dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie problem z sylikonem przy brodziku

    Mam problem - w narozniku brodzika na laczeniu ze sciana zaczyna odchodzic silikon a razej sie tak miejscowo "zapadl" - wyszlo to przy okazji reklamacji kabiny i serwisant twiedzi ze moze to przeciekac i praktycznie trzeba byloby zdemontowac wszystko i zrobic to od nowa...
    Z racji tego ze na razie nie chcialbym robic takiej operacji macie moze jakas rade jak to mozna na jakis czas naprawic? kolejna warstwa sylikonu miejscowo da rade? czy moze jakis klej itp co nie reaguje z sylikonem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190502_152951 — kopia.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	430027

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Na styku z plastikiem musi być silikon neutralny. Kwaśny nie trzyma sie plastiku. Wyciąć, oskrobać resztki, odtłuscić acetonem (lub czyścikiem do piany- Soudal) i nałożyc od nowa. O taśmach malarskich nie pisałem - chyba oczywiste.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    w sumie nie wiem jaki sylikon kladl wykończeniowiec ale jesli nawet nie neutralny to nie dziwne ze zaczyna odchodzić dopiero teraz po 2 latach?
    a wystarczy wyciac miejscowo czy musze cale brodzik tak obrobic? a te tasmy malarskie to na co?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Jesli nie masz wprawy to spróbuj tylko na tym uszkodzonym.
    Taśmy malarskie służą do oklejenia wzdłuż, aby ograniczyć szerokość nałożenia silikonu i uzyskać równy brzeg. Oklejasz taśmą, nakładasz silikon, przeciągasz narzędziem lub namydlonym palcem, odklejasz taśmy i po robocie. Myjesz rece, godnym krokiem udajesz sie w kierunku lodówki lub innej premii
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 07-05-2019 o 19:45

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    hehe ale żeś mnie teraz zmotywowal
    ale wyjaśnij raz jeszcze wycinac caly sylikon wokol brodzika czy moge miejscowo i tylko to uzupełnić? bo kurde reszta jest ok tylko w tym narożniku się tak dziwnie zapadł...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Ostrym nożem (najlepszy jest skalpel chirurgiczny, żyletka lub nóż z wymiennymi ostrzami) wycinasz zapadnięty fragment ,usuwasz resztki po bokach na glazurze i na plastiku (delikatnie aby nie porysować), resztki zmywasz i odtłuszczasz acetonem czy Soudalem (to samo tylko pod ciśnieniem). Wyschnie to oklejasz wokół granice nakładania taśmą malarską, nakładasz silikon neutral i formujesz powierzchnie /gładzisz szpachelką kątową (tak robia fachowcy) lub namydlonym palcem (ew. mydło w płynie lub ...ostatecznie płyn do naczyń). Taśma precz i finito.
    Pierwszy z brzegu filmik, krótki i zwięzły >>>> https://www.youtube.com/watch?v=LRa05q0eRy4

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Najlepiej wymienić silikon, choć nałożenie w tym jednym miejscu też powinno się trzymać, choć estetyczne to nie będzie.
    Ja bym tam gdzie odstaje oderwał do końca i wyczyścił ten fragment. To co się dobrze trzyma zostawił. Ubytek uzupełnił nowym silikonem.

    Taśmy nie są potrzebne, za dużo babraniny, a efekt może być gorszy. Dobra "gumka" do ściągania silikonu robi robotę.
    Żadnych mydlin bo może zostawać osad. Jeśli już koniecznie, bo dla kogoś sam przyrząd do ściągania silikonu to za mało - wyłącznie czysta woda (silikon nie wiąże do mokrych powierzchni).
    Tu jest wytłumaczone https://www.youtube.com/watch?v=_DI4hfHM_Hg
    A tu dla fanów operowania paluchem (ale cały filmik jednak warto obejrzeć): https://youtu.be/EJeqevB-Ivg?t=582
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    dzieki widzialem wlasnie ze jest duzo porad / filmow jak klasc od nowa silikon ewentualnie caly wymieniac ale nigdzie nie znalazlem jak robic taka wyprawke dlatego pytalem ktos twierdzil ze tak czesciowo sylikon na sylikon moze sie nie trzymac ale dobra musze ogarnac sobie taka packe i zobaczymy co zdzialam

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Moim zdaniem, silikon do silikonu nie "chwyci", to połączenie nie będzie szczelne.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Moim zdaniem, silikon do silikonu nie "chwyci", to połączenie nie będzie szczelne.
    Jeśli powierzchnia jest czysta i sucha to silikion do silikonu chwyci. Ale nie będzie to estetyczne a i nie ma gwarancji szczelności.
    Zresztą nie rozumiem tematu... fakt, zrywanie starego silikonu i czyszczenie z resztek jest upierdliwe i pracochłonne. Ale chyba przy brodziku nie ma tego aż tyle. Potem położyć na nowo silikon to minuta osiem i spokój na długo. Wystarczy chwila praktyki.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    dlatego pytalem na forum co najlepiej zrobic bowiem cala reszta jest ok tylko ten naroznik sie zaczal tak dziwnie zapadac (robi sie takie wglebienie) dlatego pytalem czy nie styknie jak na razie doraznie nie wypelnie tego kolejna warstwa sylikonu. Natomiast tak jak pisalem serwisant kabiny radzil zdemontwac calosc i zrobic to jeszcze raz wiec jak mam wycinac sylikon ryzykujac uszkodzenie brodzika to moze lepiej tak zrobic sam juz nie wiem tylko na razie wydawalo mi sie to bezcelowe jesli psuje sie to tylko w tym 1 miejscu...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Najlepiej nie rób nic. Niechaj leje się w dół, winna jest babcia grawitacja

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    na na razie i tak sam juz nie wiem co robic ale i tak musze poczekac na jakis weekend co bedziemy wyjedzac zeby to sobie dobrze wyslo.
    A te packi / kostki do zbierania sylikonu to lepsze takie twarde plastikowe czy takie elastyczne z gumy czy czegos takiego?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    wracajac do tematu podstanowilem zakleisc miejscowo to miejsce i poczekac czy bedzie sie dzialo cos wiecej no i sylikon zaczyna odchodzic w innych miejscach z tym ze w jednym miejscu jest to w postaci takiego pekniecia a tam dalej to juz odchodzi od sciany. Zastanawia mnie to 1 pekniecie czy to moze byc od tego ze brodzik mocniej pracuje i to peka po prostu bo mam wrazenie jakby brodzik ostatnio zaczal troche trzeszczec
    Oczywiscie teraz to juz wiem ze bede musial wymieniac caly sylikon tylko zastanawia mnie czy wina lezy po stronie sylikonu pod katem chemicznym (starzenie, zle nalozenie chociaz wychodzi to dopiero po 2 latach) czy moze wlasnie ten brodzik zaczal za mocno pracowac czy cos i niszczy sie to mechanicznie
    co sadzicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190708_200650.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	432305 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190708_200610.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	432306

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    pomoze ktos?
    bo sie zastanawiam jak to teraz wykonac bowiem ten stary sylikon w narożniku i od tej strony co widac zaczyna sie tak zapadac wiec wyciac to cale i kłaść zamiast troche grubiej nowy sylikon czy moze zostawic ten stary jako taka "podpórkę" czy zamiast niego czyms tam jeszcze wypelnic i na to dopiero dac nowy sylikon?

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    pomoze ktos?
    bo sie zastanawiam jak to teraz wykonac bowiem ten stary sylikon w narożniku i od tej strony co widac zaczyna sie tak zapadac wiec wyciac to cale i kłaść zamiast troche grubiej nowy sylikon czy moze zostawic ten stary jako taka "podpórkę" czy zamiast niego czyms tam jeszcze wypelnic i na to dopiero dac nowy sylikon?
    Wytnij stary silikon nożem do tapet ,wyczyść żeby narożnik był suchy i nałóż nowy .Wytnij cały bo jak zaczniesz wycinać ,co za problem wyciąć wszystko ,przynajmniej będzie jednolity w całym brodziku.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    a jakiej marki silikon neutralny polecacie? czy obojetne?

  18. #18

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    no wlasnie chcialem ten kupic ale wczoraj w leroyu w ogole nie bylo na stanie wzialem soudala taki zolty tylko teraz patrze ze wlasnie jego mam resztke jeszcze po budowie chyba - watpie czy to wina silikonu ale ma ktos jakies negatywne doswiadczenia z tym soudalem i jechac koniecznie po tego tytana?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    miesiac temu wywalilem caly sylikon wokolo brodzika oczyscilem to MELLERUDem z leroya odtluscilem acetonem i polozylem nowy sylikon tyle ze soudala bo akurat tytana nie bylo zbyt pieknie mi to nei wyszlo bo grubiej ale myslalem ze chociaz jest spokoj i byl az do dzisiaj - masakra jakas na jednej sciance odlazi i to chyba od brodzika ma ktos jakeis pomysly co kurde moglem zrobic nie tak??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190818_153141.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	433697

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony