

    Domyślnie

    Mój wniosek z 16.01 jest <2000. Na wysłane maile odpowiada automat ze standardowymi zwrotami. Dziś ukazała się lista nr 25 na której również mnie nie ma. To tak w kwestii wyżaleń. Mam za co żyć ale nie róbmy z ludzi idiotów.

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Wnioski ze stycznia zostały już wypłacone widocznie macie błędy lub pecha.
    Pozdrawiam

  17. #1057
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszcop

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    23

    Domyślnie

    Skoro mamy błędy to wniosek powinien zostać odrzucony lub wezwany do uzupełnienia. tkaczor skąd ta wiedza że wnioski ze stycznia zostały wypłacone?

  18. #1058
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszcop Zobacz post
    Skoro mamy błędy to wniosek powinien zostać odrzucony lub wezwany do uzupełnienia. tkaczor skąd ta wiedza że wnioski ze stycznia zostały wypłacone?
    Kilka wniosków zostało złożonych w styczniu dokładnie pierwszy 13.01.20 i kasa już jest więc na tej podstawie.
    W jednym było dosyłane oświadczenie bo brakowało( nie przyszedł oficjalny mail ze proszą o uzupełnienie).

  19. #1059

    Domyślnie

    A kolega @tobiasz86 sugeruje, że ja jakieś niestworzone rzeczy piszę i jego wniosek powinien był przejść...

  20. #1060
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    A kolega @tobiasz86 sugeruje, że ja jakieś niestworzone rzeczy piszę i jego wniosek powinien był przejść...
    Co ty mi zarzucasz? Zacytuj mi proszę gdzie ja Ci coś takiego napisałem?
    A to, że ktoś ma wniosek złożony w styczniu i gdzieś utknął to o niczym nie znaczy. Czas na rozpatrzenie wniosku to 3mce, może się wydłużyć do 6ciu mcy jeśli potrzebne jest uzupełnienie dokumentów. Cztery miesiące bez odzewu to jest raczej sprawa niestandardowa.
    Ostatnio edytowane przez tobiasz86 ; 21-05-2020 o 18:07

Strona 53 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony