dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pentlik

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Kołczygłowy
    Kod pocztowy
    77-140
    Posty
    35

    Domyślnie Czy te okna są prawidłowo zamontowane??

    Witam.

    Mianowicie dzisiaj zeszli mi dekarze z dachu i dopiero teraz zobaczyłem pod światło jak dachówka jest położona obok okna dachowego. Jestem tym przerażony. Czy to ma tak wyglądać? Dekarze najpierw położyli całą dachówkę a później wstawili okna dachowe.
    Druga sprawa ma się do tego czy ten syf co pozostał najprawdopodobniej po cięciu dachówki zostanie na tej dachówce czy zejdzie z deszczem? Może najlepiej firmę wynająć do czyszczenia dachówki?
    Trzecia sprawa myślicie, że ta dachówka jest na tyle brudna przy rynnach czy może jest tak obita?
    Jak mój dach ma wyglądać tak jak wygląda za 60 tys. zł to wolę już się dalej nie budować.
    Proszę się niech się ktoś wypowie bo nie zasnę w to sobotni wieczór.
    Czeka na Wasze opinie.
    Pozdrawiam.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190803_192432 po zmianie.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	433242

  2. #2

    Domyślnie

    Może fachowcy wpadną to coś znajdą ale daj więcej szczegółowych fotek bo z tego to tylko brud i docięte dachówki widać. Powinno się chyba krawędzie pomalować farbą. Po tematach na forum wątpię, że ktoś ma prawidłowo zamontowane okno dachowe, czy to ze względu na montaż ocieplenia, dachówek itd...Dlatego lepiej unikać montażu okien dachowych.
    Najlepiej wyglądają dachówki bez docinek.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pentlik

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Kołczygłowy
    Kod pocztowy
    77-140
    Posty
    35

    Domyślnie

    No najlepiej wyglądają. Ale kto według Ciebie powinien to poprawić? Ja czy dekarze? I czy oni nie powinni ciąć tej dachówki czasami na dole a nie na dachu żeby opierzenia nie zniszczyć??

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Oczywiście, że powinni ciąć na dole, jednak niewielu tak robi
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Na 1 rzut oka nie ma się do czego przyczepić. Co do dachówki to brud zejdzie. Druga sprawa to czy cieli ją na dachu czy u sąsiada w piwnicy nie ma znaczenia i tak się zakurzy

  6. #6

    Domyślnie

    Zamiast się stresować przed snem, polałbyś to wodą i głowy nie zawracał

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pozostawienie zakurzonej dachówki nie wystawia dobrego świadectwa dekarzowi szczególnie, ze to dachówka cementowa. Wżery centu mogą być długo widoczne na dachówce. Radzę jak najprędzej to zmyć. Ten zabieg pewnie trzeba będzie powtórzyć minimum jeszcze raz. Nie ma znaczenia kiedy montuje się okno przed czy poz zamontowaniu dachówki. Natomiast opierzenie zdecydowanie po zamontowaniu dolnego rzędu dachówek pod oknem. Ze względów estetycznych cięte powierzchnie można zamalować np. farbą do betonu. Zastanawia mnie jednak coś innego czemu została przycięta górna dachówka z lewej strony okna a pozostałe nad oknem nie? Odnośnie okapu to typowe zarysowanie dachówek pewnie z czasem zniknie. Można wykonać zaprawki. Na takie sprawy warto zwracać uwagę w trakcie realizacji a nie po jej zakończeniu. Natomiast pierwszy rzad dachówek przy okapie powinien około 2 cm przestawać za pas nadrynnowy. Nie ma wówczas zacieków na pasie nadrynnowym. Generalnie wszystko wygląda OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony