dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Cerapur Acu czy Cerapur Acu Smart który lepszy dla mieszkania 70m2

    Witam

    Kupuję mieszkanie 70m2 od dewelopera z ogrzewaniem gazowym.
    Mieszkanie ma jdną łazienkę, częściowo laloryfery częściowo ogrzewanie podłogowe.
    Odbiorniki CW to zlewozmywak, umywalka i prysznic z deszczwonicą. Piec będzie łazience, najdalej woda będzie płynąć do kuchni ok-3-4m.
    Domyślnie deweloper kupuje wersją smart.
    Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale głóna różnica to zbiornik w acu smart jest wężownicowy 48l, w acu warstwowy 42l.
    Parametry ma bardzo zbliżone.
    Wersja acu smart:
    Nominalna moc cieplna 40/30°C [kW] 7,3-24,0
    Nominalna moc cieplna 80/60°C [kW] 6,6-22,8
    Maksymalna moc dla c.w.u. [kW] 29,7

    Wersja acu:
    Nominalna moc cieplna 40/30°C [kW] 8,1-24,1
    Nominalna moc cieplna 80/60°C [kW] 7,3-22,7
    Maksymalna moc dla c.w.u. [kW] 28,0

    Zakładam, że z CO poradzą sobie oba z zapasem.

    Moje pytanie dotyczy ciepłej wody.
    Jaki minus odczuję mając wersję smart z zasobnik wężownicowym:
    -dłużej będę czekał na ciepłą wodę-ile?
    -braknie mi ciepłej wody pod prysznicem?

    Proszę o podpowiedź osób znających temat.
    Jacek

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Ładowanie warstwowe jest wydajniejsze od ładowania przez wężownicę. Może podczas długiego prysznica i dodatkowego poboru wody ciepłej zobaczysz różnicę.
    Masz może opcję innego kotła? Pytam, bo np. Immergasy mają lepszą modulację palnika niż te Junkersy.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej tylko junkers wchodzi w grę.

    Wracając do różnic, jeśli podczas prysznica nie będzie innych aktywnych odbiorników CW do piec powinien dać radę?

    Dla jasności jaka jest zasadadziałania takiego pieca z zasobnikiem?
    Programuję piec, z w dni robocze chce mieć CW -6-9 i 16-24.
    W tym czasie piec trzyma podgrzaną wodę w zasobniku i stara się grzać ją w czasie zużywania?
    Rozumiem, że z takim podgrzewaniem podczas zużycia lepiej radzi sobie w zbiorniku warstwowym.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi kotłami jest rodzaj zastosowanego wymiennika. Kocioł Cerapur Acu z zasobnikiem ładowanym warstwowo posiada wbudowany zasobnik, który magazynuje określoną ilość wody. Dzięki zastosowaniu zasobnika ładowanego warstwowo, kocioł cechuje się bardziej ekonomiczną i komfortową pracą w porównaniu do tradycyjnego kotła z zasobnikiem wyposażonym w wężownicę. Zasobnik taki szybciej podgrzewa wodę, ma niższe straty postojowe oraz pozwala na wykorzystanie zasobnika o mniejszej pojemności. Jest to doskonałe rozwiązanie oferujące wysoki komfort przygotowania ciepłej wody użytkowej, jednocześnie przy energooszczędności oraz kompaktowych wymiarach.
    Po zużyciu 42l wody kocioł Cerapur Acu pracuje niemalże jak kocioł dwufunkcyjny, przygotowując wodę przepływającą przez urządzenie. Cerapur Acu Smart potrzebuje natomiast około 10 minut na ponowne nagrzanie wody w zbiorniku. Kolejną przewagą kotła Cerapur Acu jest to, że zasobnik jest wykonany ze stali nierdzewnej. Cerapur Acu Smart posiada zasobnik stalowy pokryty emalią (konieczność okresowej wymiany anody magnezowej).
    Podsumowując, wybór kotła Cerapur Acu będzie trafniejszym wyborem
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony