dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 31
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 619
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Tyskie

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    W porywach Żubra
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie


  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    nojlepszy byłby .... tyski żubr
    pod Tychami żyją żubry ( w Jankowicach koło Pszczyny )
    "...Przyległych lasach książę pszczyński urządzał dla koronowanych głów i arystokracji polowania na grubą zwierzynę. Tu też wydzielono leśny rewir, w którym od 1865 r. znajdują się żubry. Pięć pierwszych sztuk podarował książętom pszczyńskim car Aleksander II. Od 1996 rezerwat przyrody "Żubrowisko" o pow. 742 km2..."- patrz tukej
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Bajka o ... nie obnoszeniu sie bogactwem
    Do maleńkiej wioski przybywa Robin Hood i pyta o najuboższego wieśniaka.
    – Oto jestek, panie – godo biydok, chyląc mu się w pas.
    – Więc masz worek złota!
    – Panocku, czamu mi to dajesz? – pyto nędzarz.
    – Bo jestem Robin Hood. Zabieram bogatym, a potem rozdaję biednym.
    – Hura! – bierąc worek złota woło chop. – Jestek bogaty!
    Na to Robin Hood:
    – W takim razie oddawej worek!...
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  6. #226
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Jak tyn czas szybko leci ...

    już momy (dziecka majom) wakacje, świadectwa rozdane , poski tyż jedne na świadectwie , insze na d...


    Nareszcie koniec szkoły. Dla mnie już na zawsze. Jestem od dawna zakochana i postanowiliśmy z moim chłopakiem wreszcie się urwać. Wiem, że Tobie się to nie spodoba, ale on jest taki słodki! Te jego tatuaże na każdym kawałku ciała... No i ten jego motocykl!
    Ali (tak nazywa się mój miły) twierdzi, że jazda na nim w kasku to grzech. Ali jest kompletnie na moim punkcie zwariowany. Mówi, że go uratowałam, bo ten alkohol by go w końcu zabił...
    Aha, najważniejsze - będziesz miała wnuka! Tak się cieszę! Kolega Alego ma gdzieś w lesie drewnianą chatkę. Trzeba ją wyremontować i nie ma w niej światła ani wody, ale to będzie nasz nowy dom.
    Nie martw się! Będziemy mieli z czego żyć. Ali ma kapitalny pomysł. Będziemy uprawiać marihuanę i sprzedawać ją w mieście. Ma być z tego kupa forsy. Tak się cieszę!
    I nie martw sie proszę. Wkrótce będę miała 14 lat i naprawdę mogę na siebie sama uważać. Mam tylko nadzieję, że szybko pojawi się ta szczepionka przeciwko AIDS.
    Alemu bardzo by to pomogło...
    Twoja ukochana córeczka.
    P.S.
    Wszystko bzdura! Jestem u Krychy i oglądamy telewizję. Chciałam Ci tylko uświadomić, że są gorsze rzeczy niż to świadectwo, które znajdziesz na nocnym stoliku. Buziaczki!


    My zaś momy pora na wyjazdy , jo był w zeszłym roku na "malcie" , a wtym roku byda na ...krecie abo... na nornicy , bo kreta łostawie moi babie.

    Autobus wycieczkowy zbliżo sie do granicy.
    – Piwo! Sikanie! – po raz któryś z rzędu rozochoceni pasażerowie zmuszają kierowcę do zatrzymania.
    Po dłuższej chwili, gdy już zajęli miejsca, kierowca pyto głośno:
    – Czy kogoś wam nie brakuje?...
    Cisza.
    Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi Masztalski i godo lekko bełkocząc:
    – Ni ma mojij żony...
    – No przecież – wścieka się kierowca – pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
    Na to facet:
    – Ale mnie jej nie brakuje, ino godom, że jij ni ma...


    "malta" - zaprawa murarska
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Bodziu, na malcie to ja już był kilka dni temu, a nornica zorała mi trawniczek. Krety ni mom.

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Bodziu, na malcie to ja już był kilka dni temu, a nornica zorała mi trawniczek. Krety ni mom.
    boś krety wysłoł do Toli

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    Cytat Napisał tomek1950
    Bodziu, na malcie to ja już był kilka dni temu, a nornica zorała mi trawniczek. Krety ni mom.
    boś krety wysłoł do Toli
    to już teraz wiem, od kogo ten prezent
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  10. #230
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola
    Cytat Napisał jamles
    Cytat Napisał tomek1950
    Bodziu, na malcie to ja już był kilka dni temu, a nornica zorała mi trawniczek. Krety ni mom.
    boś krety wysłoł do Toli
    to już teraz wiem, od kogo ten prezent
    no i puść tu takigo na plac ... to Ci kretów napuści
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola
    Cytat Napisał jamles
    Cytat Napisał tomek1950
    Bodziu, na malcie to ja już był kilka dni temu, a nornica zorała mi trawniczek. Krety ni mom.
    boś krety wysłoł do Toli
    to już teraz wiem, od kogo ten prezent
    A normicę to kto mi podrzucił?

  12. #232
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Z powodu suszy krety i nornice przeniesły sie na niższe pokłady i żerą terozki wongiel, i beztosz ryle przestały fedrować i zaczyno wonglo brakować.
    Ludzie ! - przeciepujcie sie na chrust i wiklina bo to dobrze sie ...plecie i nie wymago pranio , a " eko- groszek" i insze sorty wonglo co roz to droksze.
    ryle - górniki na ścianie ... czyli na przodku , czyli ... ci co wykopują ten węgiel z calizny pod ziemią
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  13. #233
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Rozmowy na wakacje
    Ecik i Masztalski godajom przy kieliszku.
    – Ech, życie, życie, okrutne życie... – wzdycha Ecik – Miołek wszystko o czym człowiek może marzyć: cichy dom, pieniądze, dziewczynę...
    – I co się stało?!
    – Żona wróciła z wczasów tydzień wcześniej...
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio_g
    Z powodu suszy krety i nornice przeniesły sie na niższe pokłady i żerą terozki wongiel, i beztosz ryle przestały fedrować i zaczyno wonglo brakować.
    Ludzie ! - przeciepujcie sie na chrust i wiklina bo to dobrze sie ...plecie i nie wymago pranio , a " eko- groszek" i insze sorty wonglo co roz to droksze.
    ryle - górniki na ścianie ... czyli na przodku , czyli ... ci co wykopują ten węgiel z calizny pod ziemią
    a jo myśloł, że to ci co goniom krety na północ

  15. #235
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Z pamiyntika młodygo karlusa
    Wakacje
    Bendonc młodym karlusym ... na wsi nikt nie myśloł o wywczasach ino o pasaniu krów abo kozów, abo inszy gowiedzi. Krowy wyżyrały trowa na rantach a my sie kompali w przikopach abo we stowkach. Chopcy grywali we fusbal abo we wojne, a dziołchy w chowanygo abo cóś maszkieciły przi fojerce, abo fatkowały o ... chopcach. Takie pasanie w grupie za wsią beło ...wielce integrujące i kształcące .Chopcy poznawali wiela tajników dziołch a dziołchy - chopców i nikt nie myśloł o jeżdżyniu na kolonie abo na wczasy. Cołki dziyń my dychali świyżym luftym , woda w rzykach czyściutko , a my wracali do chałpy wieczorym cali czorni i zmynczyni i zaroski my zasypiali. To beły piykne dni...
    a dzisiej ? - ech szkoda godać...
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Z pamiyntnika młodygo karlusa
    wakacje cd.

    Bendonc młodym karlusym w mieście ...mało wto jechoł na wywczasy i na kolonie . Ino dziecka górników i hutników z tego korzystały a reszta to sie wczasowała ale na gliniance abo na klopsztandze. Przi familokach beły szopki i chlywiki to tam bawili my sie w chowanygo abo w ...dochtora . Jak był plac to grali my szpile w szmacianka, abo w strzylanka. Na hołdach zbiyrali my wongiel na zima , abo strzylali ze szlojdrów do ptoków. Hodowali my gołymbie i inne gowiedniki. Cołkie dnie nom sie nie nudziło
    To beły piykne czasy ...
    a dzisiej ? - ech szkoda godać...
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  17. #237
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    ...
    wiedziołek że nikt mi nie odpowiy , bo to czysto prowda z tymi wakacyjami beła

    Lato sie skończyło , nie byda sie rospisywoł żech był na malcie bo żech już popucowoł chałpa . Nie byda pisoł żech był na krecie , bo pieron pitnył do somsiada. Na majorce tyż żech nie bywoł bo ... coroz mniyj żonatych majorów. We Wenecyji i w Paryżu ( kole Biskupina ) byłech w zeszłym roku. Do Włochów sie wybierom za rok a i na stadion tyż, ino nie San Siro ale ... dziesięciolecia. Za to żech był teroski przy tych upałach we Rowach ...co żech se je wykopoł ( u nos sie godo na nie ... przikopy), a jak poloło fest to ...byłek w ...Taplarach. W tych rowach to takie mi sie śniły Chałupy że ... zaroski musiołek siyngać do ... Zimnej Wódki . Potym zaś cóś mnie Ustrzykło w Krzyżach i wylondowołek w Cieplicach. Moja rykła- ło Matko Buzka ,ino nie do Buska... Jo jej godom - jak nalejesz szklanica Starogardzkiej to jadymy do Stanicy , bo tam ...indianerki takie ...Rude. Moja woło synka - bierymy go do ... Księżyna odprawic egzorcyzmy, bo go jakoś zaczarowała i teroski ino ...trawki szuko. Jo wołom - działka , działka mi sie śni a oddali już komtur chałpki mi sie rysuje między 2 gałęziami ... no i ... wtedy żech sie łobudził .

    malta- zaprawa murarska
    pucowanie - tu - tynkowanie
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  18. #238

    Domyślnie

    sczynść Boże chopy,

    jo jus lata niy żyja w polsce, i pora dni tymu szukołech coś ło slonski godce. no ja, i tu zech wylondówoł.

    fajnie sie cyto ta nasza godka. a jo na prowda jus mysloł, ze teroski żodyn juz niy godo, bo to niy jest w modzie. jak sie idzie pomylić!!!

    mie styknie ino, jak jo z mojom siostrom godom. łonia śpiewo pieronie, że jom prawie nic nie rozumia. a łod ni chopcy niy chcom zy mnom przez telefon ani godac, bo "wujka nie rozumią, jak on mówi". na moje stare lata niy byda sie przeca czysty polsczyzny uczoł. starego drzewa sie przecaś tyż niy przesadzo, abo?

    prodrowiynia do wszystkich ślonzoków, kere sie wlasny godki niy wstydzom. ino tak dali.

    jo byda na pewno jesce sam zaglondoł.

    cu jan

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    A zaglondoj i szrajbuj

  20. #240

    Domyślnie

    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

Strona 12 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony