dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 88
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 1751
  1. #1281

    Domyślnie

    Witam,
    ja złożyłem wniosek 24 czerwca 2020, dotacja została wypłacona 11 września.
    Więc jakoś powoli wypłacają.

    Pozdrawiam oczekujących

  2. #1282

    Domyślnie

    Odnalazłem się na liście 81/ MP2. Wniosek złożony 1 lipca. Czekamy na pieniążki

  3. #1283

    Domyślnie

    Na te które już wcześniej wyjęli Ci z kieszeni?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #1284

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem co autor miał na myśli...

  5. #1285

    Domyślnie

    Czekasz na pieniążki które wcześniej nieRząd wyjął Ci już z kieszeni.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #1286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Każdemu wyjmuje, nie każdemu zwraca...

  7. #1287

    Domyślnie

    To jest temat o fotowoltaice a nie polityce. Jak forumowicz chcę sobie ponarzekać jak jest źle w kraju i wszyscy go okradają to zrobić taki wątek.

  8. #1288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Na te które już wcześniej wyjęli Ci z kieszeni?
    Grunt że innym wyjęli więcej a ja na tym skorzystałem
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #1289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał D@MIANEK Zobacz post
    To jest temat o fotowoltaice a nie polityce. Jak forumowicz chcę sobie ponarzekać jak jest źle w kraju i wszyscy go okradają to zrobić taki wątek.
    To wątek o pieniądzach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #1290
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To wątek o pieniądzach
    Raczej o programie Mój Prąd - każdy zainteresowany wie ile może dostać więc mimo wszystko raczej chodzi o sprawy techniczne/organizacyjne.

  11. #1291

    Domyślnie

    Sprawy techniczne organizacyjne zmieszczą się w 1 zdaniu. Składasz papiery czekasz aż kasa wpadnie na konto, prędzej czy później.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #1292
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Sprawy techniczne organizacyjne zmieszczą się w 1 zdaniu. Składasz papiery czekasz aż kasa wpadnie na konto, prędzej czy później.
    No popatrzy ty... 65 stron spamu - teraz po Twojej wiadomości można już zamknąć ten temat, wszystko wyjaśniłeś.. Brawo ty!

  13. #1293

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    No popatrzy ty... 65 stron spamu - teraz po Twojej wiadomości można już zamknąć ten temat, wszystko wyjaśniłeś.. Brawo ty!
    No ale co? Źle napisał?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  14. #1294
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Nie, no dobrze - zastanawiam się tylko skąd te wszystkie wpisy. Tym tokiem rozumowania podważacie sens istnienia for tematycznych bo wiele spraw da się w skrócie wyjaśnić jednym zdaniem, ale czy to wystarczy? A z resztą kończę z wpisami bo dyskusje tutaj schodzą na coraz niższy poziom. Bawcie się dobrze

  15. #1295

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Tym tokiem rozumowania podważacie sens istnienia for tematycznych bo wiele spraw da się w skrócie wyjaśnić jednym zdaniem, ale czy to wystarczy?
    Niestety nie wystarczy, a czemu, to już wyjaśniałem we wpisach, które były usuwane przez moderatorów. A wielokrotnie też starałem się prostować bzdury pisane przez niektórych.

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    A z resztą kończę z wpisami bo dyskusje tutaj schodzą na coraz niższy poziom.
    Jeden nie lubi elektrody, drugi muratora. Nie dogodzisz każdemu. A w ten sposób patrząc, dla mnie bicie piany, że kasy nie ma na koncie, jest już na dosyć niskim poziomie. Nie ma, to nie ma, na c... drążyć temat?

    A tak na marginesie, ciekawe ile firm się zwinie z rynku razem z tym programem. Będzie ciekawie/wesoło, zwłaszcza przy realizowaniu ewentualnych gwarancji.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  16. #1296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Niestety nie wystarczy, a czemu, to już wyjaśniałem we wpisach, które były usuwane przez moderatorów. A wielokrotnie też starałem się prostować bzdury pisane przez niektórych.


    Jeden nie lubi elektrody, drugi muratora. Nie dogodzisz każdemu. A w ten sposób patrząc, dla mnie bicie piany, że kasy nie ma na koncie, jest już na dosyć niskim poziomie. Nie ma, to nie ma, na c... drążyć temat?

    A tak na marginesie, ciekawe ile firm się zwinie z rynku razem z tym programem. Będzie ciekawie/wesoło, zwłaszcza przy realizowaniu ewentualnych gwarancji.
    i ciekawie i nie, jak komuś instalował Pan Kazio pod egidą Pani Buby bo akurat przepuściła fakturę przez swoją DG, to zawsze można ścigać i to skutecznie bo działalność może być zlikwidowana ale jak osoba fizyczna żyje to ponosi odpowiedzialność, natomiast wszelkie ....... szpileczki to faktycznie masz racje można szukać wiatru w polu.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-09-2020 o 18:08 Powód: Język

  17. #1297

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    i ciekawie i nie, jak komuś instalował Pan Kazio pod egidą Pani Buby bo akurat przepuściła fakturę przez swoją DG, to zawsze można ścigać i to skutecznie bo działalność może być zlikwidowana ale jak osoba fizyczna żyje to ponosi odpowiedzialność, natomiast wszelkie hujowe szpileczki to faktycznie masz racje można szukać wiatru w polu.
    Po pierwsze przypadków, gdy ktoś robi za słupa dla kolegi w biznesie PV pewnie można policzyć na palcach jednej ręki. Większość ma swoje DG/spółki. Po drugie, możesz sobie ścigać do upadłego (prędzej upadniesz Ty, niż ta druga strona). Powinieneś zaktualizować swoje informacje na temat możliwości jakie ma wierzyciel w stosunku do dłużnika. Tak czy owak, falownik zepsuty, gość nie odpowiada - co robisz? Czekasz 2-3 lata, aż ktoś go znajdzie (albo i nie, jak gościu wyjedzie poza kraj) i potem jeszcze zmusi do zaspokojenia roszczeń (hehe)? Czy może zwracasz się do innej firmy, żeby zdjęła falownik i wysłała do serwisu, żeby jak najszybciej wznowić produkcję? A kto za to zapłaci? Bo ta druga firma za darmo tego nie zrobi. Rozmawiałem z instalatorami o takich przypadkach, nikt nie jest chętny do takich operacji, bo klient oczywiście płacić nie chce, bo ma przecież gwarancję, a serwisy robią czasem pod górkę. To jest cholernie kłopotliwy temat, jak już dojdzie do awarii. A jak się okaże, że np. montaż był wadliwy/niezgodny z wytycznymi producenta falownika/paneli/konstrukcji, to robi się ciepło inwestorowi. A Ty mi o odpowiedzialności osoby fizycznej piszesz? W momencie gdy część instalatorów nawet polisy OC nie posiada. Dobry żart. Teraz jest dobrze, bo Mój Prąd działa, klienci sami walą drzwiami i oknami i kasa instalatorom się zgadza, nawet jak robią za pół darmo. Skończy się program, to się połowa firm zwinie, nieważne czy DG czy spółka, a inwestorzy zostaną na lodzie w razie "W". Wiadomo, 99,99% instalacji będzie działać, czy dobrze czy źle zamontowanych. Tylko dla tej jednej setnej procenta inwestorów to będzie koszmar, zamiast inwestycji. Tylko nikt o tym nie myśli, bo po co? Ważne, że było tanio A w instalacji chińskie podróbki zabezpieczeń za 200 zł czy mniej

    Żeby była jasność - nieco przejaskrawiam i ja sobie poradzę w razie "W". Co nie zmienia faktu, że nie chciałbym się znaleźć w sytuacji, gdy instalator znika, a instalacja nawala. Bo wiem, jak to się potem kończy, włącznie z drogą sądową. I jak trafisz na cwaniaka, a nie honorowego gościa, to stoisz na przegranej pozycji. A jak Ty mi piszesz o ponoszeniu odpowiedzialności, to mnie śmiech ogarnia. Od razu widać, że idealista Trochę zazdroszczę optymizmu

    Reasumując, niech program trwa jak najdłużej, każdy będzie zadowolony i inwestor i instalator.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #1298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Po pierwsze przypadków, gdy ktoś robi za słupa dla kolegi w biznesie PV pewnie można policzyć na palcach jednej ręki. Większość ma swoje DG/spółki. Po drugie, możesz sobie ścigać do upadłego (prędzej upadniesz Ty, niż ta druga strona). Powinieneś zaktualizować swoje informacje na temat możliwości jakie ma wierzyciel w stosunku do dłużnika. Tak czy owak, falownik zepsuty, gość nie odpowiada - co robisz? Czekasz 2-3 lata, aż ktoś go znajdzie (albo i nie, jak gościu wyjedzie poza kraj) i potem jeszcze zmusi do zaspokojenia roszczeń (hehe)? Czy może zwracasz się do innej firmy, żeby zdjęła falownik i wysłała do serwisu, żeby jak najszybciej wznowić produkcję? A kto za to zapłaci? Bo ta druga firma za darmo tego nie zrobi. Rozmawiałem z instalatorami o takich przypadkach, nikt nie jest chętny do takich operacji, bo klient oczywiście płacić nie chce, bo ma przecież gwarancję, a serwisy robią czasem pod górkę. To jest cholernie kłopotliwy temat, jak już dojdzie do awarii. A jak się okaże, że np. montaż był wadliwy/niezgodny z wytycznymi producenta falownika/paneli/konstrukcji, to robi się ciepło inwestorowi. A Ty mi o odpowiedzialności osoby fizycznej piszesz? W momencie gdy część instalatorów nawet polisy OC nie posiada. Dobry żart. Teraz jest dobrze, bo Mój Prąd działa, klienci sami walą drzwiami i oknami i kasa instalatorom się zgadza, nawet jak robią za pół darmo. Skończy się program, to się połowa firm zwinie, nieważne czy DG czy spółka, a inwestorzy zostaną na lodzie w razie "W". Wiadomo, 99,99% instalacji będzie działać, czy dobrze czy źle zamontowanych. Tylko dla tej jednej setnej procenta inwestorów to będzie koszmar, zamiast inwestycji. Tylko nikt o tym nie myśli, bo po co? Ważne, że było tanio A w instalacji chińskie podróbki zabezpieczeń za 200 zł czy mniej

    Żeby była jasność - nieco przejaskrawiam i ja sobie poradzę w razie "W". Co nie zmienia faktu, że nie chciałbym się znaleźć w sytuacji, gdy instalator znika, a instalacja nawala. Bo wiem, jak to się potem kończy, włącznie z drogą sądową. I jak trafisz na cwaniaka, a nie honorowego gościa, to stoisz na przegranej pozycji. A jak Ty mi piszesz o ponoszeniu odpowiedzialności, to mnie śmiech ogarnia. Od razu widać, że idealista Trochę zazdroszczę optymizmu

    Reasumując, niech program trwa jak najdłużej, każdy będzie zadowolony i inwestor i instalator.
    Miałem z tym do czynienia w pracy i jakoś niczego nie przegraliśmy, wręcz przeciwnie, na takich założeniach jak twoje "bo się nie uda" bazują krętacze. Ja tam zawsze lubiłem korespondencję sądową i posiedzenia sądu. Podstawą do wygranej jest dobra umowa, jak ktoś w ciemno podpisuje bzdury to potem nie ma z czym iść do sądu to też prawda.

    Mamy różne doświadczenia, w tym temacie zamiast się modlić aby się nic nie zepsuło lepiej trochę pomyśleć za wczasu.

  19. #1299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    rozumiem, ze wniosek można złożyć dopiero po wymianie licznika?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #1300

    Domyślnie

    Autorus, niektórzy pisali, że składali wniosek wcześniej o wymianę licznika. U mnie w PGE najpierw instalacja, kwity, dopiero po tym przeprogramowali licznik.
    Ostatnio edytowane przez kedlaw0 ; 20-09-2020 o 16:14
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

Strona 65 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony