dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 88
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1751
  1. #161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    No mógłbyś zamienić auto na rower.
    Tylko nie to. Jak będzie jeździł rowerem, to zwiększy emisję CO2.
    Powinien zmienić pracę na leżącą w łóżku...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A słyszeliscie, ze będzie 500+, 1000+ i 4000+ ?
    No, jak tylko ktoś te wybory wygra to wtedy to SFINANSUJEMY!
    No i obowiązkowo po 5000 zł dla kazdego...

    Cholera... z czego ja im na to dam?
    Jeść przestanę czy auto na rower zamienię?

    Adam M.
    Yoda uprawnienia do CO2 sprzedają, to jest kasa,
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Nie mam uprawnień do sprzedania.
    CO2 mogę produkować. Uprawnień - nie.
    Czyli ta kasa nie dla mnie a odemnie.
    Wy, w większości, też tak macie.

    8 milionów wypłacono.
    Oblicz i napis ile milionów z tego wróciło z tytułu podatków i opłat.
    Napisz też - do kogo wróciło.
    Podpowiem...
    "Dostajesz" 5000zł. Realnie zostaje Ci 3200zł.
    Reszta im "wraca"
    Tylko... kto to są ci ONI do których wraca?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    I co w tym złego że wraca? liczy się "moje koryto" jak można chapnąć to trzeba łapać no ale i tak wyszło że się nie opłaca bo instalatorzy to złodzieje a latanie po dachu to nie dla mnie.

    No cóż idą wybory trzeba głosować przeciw tym co prowadzą kraj do upadku, przeciwko złodziejom i tęczowym chłopakom.. czyli wybórnie niwielki zagłosuję na konfederacje bo już nie mogę patrzeć na eko fanatyzm. A wystarczyło by iść w kierunku taniego prądu i modernizacji energetyki + tanich rozwiązań energooszczędnych dotego obniżmy vat. ale nie 500+ i rozdawnictwo
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Dostajesz" 5000zł. Realnie zostaje Ci 3200zł.
    Reszta im "wraca"
    Tylko... kto to są ci ONI do których wraca?
    Jak policzyłeś te 3200? Na mój gust: instalacja kosztuje 25000, "dostaje" 5000, to oznacza, że instalacja zamiast 25000 kosztuje mnie 20000. Gdzie zginęło w takim razie 1800 zł, bo jak dla mnie 25-5=20, a nie 25-5=21,8.
    Ps. oczywiście na potrzeby dyskusji ignorujemy ulgę termomodernizacyjną, która dodatkowo pomniejsza koszt inwestycji.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Popieram
    Istotne dla mnie jest nie to do kogo wraca, ale to - od kogo na to doją!
    A doją odemnie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Popieram
    Istotne dla mnie jest nie to do kogo wraca, ale to - od kogo na to doją!
    A doją odemnie...

    Adam M.
    Od każdego kto płaci podatki, płacę wiec ode mnie też doją. Dlaczego mam nie skorzystać? Czy lepiej będzie jak polska będzie płaciła kary ? Przecież ten program ma cel w zwiększeniu produkcji z odnawialnych źródeł.

    Sam jestem mocno przeciwny rozdawnictwu, ale uważam że to ma sens w dalszej perspektywie.

  8. #168

    Domyślnie

    Adam ma rację pieniądze na ten program pochodzą z naszych podatków.
    A ściema że instalacja kosztuje 25000 PLN - 5000 PLN = 20000 to trochę wygląda inaczej. Firma instalująca wie że kupujący dostanie 3200 PLN do łapy więc trzeba cenę zawyżyć aby kasa się zgadzała.
    Przecież sami oglądamy wyceny różnych instalacji jedna kosztuje 4000 PLN/kWp inna 5000 PLN/kWp tym samym sama instalacja 5kWp która kosztuje 20000 PLN nagle kosztuje 25000 - 3200 = 21800 a to chora i poroniona cena ponieważ nie sięgając specjalnie daleko w przeszłość oglądaliśmy wycenę 18900PLN/5kWp czyli poniżej 4kPLN/kWp. A tu wskazujemy że 5000 dostajemy za nic, 500+ też dostajemy za nic, górmicy 13, 14 i 15 pensję też dostają za nic, emeryci 13 emeryturę też dostają za nic... za nasze podatki. Golą nasz z każdej strony ale widzimy tylko że dają.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #169

    Domyślnie

    A co to ma za znaczenie? Jak gubisz gdzieś 1800 zł, to już tak nie marudź, że musisz płacić podatki. Bo podatki płacić trzeba i teraz i trzeba było płacić 5 czy 10 lat temu. To, że zmienił się sposób redystrybucji dochodów państwa, to normalna rzecz i ma miejsce w każdym kraju. Chcesz to zmienić, to idź na Wiejską, bo Twoje marudzenie na forum nic nie ma szansy zmienić. Tylko nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że Tobie chodzi o to, ze Ty podatków płacić w ogóle nie chcesz Tak czy owak, dyskusje na temat tego, że Tobie zabierają pieniądze (w tym 1800 zł, które gdzieś zgubiłeś) w tym temacie są bez sensu. Kompletnie nic swoimi wypowiedziami nie wnosisz. Nie dziw się więc, że musisz płacić na 5000+. Potraktuj to jako karę za spamowanie wątku
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A ściema że instalacja kosztuje 25000 PLN - 5000 PLN = 20000 to trochę wygląda inaczej. Firma instalująca wie że kupujący dostanie 3200 PLN do łapy więc trzeba cenę zawyżyć aby kasa się zgadzała.
    W takim razie zmień instalatora na uczciwego. Mój instalator w tej chwili bierze tyle samo ile brał przed wprowadzeniem programu "Mój prąd". To nie ściema, a fakt. Pretensje, że są cwaniacy na rynku są głupie, bo cwaniacy są wszędzie, nie tylko na rynku PV.

    Poza tym, skąd wy bierzecie kwotę 3200, skoro dotacja jest 5 kpln i było to już wielokrotnie tłumaczone. Jak grochem o ścianę. Ja rozumiem, że nie każdy wie, jak rozliczyć PIT, ale na litość boską, dotacja jest 5000 zł a nie 3200. Zakodujcie to sobie raz na zawsze.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #171

    Domyślnie

    Aaaa spamowanie wątku... faktycznie 9 stron tylko w temacie "mój prąd" Kliknij sobie w przycisk "zgłoś do moderacji lub usunięcia".
    Aha z tych 5000 nic Ci nie ubywa nie musisz nic płacić? 5000 dają i koniec?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Adam ma rację pieniądze na ten program pochodzą z naszych podatków.
    A ściema że instalacja kosztuje 25000 PLN - 5000 PLN = 20000 to trochę wygląda inaczej. Firma instalująca wie że kupujący dostanie 3200 PLN do łapy więc trzeba cenę zawyżyć aby kasa się zgadzała.
    Skoro dają dotacji 5 tyś dlaczego liczycie 3200 ? Te 5 tyś ma być nieopodatkowane.

    Zamówiłem instalacje PV dokładnie 10.07.2019 wpłacając zaliczkę, 23 ogłoszono program Mój Prąd cena została ustalona wcześniej kto niby mnie tak goli?

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Zamówiłem instalacje PV dokładnie 10.07.2019 wpłacając zaliczkę, 23 ogłoszono program Mój Prąd cena została ustalona wcześniej kto niby mnie tak goli?
    A ile zapłaciłeś i za jaką instalację i na jakim sprzęcie?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A ile zapłaciłeś i za jaką instalację i na jakim sprzęcie?
    SolarEdge 7kW, do tego 20 paneli Qcells 310W, optymizery P300, 4825/ kW

  15. #175

    Domyślnie

    To po co się pytasz kto Cię goli? Przecież to jest jasne.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    To po co się pytasz kto Cię goli? Przecież to jest jasne.
    ??? Nie napisałeś jak wyliczywszy 3200 .Napisałeś że sprzedawcy podnieśli ceny jak wszedł Mój prąd oczekuje ze mi wyjaśnisz do końca kto mnie tak goli i na czym.

  17. #177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To nie ja tylko forumowicze policzyli TU, W TYM WĄTKU, dokładnie każdą złotówkę tej "dotacji".
    Przekręt jest oczywisty!
    "DAJĄ" 5000 z których MUSISZ oddać daniną tyle, ze bierzesz 3200 do łapy, ale MUSISZ spełnić kilka warunków.
    A jak do łapy wpadnie cokolwiek (dają - to brać a jak biją - uciekać!) to reszta nikogo już nie obchodzi!
    A ta reszta to 1800zł a jednej instalacji.
    Pożyteczni idioci piszą, ze podatki płacić trzeba...
    A ja pytam - ZAWSZE I NA KAŻDY KAPRYS RZADU?
    Urban już zauważył, że rząd się wyżywi!
    Dawno było, ale aktualnosci nie straciło.
    Są cele, na które JA NIE CHCĘ DAWAĆ SIĘ OKRADAĆ!!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    ??? Nie napisałeś jak wyliczywszy 3200 .Napisałeś że sprzedawcy podnieśli ceny jak wszedł Mój prąd oczekuje ze mi wyjaśnisz do końca kto mnie tak goli i na czym.
    Biedna sierotka umysłowa...
    JESZCZE nie wie...
    - TO NIECH PŁACI... aż się dowie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To nie ja tylko forumowicze policzyli TU, W TYM WĄTKU, dokładnie każdą złotówkę tej "dotacji".
    Przekręt jest oczywisty!
    "DAJĄ" 5000 z których MUSISZ oddać daniną tyle, ze bierzesz 3200 do łapy, ale MUSISZ spełnić kilka warunków.
    A nie doczytałeś, że te 5000zł nie jest opodatkowane ?

  20. #180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To dla czego zostaje w łapie tylko 3200 ?
    Nazwij to co zabieraja "kosztami operacyjnymi".
    Dla mnie - danina.

    Znasz kogoś komu dali 5000 i dostał 5000 i mu zostało 5000 po całej operacji?

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 11-10-2019 o 22:57
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 9 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony