dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Dobry pistolet do pianki

    Witam
    Może ktoś polecić dobry pistolet do pianki? Próbowałem już kilku z marketu, tańszych i droższych i zawsze kończy się tak samo.
    Właśnie padła mi czwarta sztuka, mimo tego, że teoretycznie robię wszystko jak trzeba, po każdym użyciu używam czyścika itp.

    Zależy mi, przede wszystkim na tym, że jak przestanie działać (co myślę stanie się prędzej czy później z każdym) to żeby się go dało rozkręcić, wyczyścić, poskładać z powrotem i żeby znowu działał. Macie jakieś sprawdzone modele?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widocznie te moje sztuki tego nie wiedzą. I po wyczyszczeniu, albo coś nie odbija, albo dalej jest zatkane, albo dla odmiany cieknie. Ogólnie ... kamieni kupa.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3

    Domyślnie

    ja po kilku wyrzuconych kupiłem soudala za ok 70 złi spokój. O wiosny nie myłem tylko zmiana butli i nie zasycha i działa.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wszystkie tak działają - tzn gdy się nie odkręci butli i pozostawi z nie do końca opróżnioną to wytrzymują w tym stanie ok 3-5 miesięcy. Później i tak nadają się do utylizacji.
    Ze względu na swoją budowę nie da się ich rozebrać do "końca" i to jest problem. Psujący się element - to zaworek kulowy w głowicy . Sprężyna trzymająca kulkę jest zaprasowana z tego też tytułu, gdy pomiędzy jej zwojami zastygnie pianka , ze zbiornika nie jest w stanie wydostać się kolejna porcja pianki.
    Ja radzę sobie w ten sposób , że kupuję pistolet za 24 zł( to najtańszy jaki znalazłem) i korzystam w wyżej wymieniony sposób gdy się zeschnie wymieniam na nowy, nie kupuję już tych "super" teflonowych czy firmowych - szkoda kasy skoro w cenie jednej piany można mieć aplikator.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Kiedyś firmy oferowały zamienniki lub zestawy naprawcze ale......
    http://sklepnarzedziowybd.pl/primery-i-aktywatory/226-gniazdo-wymienne-do-pistoletu-profi-piana-soudal.html

    do modeli najdroższych i nie zawsze były dostępne.
    Tutaj widać o czym piszę ..(biała kulka i sprężynka)..komuś udało się to rozebrać , ale czy po złożeniu nadal będzie działało ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4031a2de702d0e9d.jpg
Wyświetleń:	791
Rozmiar:	50,1 KB
ID:	433148
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to że nie ma się co spinać na jakieś drogie sprzęty, tylko trzeba zakupic parę sztuk czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/pistolet-d...owy-7638352915

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    ja po kilku wyrzuconych kupiłem soudala za ok 70 złi spokój. O wiosny nie myłem tylko zmiana butli i nie zasycha i działa.
    Z reguły, póki używałem ich w miarę regularnie to działały. Całe ocieplenie objechałem na jednej sztuce. Psuły się jak chciałem użyć po miesiącu bezczynności.


    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Zacinający się zaworek wrzucam do acetonu na kilka dni i problem znika.
    Jest ot może jakieś rozwiązanie, ale nie bardzo mam teraz miejsce i czas na moczenie pistoletu w acetonie. Ale kiedyś wypróbuje.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Też kilka pistoletów wywaliłem, aż kupiłem czyścik w butli. Po robocie dokręcam butle z czyścikiem kilka naciśnięć i jest ok.
    Jak na razie się sprawdza.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksysju Zobacz post
    Też kilka pistoletów wywaliłem, aż kupiłem czyścik w butli. Po robocie dokręcam butle z czyścikiem kilka naciśnięć i jest ok.
    Jak na razie się sprawdza.
    Tez tak robie i uzywam jeszcze pierwszy pistolet, chyba tytana, ktory kupilem ponad rok temu. Czyscikiem od razu po robocie az poleci na czysto, pozniej go odkrecam i tak zostawiam. Czyscik zostaje w pistolecie pod cisnieniem caly czas do nastepnej pracy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony