dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    Witam, W moim domu projektowano ogrzewanie grzejnikami a ja planuje montaż ogrzewania podłogowego wodnego. Poinformowałem o ty projektanta który adaptuje mi projekt i konsternacja. Nie ma on pojęcia o tym systemie ogrzewania- (ale trafiłem fachowca ale nie o tym teraz ). Pytanie do kogoś kto zmieniał ogrzewanie na podłogowe - czy były robione w takim wypadku zmiany w konstrukcji stropów ?
    pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    warto z tym pytaniem zglosic sie nie tyle do budowlanca co do firmy instalatorskiej, lub dystrybutora systemow ogrzewania podlogowego. Zwykle zmiany wiaza sie z dodatkowa warstwa styropianu na posadzce, i dodatkowa wylewka -czyli wysokosc pomieszczen bedzie mniejsza. grubosc styropianu obliczaja programy do obliczen ogrzewania podlogowego. jesli wysokosc pomieszczen jest "na styk" moze byc problem i koniecznosc zmian w projekcie budowlanym.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    nic nie musisz zmieniać w kontrukcji stropu Twój projektant też nie musi się znac na ogrzewaniu podłogowym, wystarczy że w projekcie przewidzi tego typu ogrzewanie a to oznacza wyższe kondygnacje na parterze o około 17 cm i na piętrze o ok. 11 cm.
    Niech Twój projektant nie zapomni wysokości okien i drzwi w scianach wewnętrzych - to wszystko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony