dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Poliwęglan lity albo plexi na zadasznie balkonu vs głośność podczas opadow

    Cześć,


    Opis sytuacji:
    Sąsiedzi kilka pięter wyżej mają zadaszenie balkonu i problem pojawia się z tym że z ich daszku skapują wielkie krople. Pierwotnie zrobiłem zadaszenie z blachy. Po dwóch dniach nocnych opadów z bólem serca i ogniem w oczach zdemontowałem poszycie - no cóż za głupotę się płaci.

    Potem pomyślałem o poliwęglanie komorowym, ale mając mały kawałem przetestowałem go podczas następnych opadów. Hmmm... zamiast głośnego dzyń-dzyń-dzyń było głośne łup-łup-łup. No znów nie za bardzo

    I teraz, zamiast najpierw robić wolę się spytać czy ktoś ma doświadczenia z doświadczenia z poliwęglan litym albo plexi jako zadaszenie balkonu albo podobnego miejsca? Jaka grubość zapewni odpowiednie tłumienie? 8mm? 10mm?

    Szukałem w internecie i na forum, ale konkretnej informacji nie znalazłem o litym poli czy plexi. Jedynie info że poliwęglan komorowy jest głośny...

    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Zmień kont tego daszku w miejscu uderzania kropel tak aby krople spadały na niego nie prostopadle a pod znacznie mniejszym kontem.
    Kont był maks jaki mógł być czyli ok 20 stopni. Tutaj nic nie wykombinuję, po prostu nie ma miejsca. Ale dzięki za sugestię.

  3. #3

    Domyślnie

    skróć swój daszek tak aby krople z daszku sąsiada leciały w dół i nie uderzały o twój.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Mi chodzi o kont nie całego dachu ale tylko tego miejsca gdzie uderzają krople.
    uderzają po większości obszaru w zależności od siły i kierunku wiatru. Nawet jak nie miałem zadaszenia to na balkonie widać było jak krople spadają, a spadają nawet pod same okno dość często.

    Może żeby uzmysłowić problem podlinkuję zdjęcie które to opisuje lepiej niż 1000 słów

    Wracając do tematu: czy ktoś ma doświadczenie czy i jakiej grubości poliwęglan lity albo plexi da radę sensownie to wytłumić?
    Ostatnio edytowane przez BeginEnd ; 14-08-2019 o 15:45

  5. #5

    Domyślnie

    Każdy materiał który wymieniłeś sam pełni role bębna, trzeba od góry osłonić go materiałem rozpraszającym krople przed uderzeniem np sztuczną murawą , albo od dołu materiałem wygłuszającym identycznie jak w autach. ew drewno i materiały drewnopochodne dużej grubości

  6. #6

    Domyślnie

    Przy elewacji którą pokazałeś zakładam, że będziesz miał zakaz montażu jakiegokolwiek daszka ze względu na estetykę budynku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony