Witam forumowiczów.
Przejrzałem posty na temat tarasu ale nie znalazłem niestety porady na mój konkretny temat.

Od mojej budowy minęło już sporo czasu, ale dopiero teraz chciałbym zająć się tarasem i położyć na nim deski.
Budowlańcy te kilka lat temu wykonali mi fundament i wylali chudziak i tak mieszkam już kilka lat z tym chudziakiem.
Niestety chudziak nie ma żadnego spadku więc pewnie trzeba będzie dolać coś i go wykonać.

Do poziomu podłogi w domu mam w tej chwili 11 cm. biorąc pod uwagę legary pod deski które mają jakieś 5cm i podkład(np guma)
oraz deski tarasowe (najcieńsze widziałem około 2,4cm) to daje prawie 8cm więc z wylewką może być kłopot bo boję się że popęka
- zostaje 3cm a jeszcze spadek.

Moje pytania.
1. Czym i czy wykonac taką wylewkę ze spadkiem?
2..Czy pomiędzy wylewką a chudziakiem zrobić izolację i jesli tak to czym?
3.Czy można ewentualnie zastosowac cieńsze legary pod deski (np 2 lub 3 cm)? Będą na betonie więc pewnie się nie będą uginac.
4. Czy można zastosować cieńsze deski na taras? Nie muszą być ryflowane. Mogę zamówić poprostu w tartaku 2 cm lub nawet 1.8

Będę też wdzięczny za wszelkie opinie i linki. Nie znalazłem wiele na forum ale też nie jestem zbyt biegły w wyszukiwaniu

Pozdrawiam
Łozin