dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pompa BUDERUS WLW196i-8AR E / IVT AIR X 409 [monoblok] - doświadczenia i opinie

    Dzień Dobry
    Czy posiada ktoś z Państwa pompę ciepła BUDERUS WLW196i-8AR E / IVT AIR X 409 [monoblok] instalowaną przez firmę GHS z Rudy śląskiej?
    Jeśli tak to jakie macie doświadczenia z użytkowania tej pompy oraz
    Jakie opinie na temat firmy GHS?

    Pozdrwiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    tak się tylko zastanawiam

    ile jeszcze topików o tym samym otworzysz?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Battery Zobacz post
    Co do firmy, znana od lat, profi i godna polecenia.
    Co do pompy, nie znana szerszemu gronu także być może wyjątkowa albo wbrew przeciwnie

    Ja bym wybrał inaczej bo GHS ma bardziej godne uwagi pompy ale są gusta i gusciki
    Jakie masz na myśli które są godne polecenia które instaluje GHS według ciebie???

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Battery Zobacz post
    Te tańsze od Buderusa... i tego drugiego wynalazka
    Ten drugi wynalazek to dokładnie ten sam Buderus pod inną nazwa.

    Za miesiąc-dwa będę montował tę pompę. Fakt, jest droższa od LG czy Samsunga o jakieś 5 tyś zł. Ale z drugiej strony ma zauważnalnie lepszy COP w temperaturach ok. 0 stopni i trochę poniżej, a więc w tych w których pracuje najwięcej. Jest też jedną z najcichszych pomp. Jako taki bonus - wizualnie też wygląda bardzo fajnie. Ja podszedłem do tego tak, że skoro uda mi się wyszarpać dofinansowanie z Czystego Powietrza, to mogę zaszaleć i wziąć droższą pompę.

    Jedyny minus jaki widzę to to, ze ta pompa to monoblok, więc w przypadku braku zasilania i mrozów istnieje możliwość zamarznięcia wody i uszkodzenia wymiennika. Z drugiej strony biorę pompę z szafą Peflexa https://cennik.peflex.pl/rekuperacja...a-buderus-8949 - a ta ma zabezpieczenie przed taką sytuacją. Sprawdzałem też i przez poprzednią zimę na budowie nie brakło prądu nawet przez minutę więc myślę, że nie będzie z tym tak źle.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli ma Pan jakiekolwiek pytanie odnośnie pompy ciepła Logatherm WLW196i marki Buderus, chętnie pomogę. Ewentualnie zachęcam do sprawdzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje o produkcie:
    https://www.buderus.com/pl/pl/ocs/bu...rzne-746309-c/
    W sprawie doboru zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Kontakt do niego można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Znajduje się tam wyszukiwarka na podstawie miejsca ich lokalizacji. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. Lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cielok18 Zobacz post
    Jakie opinie na temat firmy GHS?
    GHS właśnie instalował u mnie podłogówkę. Szybko, sprawnie, pełna profeska, zobaczymy czy tak samo pójdzie im z pompą.
    I przy okazji dowiedziałem się, ze zawsze zalewają podłogówkę roztworem glikolu, więc temat zamarzania w zasadzie nie istnieje.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie na budowie GHS był na wstępnych oględzinach i odradzili mi instalowanie pompy gruntowej mówili że zakup takiej pompy się nie zwróci.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Zastosowanie gruntowej pompy ciepła wiąże się z dość wysokimi kosztami wykonania dolnego źródła ciepła. Dlatego dobrą alternatywą dla gruntowej pompy ciepła jest wybór powietrznej pompy ciepła, która bez problemu sprawdza się do ogrzania budynku w sezonie grzewczym. Najważniejszą zaletą pracy pompy ciepła są niskie roczne koszty ogrzewania oraz całkowicie bezobsługowa i ekologiczna praca. Niskie koszty ogrzewania pozwolą na zwrot wyższych kosztów inwestycyjnych na przestrzeni kilku sezonów grzewczych. Kolejną zaletą pompy ciepła jest możliwość wykorzystania jej do chłodzenia budynku w sezonie letnim. Podsumowując wszystkie wyżej wymienione możliwości urządzenia - inwestycja w pompę ciepła jest bardzo korzystna i przyszłościowa.
    Bardziej szczegółowe informacje o pompach ciepła z rodziny Logatherm można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony