dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin.seven

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Błaszki
    Kod pocztowy
    98-235
    Posty
    1

    Domyślnie Proszę o pomoc- woda w piwnicy - czy zasypanie piwnic piaskiem ma sens?

    Witam,
    kończę budowę z końcówki lat 80 gdzie są piwnice (80m2). Problem w tym ze okresowo woda gruntowa wchodzi do piwnicy powyżej ław fundamentowych, na których jest izolacja pozioma. Wiem, że zgodnie ze sztuką powinienem wylać chudziaka i połączyć się z papą na ławie. Problem w tym, że papa czasami wystaje na centymetr, czasem więcej, czasem mniej a czasami wcale. Po drugie tam gdzie wystaje strasznie się kruszy. Nie wierzę wiec w powodzenie połączenia, a że ciśnienie wody gruntowej jest zawsze duże podejrzewam, że woda do piwnicy i tak się wciśnie. SAMA nie wypłynie. Postanowiłem więc zasypać piaskiem piwnicę do wysokości jak woda pojawiała się w piwnicy. Obecnie wysmarowałem od wewnątrz połączenie ławy i ściany oraz ścianę na wysokość 40 cm dysperbitem (1 warstwa grunt i 2 warstwy). Następnie zasypię piaskiem, wyleję chudziaka i dopiero izolacja ze ścianą. Moje pytanie do fachowców - Czy taki zabieg ma szansę powodzenia czy na dłuższą metę i tak to nic nie pomoże. Na pewno nie będę brodził w wodzie, tylko czy taka izolacja zabezpieczy ściany przed wilgocią????????

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Primo - geolog, badanie z odwiertami, opinia, projekt. Pewnie drenaż wokół, 2-3 m od ścian a wtedy może być niżej ław. Teraz się napracowałeś a efekt będzie wątpliwy.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Expert-Bud A.G.

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    50

    Domyślnie

    Nic ci to niestety nie da ponieważ błąd został popełniony w trakcie budowy, nie wolno dawać izolacji bitumicznej poziomej na ławach w gruncie a tym bardziej w piwnicach, stanowi ona nie tylko źródło przecieku ale i miejsce w którym grunt napierając powoduje ześlizgnięcie się budynku z fundamentu. Z tego powodu nieskuteczny będzie żaden zabieg bez rozebrania posadzki i wylania płyty zbrojonej rozpierającej piwnice od środka, jednak zabieg ten można wykonać dopiero po poradzeniu sobie z wodą na zewnątrz np. odkopaniem go, dobrą izolacją o odsunięciem przynajmniej na czas pracy wody od domu. Nie wiem jaki grunt jest dookoła i jakie masz uwarunkowania na działce, jaki poziom ław fundamentowych względem rowów melioracyjnych czy kanalizacji deszczowej ale jeśli występuje tam ciągle woda drenaż może być tylko grawitacyjny, żadnego wspomaganego mechanicznie wynalazku. W przeciwnym wypadku lepiej nie robić go w ogóle, naprawiałem coś podobnego i drenaż który był mechanicznie (pompa) wspomagany przyczynił się do wymycia gruntu pod fundamentami i pęknięcia ścian w całym domu, zniszczeniem izolacji i ogólnym podmyciem piwnicy. naprawa takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj ponad możliwości finansowe klienta.
    Pozdrawiam, Grzegorz.
    www.expertbud-ag.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony