dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Drewniany schodek na trawniku

    Cześć!

    Potrzebuję zrobić jeden schodek w ogrodzie który będzie osadzony w ziemi. Schodek drewniany bo tylko taki pasuje...
    Mam na to dwie kantówki (10x10 oraz 14x14 cm). Zagruntowałem je solidnie drewnochronem, dzisiaj jeszcze machnę lakierobejcą.
    I teraz jak je osadzić w ziemi:
    1. bezpośrednio w ziemi, co by dwa boki kantówki mające styczność z wilgotną ziemią miały odcięty dostęp do tlenu
    czy
    2. zrobić jakąś lekką podsypkę (poziomą i pionową) ze żwirku co by kantówki mogły od czasu do czasu wyschnąć lecz te boki miały odstęp do tlenu?

    Które z w/w propozycji zagwarantuje dłuższy żywot tego schodka?
    Jeśli jako tako wytrzymają np. 10 lat to będę szczęśliwy, jeśli 5 to też będę zadowolony...

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Hm,

    nie wiem czy zły dział czy nikt nie wie?
    Zatem zrobię z podsypką żwirkową. Dodatkowym atutem będzie fakt że woda będzie się drenować w żwirku a w dolnej kantówce zrobię dziurkę z rurką (fi 12) do odprowadzenia wody na schodek poniżej (już betonowy więc temu nie zaszkodzi).

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    I nie rób dziurek. Załatw to wyprofilowaniem.

  5. #5

    Domyślnie

    Hej, dzięki za odp, ale właśnie już wykonałem, wraz z rureczką w dolnej kantówce. Profil też jest zrobiony aby woda spływała w sposób kontrolowany wprost do czyszczaka
    Zdr!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony