dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Smoła drzewna z komina

    Może to będzie temat około kominkowy. Z wyczystki w kominie wyciągnąłem wiaderko 10l smoły drzewnej. Szkliste, kruszące się, zbite kawałki, czarne, śmierdzące wędzonką. Czytając na temat smoły drzewnej zauważyłem, że stosowano to do impregnacji drewna. Mam trochę płotu drewnianego i zastanawiam się czy tego (smoły drzewnej) nie wykorzystać właśnie do jego impregnacji. Problem w tym , że nie wiem czym to rozpuścić. Próbowałem naftą, benzyną, rozcieńczalnikami i rozpuszczalnikami i nic tego nie chce rozpuścić. Spróbowałem też terpentyny balsamicznej i jak na razie też tego nic nie rozpuszcza. Zastanawiam się czy jakiś kwas tego nie rozpuści bo w końcu w kominie jest środowisko kwaśne i tą smołę jednak kwas rozpuszcza. Pytanie jakim kwasem to potraktować no i żeby nie był na tyle agresywny bo "emulsja" ma służyć do impregnacji drewna.
    Zna ktoś jakieś sposoby (preparaty) na rozpuszczenie smoły drzewnej?

  2. #2

    Domyślnie

    Na zimno raczej się nie uda. Spróbuj podgrzać w terpentynie. W domu tego raczej nie rób, bo smród będzie masakryczny. W podgrzewanie benzyny, czy rozpuszczalników bym się osobiście nie bawił z oczywistych względów.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Na zimno raczej się nie uda. Spróbuj podgrzać w terpentynie. W domu tego raczej nie rób, bo smród będzie masakryczny. W podgrzewanie benzyny, czy rozpuszczalników bym się osobiście nie bawił z oczywistych względów.
    Też myślałem o podgrzaniu terpentyny w kąpieli wodnej.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    proponuje najpierw z kruszyc na drobno bedzie latwiej rozpuscic
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony