dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaromkv Zobacz post
    I te 3 miesiące robili tylko u Ciebie ? Jakoś nie chce mi się wierzyć.
    Faktycznie trochę się pomyliłem. Nie 3 msc a 2. No i przez ostatnie 2 tygodnie nie było ich pięciu a dwóch. A tak to tylko u mnie działali.

  2. #62

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi. Na przyszłość będę wiedział, a róg z płytkami będę zrywał i kładł od nowa(oczywiście nowe płytki muszę zamówić i jest tu kwestia odcienia i partii produkcji, bo będzie inna), sufit muszę obniżyć więc zrobię podwieszany oczywiście lampki trzeba kupić, a stara lampa sufitowa do wyrzucenia, przyyłącze do wc plus rurę będę zmieniał, prysznic muszę podwyższyć, baterię i gniazdko będę poprawiał. Podłogę czy będę robił, to zależy od tego, czy można wyciągnąć dwie płytki gresowe najbardziej nierówne, wyrównać i położyć tylko te dwie nowe. Jeżeli tak, to zrobię jeżeli trzeba kłaść całą podłogę od nowa to odpuszczę. Inne pomieszczenia wykończone więc muszę dodatkowo jakąś matę ochronną kupić aby nowa ekipa nie zniszczyła.
    Podsumowując kupno własnego mieszkania miał to być skok do przodu, a na chwilę obecną to udręka, zmartwienia i problemy.
    Oczywiście jest jedna dodatkowa kwestia, kto mi to zrobi wszystko w sensownym czasie, bo za tydzień się przeprowadzam.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak chcesz iść do sądu, to najpierw ekspertyza fuszerek. Jak to zabudujesz, zniszczysz dowody.

  4. #64

    Domyślnie

    Czy to powinien być rzeczoznawca budowlany, czy jakiś inny?

  5. #65

    Domyślnie

    To kolejna ciekawostkę podsyłam z mojego mieszkania, bo montował mi dzisiaj Pan meble i okleil taśma malarską ściane, bo silikonowal i się farba odkleja. Mówi że nie zagruntowala ekipa prawdopodobnie scian. Jakie jest teraz na to rozwiązanie?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	part000001.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	434038Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAVE_20190829_115557.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	434039

  6. #66

    Domyślnie

    Właśnie kładę płytki w kotłowni i w niektórych miejscach wydawało mi się, że moża to było zrobić lepiej. Po tym co tu jednak zobacyzłem stwierdzam, że połozyłem zajebiście płytki! I jak bym komuś miał kłaść to za min 300 za metr Niestety po tym co czytam to jakiś kilku kiepów zobaczyło, że moga od autora wyciągnąć siano stwierdziło, że będą fachowcami od płytek, a że kiepy nie mieil nawet narzędzi to od sposnora wszystko wzięli.
    Nic tylko współczuć, a na te narożniki to dałbym narożniki stalowe i tyle.

  7. #67

    Domyślnie

    Witam,

    Po pierwsze to dzień dobry, bo to mój pierwszy post tutaj, choć tak naprawdę jestem już przy końcu budowy. Po drugie szukałem odpowiedniego tematu i chyba ten będzie najlepszy. Po trzecie problem przedstawia się następująco:
    Podpisałem z głównym wykonawcą umowę, w której jednym z punktów jest "sufit podwieszony w budynku mieszkalnym z płyt G-K". Pierwotnie był jeszcze dodatkowy punkt brzmiący "gładzie na sufitach + malowanie na biało", ale zdecydowaliśmy, że to zrobimy we własnym zakresie, więc go wykreśliliśmy i podpisaliśmy umowę tylko z tym pierwszym punktem.

    Teraz wykonawca zakończył sufit, czyli... chce zostawić płyty przykręcone do stelaża i tyle. Bez łączeń między płytami, bez szpachlowania nawet otworów po wkrętach. Według mnie jest to usługa niewykonana bo sufit to sufit, czyli powierzchnia gotowa do gładzenia i podkładowania. On twierdzi, że zawarł to w wykreślonym punkcie (nic tam nie widzę, ani słowa o szpachlowaniu) i że to robota ludzi od gładzi. Wykonawca gładzi mówi, że nie ma mowy, to robota wykonawcy sufitu i on nie dość, że nie chce wejść, to nie chce nawet tego samemu wykonać i wziąć za to odpowiedzialność, bo nie może brać winy za wykonanie sufitów.

    Proszę o opinie.

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Wykonanie gładzi i malowanie to co innego aniżeli spoinowanie tak prawdę mówiąc.

    Teraz musisz wkleić taśmę, zaciągnąć szpachlą, czyli zaspoinować.

    Wykonawca moim zdaniem trochę źle opisał sobie ten punkt. Wykonanie gładzi miał pewno na myśli właśnie zaspoinowanie, przeszlifowane i tyle. Wszyscy wiedzą o co chodzi.

    Nie ma potrzeby kłaść gładzi na cały sufit.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cały szczegół tkwi właśnie w dobrym zaspoinowanie tego aby nie pękało. Moim zdaniem powinien to zrobić wykonawca sufitu. Ile płaciłeś od metra tak jak masz teraz ?
    Niby racja po twojej stronie, źle sobie to określił hehe.

  10. #70

    Domyślnie

    No to jego problem jak sobie określił, dla mnie sufit to sufit, żaden wykonawca gładzi teraz nie weźmie odpowiedzialności za cały sufit. Wyszło bodaj 107 za metr. Chcę jednak gładzić całość bo mamy duże otwarte powierzchnie przy dużych oknach, więc cokolwiek na górze będzie widać jak na dłoni.

    EDIT:
    Raczej w punkcie o gładziach nie miał na myśli tylko spoinowania bo tam koszt wychodził dodatkowe 160 zł za metr.

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkraven Zobacz post
    raczej w punkcie o gładziach nie miał na myśli tylko spoinowania bo tam koszt wychodził dodatkowe 160 zł za metr.
    ile?!?!?!

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał MKRaven Zobacz post
    Witam,

    Po pierwsze to dzień dobry, bo to mój pierwszy post tutaj, choć tak naprawdę jestem już przy końcu budowy. Po drugie szukałem odpowiedniego tematu i chyba ten będzie najlepszy. Po trzecie problem przedstawia się następująco:
    Podpisałem z głównym wykonawcą umowę, w której jednym z punktów jest "sufit podwieszony w budynku mieszkalnym z płyt G-K". Pierwotnie był jeszcze dodatkowy punkt brzmiący "gładzie na sufitach + malowanie na biało", ale zdecydowaliśmy, że to zrobimy we własnym zakresie, więc go wykreśliliśmy i podpisaliśmy umowę tylko z tym pierwszym punktem.

    Teraz wykonawca zakończył sufit, czyli... chce zostawić płyty przykręcone do stelaża i tyle. Bez łączeń między płytami, bez szpachlowania nawet otworów po wkrętach. Według mnie jest to usługa niewykonana bo sufit to sufit, czyli powierzchnia gotowa do gładzenia i podkładowania. On twierdzi, że zawarł to w wykreślonym punkcie (nic tam nie widzę, ani słowa o szpachlowaniu) i że to robota ludzi od gładzi. Wykonawca gładzi mówi, że nie ma mowy, to robota wykonawcy sufitu i on nie dość, że nie chce wejść, to nie chce nawet tego samemu wykonać i wziąć za to odpowiedzialność, bo nie może brać winy za wykonanie sufitów.

    Proszę o opinie.
    to nie jest skonczona praca bo w tym co zrobil powinno byc conajmniej spoinowanie w jakosci Q1 albo i nawet Q2. podpisales umowe na wykonanie sufitu a nie wykonanie stelaza i przykrecenie plyt

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Jak za złoto. Te ceny to z materiałem czy sama robocizna.

  14. #74

    Domyślnie

    Poprawka - 110 zł za metr gładzi plus malowanie. Dlatego robi nam to kto inny. Cena z materiałem.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony