dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ponowne malowanie sufitu z płyty karton gips

    W mieszkaniu mam sufity podwieszane z karton gipsu, malowane 7 lat temu. Obecnie do przemalowania użyłam Tikkurili SuperWhite. Malowałam już 3 razy i sufity wyglądają jak łaciata krowa. Czy problem może leżeć w tym, że nie zagruntowałam sufitu? Wydawało mi się że skoro już kiedyś płyta była gruntowana i malowana nie powinno być problemu. Pilnowałam temperatury i wilgotności by była odpowiednia, ostatnie malowanie prostopadle do okna. Wypróbowałam trzy różne wałki, a ostatnie malowanie robiłam niemalże z nosem przy suficie.

    Powoli kończą mi się pomysły co mogę robić nie tak. Podpowiedzcie proszę jak sprawić by powierzenia wyglądała jednolicie.
    Czy to dobry pomysł pomimo tych trzech malowań zagruntować sufity i malować ponownie?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kierownikkoszalin

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-543
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tak problem może leżeć w gruntowaniu. Spróbuj solidniej zagruntować, poczekaj aż płyta dobrze wyschie i pomaluj. Tikurila to dobra marka powinna pokryć spokojnie na 2 razy jak nie na raz.

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowna Pani,
    Problem może wynikać z braku zagruntowania podłoża. Po tak długim czasie najlepiej oczyścić sufit, a następnie zagruntować go. Można do tego wykorzystać grunt Śnieżka Acryl-Putz® GU 40. Gruntu nie należy rozcieńczać wodą, aby nie osłabić jego właściwości. Zadaniem gruntu jest ujednolicenie podłoża i zmniejszenie jego chłonności. Warto również pamiętać o doborze odpowiedniego wałka oraz zastosowaniu właściwej techniki malowania. Porady na temat malowania sufitu znajdzie Pani pod adresem https://www.sniezka.pl/poradniki/por...omalowac-sufit

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony